Premier League - Season 2016/2017

Кој ќе биде шампион во оваа сезона?


  • Вкупно гласачи
    218
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.560
Поени од реакции
52.351
Јас па пре би го одбрал Кејхил него Луиз :toe:
Сите тројца во одбраната беа одлични. Азпи дефинитивно најдобар, Луиз и Кејхил ај да речеме на исто ниво. Иако, јас лично би го ставил Луиз пред Кејхил, според мене изигра подобро од него. Кејхил даде и доста голови, Луиз само тој против Ливерпул, ама сепак Луиз во улогата која ја имаше немаше слаб натпревар. Плус кога ќе се земе во предвид дека е дефанзивец кој не знае да брани, кловн, промашен паник бај, и ги заќути сите кои имаа такво мислење, и дополнително што игра со повреда уште од натпреварот со Сити кога го осакати Агуеро, уште во октомври беше ако не се лажам.
Нема грешка и со Кејхил, ама Луиз според мене имаше за нијанса подобра сезона.
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Сите тројца во одбраната беа одлични. Азпи дефинитивно најдобар, Луиз и Кејхил ај да речеме на исто ниво. Иако, јас лично би го ставил Луиз пред Кејхил, според мене изигра подобро од него. Кејхил даде и доста голови, Луиз само тој против Ливерпул, ама сепак Луиз во улогата која ја имаше немаше слаб натпревар. Плус кога ќе се земе во предвид дека е дефанзивец кој не знае да брани, кловн, промашен паник бај, и ги заќути сите кои имаа такво мислење, и дополнително што игра со повреда уште од натпреварот со Сити кога го осакати Агуеро, уште во октомври беше ако не се лажам.
Нема грешка и со Кејхил, ама Луиз според мене имаше за нијанса подобра сезона.
Кејхил неможев да го гледам на почеток на сезона. какви киксови имаше.:pos: Од кога тимот се стабилизира и почнавме да газиме, мислам дека е најбољи поединец со Канте и Хазард. Вторава полусезона,нарочито сеа на крајов покида и у одбрана а и у напад доста голови решавачки даде.
 
R

red.devil

Гостин
Тројца играчи од одбрана од шампионот кој ја немаше ни втората најдобра одбрана во лигата.
Објасни ни за објективност. #DeNeF
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Како бе Кејхил во тим на годината го ставате, за цела сезона се гледа, за нигде беше првите 2-3 месеца, утакмицата против Арсенал му беше најлош перформанс на играч на Челзи оваа сезона.
 
H

HoT IcE

Гостин
Јас па пре би го одбрал Кејхил него Луиз :toe:
Од сите тројца позади Кехил имаше најлоша сезона индивидуално гледано. Дури и Мојсие кога би го рачнуал како дефанзивен бек имаше подобра сезона од него. Нека не те лажат статистики и глупости, Кехил беше и остана најголем киксер во составов на Челзи, имаше некои месец дена, па и два кај се губеше тотално и Луиз и Азпи му поправаа грешки. За мене Луиз е апсолутен победник од сите тројца без разлика што Азпи е најконстантен.
Луиз > Кехил затоа што дојде со исмејување од цела јавност дека е ПЕС фудбалер а се претвори во лидер на одбрана под Конте. Дали имаше 2 утакмици под ниво, сезоната ја одигра на високо и констатно ниво, играше на најбитна позиција, централен дефазивец со Кехил лево и Азпи десно и апсолутно ја координираше одбраната цела сезона. Кехил иако носеше капитенска лента, Луиз беше главен на терен кога се браневме дефанзивно. Едноставно овој Давид Луиз од оваа сезона не се споредува ни со најдобрата форма на Луиз во првиот мандат во Челзи, Конте направи стуб од него.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.560
Поени од реакции
52.351
Тројца играчи од одбрана од шампионот кој ја немаше ни втората најдобра одбрана во лигата.
Објасни ни за објективност. #DeNeF
Цела сезона беа константни и ја изиграа на ниво. Да ги извадам затоа што одбраната на Јунајтед прими 3 гола помалце, а нема константен поединец кој изигра бар 30 натпревари?
Азпи и Луиз влагаат, не гледам како некој може да го негира тоа. Алонсо не планирав да го ставам, ама не најдов некој поконстантен. Ако имаш, кажи си.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Цела сезона беа константни и ја изиграа на ниво. Да ги извадам затоа што одбраната на Јунајтед прими 3 гола помалце, а нема константен поединец кој изигра бар 30 натпревари?
Азпи и Луиз влагаат, не гледам како некој може да го негира тоа. Алонсо не планирав да го ставам, ама не најдов некој поконстантен. Ако имаш, кажи си.
Милнер.[DOUBLEPOST=1495294336][/DOUBLEPOST]:D
 
R

red.devil

Гостин
Цела сезона беа константни и ја изиграа на ниво. Да ги извадам затоа што одбраната на Јунајтед прими 3 гола помалце, а нема константен поединец кој изигра бар 30 натпревари?
Азпи и Луиз влагаат, не гледам како некој може да го негира тоа. Алонсо не планирав да го ставам, ама не најдов некој поконстантен. Ако имаш, кажи си.
Ете се, Беји и Валенсија од Јунајтед, Вертонген, Даер (кој го нема на листата), Алдервирелд од Спарси, Аспи и Алонсо од Челзи, Милнер и Матип од Ливерпул, Монреал и Кошчелни од Арсенал итн. Константни се сите овие цела сезона па ти ги негираш тие податоци. Друго, малце сум збунет, дали за индивидуални квалитети или за тим прајме муабет. Ако е тим тогаш океј, се согласувам треба цел Челзи да е, ама ако е индивидуално, тогаш немаш ни малку право на некој да му кажиш дека е субјективен. Тоа што успеа Конте да ги среди како група Челзи, не ги прави сите играчи балон д'ор материјал.

Не можам да знам точно кој колку заслужува, затоа секој си пишуваме свое мислење од тоа што сме гледале и нема потреба да не етикетираш со субјективност. Сигурно ти не изгледа 300 натпревари (за да знаеш кој колку бил константен во бар 30) нели?
 
H

HoT IcE

Гостин
Ете се, Беји и Валенсија од Јунајтед, Вертонген, Даер (кој го нема на листата), Алдервирелд од Спарси, Аспи и Алонсо од Челзи, Милнер и Матип од Ливерпул, Монреал и Кошчелни од Арсенал итн. Константни се сите овие цела сезона па ти ги негираш тие податоци. Друго, малце сум збунет, дали за индивидуални квалитети или за тим прајме муабет. Ако е тим тогаш океј, се согласувам треба цел Челзи да е, ама ако е индивидуално, тогаш немаш ни малку право на некој да му кажиш дека е субјективен. Тоа што успеа Конте да ги среди како група Челзи, не ги прави сите играчи балон д'ор материјал.

Не можам да знам точно кој колку заслужува, затоа секој си пишуваме свое мислење од тоа што сме гледале и нема потреба да не етикетираш со субјективност. Сигурно ти не изгледа 300 натпревари (за да знаеш кој колку бил константен во бар 30) нели?
Кој Беји бе другар? Братот беше на куп па повреден. Не викам дека не е квалитетен ама сезонава не му е место да се спомнува во најдобар тим на сезона. Валенсија може затоа што беше константен за Јунајтед ама сепак предност му давам на Алдерјњљхељње од Тотенхем. Вертонген и Даер па си ги пиша онака ради реда, нити беа најдобри во Тотенхем ниту па најконстантни, Даер пола сезона изигра во средина. Милнер и Матип? Ова исто како да си ме заголицал и викаш еј види го ми се смее на вицот. Хехе. НЕ. Монреал и Кош? ОК. Дај ту дрогу овамо роѓаче.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Не знам зошто Кин од Барнли сите го прескокнувате?
Не мора да играш во тим од топ4 за да бидеш во тимот на сезоната.
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Кој Беји бе другар? Братот беше на куп па повреден. Не викам дека не е квалитетен ама сезонава не му е место да се спомнува во најдобар тим на сезона. Валенсија може затоа што беше константен за Јунајтед ама сепак предност му давам на Алдерјњљхељње од Тотенхем. Вертонген и Даер па си ги пиша онака ради реда, нити беа најдобри во Тотенхем ниту па најконстантни, Даер пола сезона изигра во средина. Милнер и Матип? Ова исто како да си ме заголицал и викаш еј види го ми се смее на вицот. Хехе. НЕ. Монреал и Кош? ОК. Дај ту дрогу овамо роѓаче.
Со све се слагам, поготово за Баји кои има изиграно 20 утакмици, али Милнер да те смее.:shook:
Братот две сезони како игра како лев бек и се истури со голови и асистенции, баш е солиден на таа позиција.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Со све се слагам, поготово за Баји кои има изиграно 20 утакмици, али Милнер да те смее.:shook:
Братот две сезони како игра како лев бек и се истури со голови и асистенции, баш е солиден на таа позиција.
Пааааа, не баш.
- Прва сезона му е на лева бековска
- Има три асистенции
- 97% голови му се од пенал, пошто ни е прв пеналџија.

Добар беше Милнер на почеток на сезона, додека бевме во наводна борба за титула, кога паднавме, почна и он да се губи. Милнер го вади тоа што е интелегентен (и покрај тоа што не изгледа така на фаца), голем работник и има (каква таква) техника. Дефинитивно не е за лев бек, дефинитивно не е ни во топ леви бекови сезонава и покрај тоа што на таа позиција е oskudacija.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.460
Поени од реакции
10.157
Донев објективниот :pos: Што ли се нема да се начитаме на овој форум.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.419
Поени од реакции
42.675
Не знам зошто Кин од Барнли сите го прескокнувате?
Не мора да играш во тим од топ4 за да бидеш во тимот на сезоната.
Оти никој го нема гледано. :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom