Premier League - 2023/2024

Шампион за 23/24 ќе биде?


  • Вкупно гласачи
    230
Член од
14 април 2012
Мислења
31.675
Поени од реакции
63.046
Мислам дека и Онана е виновен за голот, не се разбраа со Касемиро, остана назад за да прими топка од Онана, ама голманов се реши за долга топка пред центарот кон никој и им отвори полуконтра на Арсенал.

Оваа утакмица беше најлошата на Арсенал во новава година, Парти со мозочен удар играше, скоро сите беа под ниво освен Салиба.
Mораше побрзо да излезе во линија со сите останати од одбрана. Гледај колку време Хаверц викаше да му дадат пас, сфати дека Касемиро каска со излегувањето и дека тој е онсајд баш заради Касемиро. Потоа и Ван Бисака заспа, Еванс стандардно бавен.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.998
Поени од реакции
10.676
Малце непопуларно мислење
Ентони не е толку лош играч како што се претставува по нет.
Далеку е од светска класа но има доста квалитет и во некој друг тим мислам дека би можел да биде добар првотимец.

И после натпреваров, сакам само да се повторам за нешто што ги иам пишано и во Фан Клуб на Јунајтед
Онана е многу потценет од страна на навивачите на Јунајтед.
Не е Онана крив што во најголемиот дел од утакмиците цело време го фрлаат во оган. Си покажа и во Ајакс и во Интер (зборам за ЛШ знам дека не ги цените калчо и низоземска) како знае да биде класа голман кога има организација пред него. Денес само имаше 2-3 одлични реакции. Баталете грешки и слично, секој голман греши, секој играч греши, Онана во поголемиот дел од утакмиците беше сосем солиден голман.


И да, Салиба е убедливо најелегантниот халф во ПЛ сезонава. Во каков играч прерасна дечкото е чудо, од позиционирање, дуели, реакции, игра без топка до дриблинг, пас, смиреност со топка у нога, визија.
Капа доле. Изгледа позајмицата (по која што плукаа дел од фановите на Арсенал) заврши добра работа во градење како играч.



Се надевам дека Арсенал без разлика на резултатот сезонава ќе фрлат добри пари летово за да купат барем 1-2 квалитетни играчи, повеќе од потребно им е тоа со оглед на тоа дека Сити веќе 10 години секоја сезона си засилува тим навремено. Мора да се има и длабочина на составот за борба на два фронта.
Мислењево ти се базира врз гледање на Јунактед од душка на менка
Директен виновник за испаѓањето од групи во ЛШ, виновник за бог ти знае колку порази во ПЛ
Се мисли на аматерските грешки што врска немаат со одбраната пред него
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.228
Поени од реакции
36.251
4233E159-22CF-4596-82C7-32A72C79A873.jpeg

Лелеле да ми е поблиску, има да му горат образите од шамари. Вакво вообразено и недпоткрепено курчало одамна не сум видел. Ваквите во маало беа први тепани и со плачење си идеа накај дома.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.489
Поени од реакции
5.513
Мислењево ти се базира врз гледање на Јунактед од душка на менка
Директен виновник за испаѓањето од групи во ЛШ, виновник за бог ти знае колку порази во ПЛ
Се мисли на аматерските грешки што врска немаат со одбраната пред него
Сигурен сум дека повеќе ги имаш гледано јунајтед од мене сезонава, и ти верувам дека има повеќе грешки којшто можеби јас ги немам видено бидејки не сум ја гледал утакмицата и се тоа е во ред.

Не би се сложил баш со ова што викаш ти - Виновник за бог ти знае колку порази.
Далеку од тоа дека некоја утакмица не отишла на негова душа, ама па уште 10 луѓенца трчаат околу него.

А кога веќе збориме за голмани во премиер лигата мала статистика, се надевам ќе ме сфатиш што сакам да кажам со неа

Едерсон :
Saves from inside box35
Saves from outside box19

Давид Раја:
Saves from inside box25
Saves from outside box20

Алисон

Saves from inside box46
Saves from outside box30


Мартинез
Saves from inside box65
Saves from outside box25

И го имаш тука Онана
Saves from inside box92
Saves from outside box47


Значи онана има повеќе одбрани од шутеви Внатре во шеснаесетник него сите други голмани од топ 4 екипите што имаат вкупно одбранети шутеви.

Да да, сфаќам дека статистиката се бројки, друго е да видиш за какви ситуации и акции станува збор, дека и начинот на којшто се добива таа одбрана е битен но тука имаш големо АМА.


За ЛШ искрено виновен е да. Мислам виновен е исто колку што и сите други 10 играчи што биле со него на терен, ако праиме реално муабет.
На крај краева, и самите фанови на јунајтед пред неколку страни си кажуваат колку е сјебана одбраната со повреди и се тоа.
Со оглед на ситуацијата, далеку од некој флоп е Онана. Доколку се среди малце тимот (се надевам) и Онана добие стабилни играчи пред него следна сезона ќе треба да си покаже колку вреди.
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.071
Поени од реакции
4.409
Сигурен сум дека повеќе ги имаш гледано јунајтед од мене сезонава, и ти верувам дека има повеќе грешки којшто можеби јас ги немам видено бидејки не сум ја гледал утакмицата и се тоа е во ред.

Не би се сложил баш со ова што викаш ти - Виновник за бог ти знае колку порази.
Далеку од тоа дека некоја утакмица не отишла на негова душа, ама па уште 10 луѓенца трчаат околу него.

А кога веќе збориме за голмани во премиер лигата мала статистика, се надевам ќе ме сфатиш што сакам да кажам со неа

Едерсон :
Saves from inside box35
Saves from outside box19

Давид Раја:
Saves from inside box25
Saves from outside box20

Алисон

Saves from inside box46
Saves from outside box30


Мартинез
Saves from inside box65
Saves from outside box25

И го имаш тука Онана
Saves from inside box92
Saves from outside box47


Значи онана има повеќе одбрани од шутеви Внатре во шеснаесетник него сите други голмани од топ 4 екипите што имаат вкупно одбранети шутеви.

Да да, сфаќам дека статистиката се бројки, друго е да видиш за какви ситуации и акции станува збор, дека и начинот на којшто се добива таа одбрана е битен но тука имаш големо АМА.


За ЛШ искрено виновен е да. Мислам виновен е исто колку што и сите други 10 играчи што биле со него на терен, ако праиме реално муабет.
На крај краева, и самите фанови на јунајтед пред неколку страни си кажуваат колку е сјебана одбраната со повреди и се тоа.
Со оглед на ситуацијата, далеку од некој флоп е Онана. Доколку се среди малце тимот (се надевам) и Онана добие стабилни играчи пред него следна сезона ќе треба да си покаже колку вреди.
Јунајтед е екипа со најмногу шутеви спрема нивниот гол во топ 5 лигите, нормално Онана да има ваква статистика.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.998
Поени од реакции
10.676
Сигурен сум дека повеќе ги имаш гледано јунајтед од мене сезонава, и ти верувам дека има повеќе грешки којшто можеби јас ги немам видено бидејки не сум ја гледал утакмицата и се тоа е во ред.

Не би се сложил баш со ова што викаш ти - Виновник за бог ти знае колку порази.
Далеку од тоа дека некоја утакмица не отишла на негова душа, ама па уште 10 луѓенца трчаат околу него.

А кога веќе збориме за голмани во премиер лигата мала статистика, се надевам ќе ме сфатиш што сакам да кажам со неа

Едерсон :
Saves from inside box35
Saves from outside box19

Давид Раја:
Saves from inside box25
Saves from outside box20

Алисон

Saves from inside box46
Saves from outside box30


Мартинез
Saves from inside box65
Saves from outside box25

И го имаш тука Онана
Saves from inside box92
Saves from outside box47


Значи онана има повеќе одбрани од шутеви Внатре во шеснаесетник него сите други голмани од топ 4 екипите што имаат вкупно одбранети шутеви.

Да да, сфаќам дека статистиката се бројки, друго е да видиш за какви ситуации и акции станува збор, дека и начинот на којшто се добива таа одбрана е битен но тука имаш големо АМА.


За ЛШ искрено виновен е да. Мислам виновен е исто колку што и сите други 10 играчи што биле со него на терен, ако праиме реално муабет.
На крај краева, и самите фанови на јунајтед пред неколку страни си кажуваат колку е сјебана одбраната со повреди и се тоа.
Со оглед на ситуацијата, далеку од некој флоп е Онана. Доколку се среди малце тимот (се надевам) и Онана добие стабилни играчи пред него следна сезона ќе треба да си покаже колку вреди.
Па јас мислев на аматерските грешки и на голови кои што реално се бранеа…
Е сега ти ако се водиш по она прајте што ке правите само да не му шутнат оти го обравме бостанот
Исто и коментаторот искоментира дека ова му е најдобрата утакмица а реално имаше само три добри одбрани, не дека беше нешто константно ппд притисок
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.489
Поени од реакции
5.513
Јунајтед е екипа со најмногу шутеви спрема нивниот гол во топ 5 лигите, нормално Онана да има ваква статистика.
Па тоа и ми е поентата на муабетот.
56 примени голови и 142 одбрани на 36 утакмици
198 шутеви во рамки на гол на 36 утамици изиграни.
Ова му доаѓа по над 5 шутеви во рамки на гол по натпревар.

Пикфорд во Евертон има 166 шутеви во 37 натпревари.
Лено во Фулам има 189 шутеви вкупно на 37 натпревари
Флекен во Брендфорд има 171 на 36 натпревари.

Фулам и Брендфорд помалце дозволувале нивните голмани да се под ризик за гол од Манчестер Јунајтед и на крај Онана е крив пошто правел киксови :D


Па јас мислев на аматерските грешки и на голови кои што реално се бранеа…
Е сега ти ако се водиш по она прајте што ке правите само да не му шутнат оти го обравме бостанот
Исто и коментаторот искоментира дека ова му е најдобрата утакмица а реално имаше само три добри одбрани, не дека беше нешто константно ппд притисок
Јас те сфаќам што сакаш ти да кажеш и за тие аматерски грешки се сложувам со тебе.
Далеку од тоа дека се водам по тоа „само да не му шутнат“, само реално и не пристрасно гледам. Според мене, мое лично мислење е дека е солиден голман, и дека не е некој голем виновник за се тоа што му се случува на Јунајтед. За грешките мислам дека најголемите киксови му беа баш на почеток на сезона и одма му се пресуди дека е дрво, флоп итн. После почна полека да си влегува во форма е сеа самите околности си го прават своето.

Нека се среди малце тимот, нека нема повреди, нека не му виси голот во вис секој натпревар па да му се суди. Вака само се префрла вина на Онана за сите грешки што ги прават играчите пред него.

Баш бе интересира спроед тебе колку гола од овие 56 примени сезонава се баш негова грешка?
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.998
Поени од реакции
10.676
Па тоа и ми е поентата на муабетот.
56 примени голови и 142 одбрани на 36 утакмици
198 шутеви во рамки на гол на 36 утамици изиграни.
Ова му доаѓа по над 5 шутеви во рамки на гол по натпревар.

Пикфорд во Евертон има 166 шутеви во 37 натпревари.
Лено во Фулам има 189 шутеви вкупно на 37 натпревари
Флекен во Брендфорд има 171 на 36 натпревари.

Фулам и Брендфорд помалце дозволувале нивните голмани да се под ризик за гол од Манчестер Јунајтед и на крај Онана е крив пошто правел киксови :D



Јас те сфаќам што сакаш ти да кажеш и за тие аматерски грешки се сложувам со тебе.
Далеку од тоа дека се водам по тоа „само да не му шутнат“, само реално и не пристрасно гледам. Според мене, мое лично мислење е дека е солиден голман, и дека не е некој голем виновник за се тоа што му се случува на Јунајтед. За грешките мислам дека најголемите киксови му беа баш на почеток на сезона и одма му се пресуди дека е дрво, флоп итн. После почна полека да си влегува во форма е сеа самите околности си го прават своето.

Нека се среди малце тимот, нека нема повреди, нека не му виси голот во вис секој натпревар па да му се суди. Вака само се префрла вина на Онана за сите грешки што ги прават играчите пред него.

Баш бе интересира спроед тебе колку гола од овие 56 примени сезонава се баш негова грешка?
Заеби статистика, може и да има 100 одбрани повеќе ама тие шутиве да се гола вода а вака кога ке видиш статистика ке си речеш вауу искинала сестрава
Немам броено ама сигурно над 30 гола :masa:
 
Член од
26 август 2008
Мислења
708
Поени од реакции
509
Прегледај го приврзокот 416755

Лелеле да ми е поблиску, има да му горат образите од шамари. Вакво вообразено и недпоткрепено курчало одамна не сум видел. Ваквите во маало беа први тепани и со плачење си идеа накај дома.
Ентони брату смири се, Арсенал е ова, не е женати лол

Олд Трафорд ли е, Ист Гејт ли е... Ко СДС да го имаат одржувано објектов.

Ах СДС СДС, цело Скопје со стиропор го направи па протекува, ц ц ц ц ц
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.017
Поени од реакции
84.565
Ова е малку оф-топик малку не, ама се надевам некој ќе го интересира.

Следната сезона ќе биде последната сезона каде Панини ги има правата за албум со сликички за ПЛ, после тоа одат кај Топс за следните неколку години.
Најверојатно ПЛ албумот и за следната сезона ќе биде во Македонија бидејќи последниве години го има албумот на Панини и кај нас
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.016
Поени од реакции
36.099
Олд Трафорд ли е, Ист Гејт ли е... Ко СДС да го имаат одржувано објектов.

Ова е нов систем за перење на стадионот, а и штедење на вода. Ја пренасочуваат водата од кровот од дождот на местата каде што е гнасно. Точно е тоа @dantemkd ми кажа, и јас прво мислев протекува.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.910
Поени од реакции
7.463
Ова е нов систем за перење на стадионот, а и штедење на вода. Ја пренасочуваат водата од кровот од дождот на местата каде што е гнасно. Точно е тоа @dantemkd ми кажа, и јас прво мислев протекува.
Тој е од пред 5 години стар систем е, има понов.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.675
Поени од реакции
63.046
Ретко врне во Манчестер, не гледам зашто би фрлале пари ова да го средуваат, и вчера беше баш невреме. Тие пари може да се инвестираат во играчи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom