Premier League - Season 2016/2017

Кој ќе биде шампион во оваа сезона?


  • Вкупно гласачи
    218
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.391
Поени од реакции
5.863
Ама ти рачунаш дека со Палас пак ќе ја кискснеа што тешко дека ќе се случеше ако имаа бод со Челзи. Со Палас ќе им требаше било каква победа.
Е па затоа викам all things being the same освен лизгањето на Џерард.

Ја забораваш утакмицата со Палас, која од 3-0 заврши 3-3 и беше после утакмицата со Челзи а заврши така, затоа што Ливерпул бркаше гол разлика и го испушија.
Е тука влегуваме во what if територија ама тоа дека без лизгањето на Џерард титулата била во џеб како што тврдат некои не е баш точно, го направија човекот главен кривец.
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.111
Поени од реакции
9.712
Е па затоа викам all things being the same освен лизгањето на Џерард.



Е тука влегуваме во what if територија ама тоа дека без лизгањето на Џерард титулата била во џеб како што тврдат некои не е баш точно, го направија човекот главен кривец.
Е па сега нормално дека е што би било кога би било ама без лизгањето најверојатно Ливерпул ќе извадеше барем бод, а после според очекувањата ќе си ги добиеше Палас и Њукасл и готово. Пред лизгањето Ливерпул беше во пол позиција, после лизгањето веќе се стави во подредена ситуација и остана така до крај на првенството.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.324
Ај вака кога заврши сезоната на кратко мое мислење

Играч на сезоната: Канте
Бејзикли тој е разликата од минатогодишниот Челзи и овој на играчки план. Неуморен, дури и кога тимот не игра добро вадеше солидни партии.
Менаџер на годината: Конте
Пошто се римува со Канте. А и пошто наследи мртов тим, не направи ептен замени во тимот и сепак го освои првенството кога сите пред почеток на сезоната бараа само топ4. И тоа поприлично лесно ја освои лигата.
Откритие на сезоната: Габриел Жесус
Чисто сумњам дека некој го знаеше пред да дојде во Сити. Доминира копиљов, да беше здрав Сити ќе беа можеби и втори. Очекувам следната сезона да биде во топ5 најдобри играчи во лигата.
Трансфер на сезоната:
Канте. Заради тоа погоре што е спомнато. Заслужува и Ибра да биде спомнат тука ипак за џабе дојде и сам на грб го носеше тимот. Да не освоеше Челзи титула можеби на него ќе му ја дадев наградава.

Е сега на спротивната страна што е најлошото оваа сезона.
Најлош играч: Клаудио Браво
Е вака. Ова е малце зезната категорија, ама ќе ја дадам на најлошиот играч на една од екипите со најголем буџет и амбиции. Ова до душа оди на сметка на Пеп кој што го направи еден од најлошите трансфери во историјата. Браво како замена за Харт. Реално Харт е класа подобар од Браво и трошење пари на непотребен и голман без големи успеси е многу глуп потег. После неколкуте грешки што ги направи мислам дека треба да му се даде наградава бидејќи е стартер и немаше огромен напредок во неговата игра. Симоне Заза исто може да се спомне ама тој играше една петина колку што играше Браво, така да играчи што биле па си отишле ми се некако за надвор од конкуренција..
Најлош менаџер: Дејвид Мојс
Можеби немаше буџет како Мурињо, па можеби би се вадел на тоа "Aaaa тимот е глуп, не е до мене!", ама не треба. Реално мора Мојс да биде прогласен за најлош менаџер на сезоната. Ни во еден момент немаше сомневање дека Сандерленд ќе отпаднат од ЕПЛ. А Сандерленд редовно се вадеше последниве неколку сезони. Плус нема тим за убедливо 20то место. Негова работа беше да го извади најдоброто од тимот. После работа во високобуџетен тим со високи амбиции ова требаше да му дојде како кец на десетка. Така да, нема оправдувања.
Разочарување на сезоната:
Ма(х)рез. Е сега тука има многу играчи кои што одиграа под очеквуањата, ама само еден од тие играчи лани беше прогласен за Играч на сезоната. Голем дел од сезоната не беше ни сенка на ланската сезона. Варди вака така солидна сезона извади. Алжирецов...мех.
Најлош трансфер на сезоната:
Погба. Има тука и многу други глупи и непотребни трансфери. Ама Браво ќе остане на второто место поради тоа што беше мноооогу поефтин од французинот. За тие пари да се добијат такви перформанси и на такви очекувања да се добие таков резултат....заслужена мора да биде наградава.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.066
Поени од реакции
57.339
^ Мнoгу лoш трaнсфер и Џoрдoн Ајб беше
Тoтaлнo рaзoчaрувaње, a скaпo гo плaти Бoрнмут (зa нивни стaндaрд :D)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Затоа сега си го земаа Дефо за ич пари, докажан голгетер во ПЛ. Пак ќе имаат супер пласман.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.685
Поени од реакции
38.870
Ne na sezonata tuku od koga postoi fudbalot. Koga ke se zemat vo predvid tie 100 milioni koi gi dadoa, ali kakvo zabegano vreme dojde narednive godini ke gledame uste mnogu 100 milionski flopovi.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.559
Поени од реакции
52.351
Па за 100 милиони требаше сам да освои ПЛ :toe:

Битно верувам сеуште е смешно враќањето на Матич за 20 :icon_lol:
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.111
Поени од реакции
9.712
^ Мнoгу лoш трaнсфер и Џoрдoн Ајб беше
Тoтaлнo рaзoчaрувaње, a скaпo гo плaти Бoрнмут (зa нивни стaндaрд :D)
Ајб беше одличен трансфер :icon_lol:
15 милки за него е супер :D
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
gundokan vo sity po mene i stoun razocara
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.459
Поени од реакции
10.156
Битно верувам сеуште е смешно враќањето на Матич за 20 :icon_lol:
Па уште е смешно и не беше за 20,туку повеќе.Уште посмешно беше тврдењето после сезона дека е класа.
А ова со Погба не е смешно.Со тој потег,зимање за 0 и продавање за 100+ е класично понижување што им го опна Јувентус.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom