Premier League - Season 2017/2018

#МукиАут


  • Вкупно гласачи
    113
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
И мене не ми е јасно што е битен Челзи во муабетот :D

Шала на страна, зар озбилно мислиш дека доколку беа сите играчи на располагање, Мурињо немаше денес истиот натпревар да го изигра?
Сериозно мислам дека ако беше Погба на располагање ќе се играше друг фудбал.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.196
Поени од реакции
107.855
Кој игачи ги имаше денес Мурињо за во средината? Немаше ниту еден играч како замена за Матич и Ерера.
Ставро за пристапот зборувам пријателе. Не ми го кажувај Мурињо, го знам како дише... Во Интер кога беше тренер, Јуве веројатно беше најслаб во историјата а тој исто пичкарски им искачаше, ма скоро увек у дерби мечеви прави така, едноставно бод му е доволен од вакви мечеви.

Денес со дупли бекови искочи Мурињо, а да те потсетам дека и лани истото го направи и тоа мислам исто против Ливерпул беше. Од офанзивните играчи на клупа ги имаше Рашфорд и Мата, зашо Јанг играше рецимо пред Мата? Затоа што игра копилето со дупли бекови за да не прими гол.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.566
Поени од реакции
52.368
Сериозно мислам дека ако беше Погба на располагање ќе се играше друг фудбал.
Да, постабилни ќе беа во средина и немаше Кутињо до толку да си се шета :D

Не си се лажи, нема никогаш Мурињо да го смени пристапот.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Да, постабилни ќе беа во средина и немаше Кутињо до толку да си се шета :D

Не си се лажи, нема никогаш Мурињо да го смени пристапот.
ОК; ти мислиш дека денес Челзи ќе добиеше ако играше Канте?
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Ставро за пристапот зборувам пријателе. Не ми го кажувај Мурињо, го знам како дише... Во Интер кога беше тренер, Јуве веројатно беше најслаб во историјата а тој исто пичкарски им искачаше, ма скоро увек у дерби мечеви прави така, едноставно бод му е доволен од вакви мечеви.

Денес со дупли бекови искочи Мурињо, а да те потсетам дека и лани истото го направи и тоа мислам исто против Ливерпул беше. Од офанзивните играчи на клупа ги имаше Рашфорд и Мата, зашо Јанг играше рецимо пред Мата? Затоа што игра копилето со дупли бекови за да не прими гол.
Види, јас сум последен кој би го бранел Мурињо за онаков фудбал. НО, денес на цел малер се повреди и Баји. И сега кажи ми како да играш офанзивен фудбал кога со Смолинг дуваат северни ветрови во одбраната, кога Ерера е во очајна форма а на Матич му е потребна една недела одмор? Како да играш со Мата кој не постои во дефанзивни задачи, и со Дармијан кој не може да гу чува Салах човек на човек? Па и со ваков дефанзивен пристап Јунајтед имаше среќа да извади бод, со друг пристап ќе примеа минимум 3 парчиња.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.430
Поени од реакции
42.704
Со оглед на тоа што е Мурињо и со оглед на тоа што е непоразен до сега сезонава, 100% сум сигурен дека во 99 од 100 утакмици би играл на нерешено. Сити од дргуа страна се во ненормална форма, ама мислам дека многу лесно може да издишат и да врзат неколку кикса по ред.


Контехехехехе.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.590
Поени од реакции
62.684
Не гледам како Сити би врзале лоши резултати, едноставно, имаат предолга клупа за да би влегле во проблем од типот на оној сега на Челси, каде што средината им е крпеници.

Иначе, интересен за пратење овој Ришардлисон или како и да се вика, делува како доста талентиран играч.
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Не гледам како Сити би врзале лоши резултати, едноставно, имаат предолга клупа за да би влегле во проблем од типот на оној сега на Челси, каде што средината им е крпеници.

Иначе, интересен за пратење овој Ришардлисон или како и да се вика, делува како доста талентиран играч.
За глумење...
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.610
Поени од реакции
10.290
Вилшер уште секунда нема изиграно во ПЛ.. Ај да имаа некои играчи во средина ама.. Џака и Елнени бе :confused:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom