Premier League - Season 2017/2018

#МукиАут


  • Вкупно гласачи
    113
Статус
Затворена за нови мислења.

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Брат, не освојувате титули (освен пар купчиња), не играте во ЛШ (добро, прв пат после долг период ама не делувате ко да ќе се вратите, барем не сезонава), кога играте во ЛШ сте топовско месо, имате менаџер кој е сенка на она што некогаш бил, незадоволни играчи еден тон и добивате шамари во дерби дуели дома и на гости, во континуитет (не ми текнува која ви е последна победа на гости во дерби). Според мене (можеби субјективно), дефинитивно е превземен.
А кои титули ги освои Ливерпул бе ?
ПЛ Азија Куп ?

Ти како напраи, ко Ливерпул да се бог и батина у светскиот фудбал, а Арсенал ко да игра у чемпионшип 2...

Да не се разбереме погрешно, не викам дека Арсенал не се мизерни, ама тоа не значи дека само ради тоа што лани успеавте да се пласирате у ЛШ после 2-3 сезони (ако не беа и повеќе) и ради тоа што сте не тепале вчера 4-0 дека магично ќе освоите ПЛ.
Мислам ипак нерешено изигравте со Вотфорд...
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
А кои титули ги освои Ливерпул бе ?
ПЛ Азија Куп ?

Ти како напраи, ко Ливерпул да се бог и батина у светскиот фудбал, а Арсенал ко да игра у чемпионшип 2...

Да не се разбереме погрешно, не викам дека Арсенал не се мизерни, ама тоа не значи дека само ради тоа што лани успеавте да се пласирате у ЛШ после 2-3 сезони (ако не беа и повеќе) и ради тоа што сте не тепале вчера 4-0 дека магично ќе освоите ПЛ.
Мислам ипак нерешено изигравте со Вотфорд...
Па се разбираме погрешно пошто јас не реков дека Ливерпул е бог и батина, само реков дека Арсенал се помизерни од Ливерпул. Не постоите на мапа, не купувате играчи, имате незадоволни играчи кои ако не ги продадете летово за кило семки следно лето ќе си одат за ич пари, сенилен тренер, 0.5% задоволни играчи и управа која не ве ебе ни 0.2%.

Иначе, не е прв пат да ве исташламе со ваква разлика у последниве години, знаеш и сам, исто како што не е прв пат да добиете шамарање на гости у дерби у последниве години.
 
Член од
13 јануари 2013
Мислења
1.537
Поени од реакции
1.172
Реков пред пола година и добив негирање ама ќе кажам пак, после дооооооооооолги години Ливерпул не е најтажниот гигант во Премиер Лига. Топџии, тронот е ваш.
28 години без титула е тоа е тажно кај Ливерпул.
Арсенал има уште фурни леб да јаде за да ги стигне на Ливерпул во мизерија.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Па се разбираме погрешно пошто јас не реков дека Ливерпул е бог и батина, само реков дека Арсенал се помизерни од Ливерпул. Не постоите на мапа, не купувате играчи, имате незадоволни играчи кои ако не ги продадете летово за кило семки следно лето ќе си одат за ич пари, сенилен тренер, 0.5% задоволни играчи и управа која не ве ебе ни 0.2%.

Иначе, не е прв пат да ве исташламе со ваква разлика у последниве години, знаеш и сам, исто како што не е прв пат да добиете шамарање на гости у дерби у последниве години.
Зошто лани го земавте Мане и оваа сезона Салах, значи дека сите се тепаат да дојдат во Ливерпул ?
Океј и кај вас е незадоволен Кутињо.

Разликата меѓу Арсенал и Ливерпул не е голема за Арсенал да го земал тронот на мизерноста. Ако ги глеаме последниве 2 сезони кај што пркнавте, океј можеби да, ама ако глеаме подолго, тогаш дефинитивно не е Арсенал на тој трон.
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
12.457
Па се разбираме погрешно пошто јас не реков дека Ливерпул е бог и батина, само реков дека Арсенал се помизерни од Ливерпул. Не постоите на мапа, не купувате играчи, имате незадоволни играчи кои ако не ги продадете летово за кило семки следно лето ќе си одат за ич пари, сенилен тренер, 0.5% задоволни играчи и управа која не ве ебе ни 0.2%.
Прибери се Донев
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
28 години без титула е тоа е тажно кај Ливерпул.
Арсенал има уште фурни леб да јаде за да ги стигне на Ливерпул во мизерија.
Тажно е бе али барем кога ќе излезе во Европа не е топовско месо и не јаде по 5-6-8 комада од ривали.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.429
Поени од реакции
42.701
Ама стварно Ливерпул изгледа посреден клуб од Арсенал во моментов.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Зошто лани го земавте Мане и оваа сезона Салах, значи дека сите се тепаат да дојдат во Ливерпул ?
Океј и кај вас е незадоволен Кутињо.

Разликата меѓу Арсенал и Ливерпул не е голема за Арсенал да го земал тронот на мизерноста. Ако ги глеаме последниве 2 сезони кај што пркнавте, океј можеби да, ама ако глеаме подолго, тогаш дефинитивно не е Арсенал на тој трон.
Што си го извртуваш муабетот? Кој рече дека сите се тепаат да дојдат во Ливерпул и дека Ливерпул е гигант, јас само реков дека Арсенал (според мене) го превзема тронот на очајност. Во моментов ама баш НИШТО не ви оди во прилог, да не ги набројувам причините по трет пат.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.562
Поени од реакции
52.359
Ливерпул моментално е попривлечна дестинација од Арсенал.
 
Член од
13 јануари 2013
Мислења
1.537
Поени од реакции
1.172
Тажно е бе али барем кога ќе излезе во Европа не е топовско месо и не јаде по 5-6-8 комада од ривали.
Тоа се гледа дека Арсенал не е голем тим, затоа што секоја година или Баерн или Барселона му се паѓа во ЛШ, и сето тоа оди на душа на Арсен Венгер кој никако не најде тактика како да ги порази.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Што си го извртуваш муабетот? Кој рече дека сите се тепаат да дојдат во Ливерпул и дека Ливерпул е гигант, јас само реков дека Арсенал (според мене) го превзема тронот на очајност. Во моментов ама баш НИШТО не ви оди во прилог, да не ги набројувам причините по трет пат.
Арсенал е во процес на преземање на тој трон, ама тронот не е сеуште преземен. Процесот трае.
И да, моментално ништо не ни оди во прилог, ама пак да повторам, Ливерпул во ништо до сега не бил нешто подобар од Арсенал.
Лани се пласиравте у ЛШ, ние 17 години по ред игравме.
Ние ги освојуваме купчињата ко ФА Купот, вие освоивте ПЛ Азија Куп...

Ќе се сложам со другите дека моментално Ливерпул е поатрактивен клуб за играчите и дека според моменталната форма и цела таа атмосфера меѓу навивачите и клубот, било кој играч попрво ќе го избере Ливерпул него Арсенал. Тоа си стои, ама тоа не значи дека Арсенал го преземал тронот на очајноста.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom