Premier League - 2023/2024

Шампион за 23/24 ќе биде?


  • Вкупно гласачи
    230

enzo8

ファックユー
Член од
1 октомври 2023
Мислења
420
Поени од реакции
1.414
Зихерашки мајндсет, подобро бодче отколку компирче.
Додека ја би гледал подобро 3 отколку 1, ако играм за нерешено боље ми да изгубам.
Затоа и мене не ме бива у живот, коцкарски мајндсет. :ROFLMAO:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.318
Поени од реакции
42.074
Маестрална партија во одбрана од страна на Габриел, волку изгубен и безопасен Халанд никогаш не делувал, во психа му влегоа со Салиба, дури и кога ќе допреше топка, се губеше тотално.
Deluval, u finaleto LS :D ama jalovo.
Ali eden moment imase, koga utna cista topka, ovde realno cist gol bese, rodri sam pred gol linija, nego i sakase da mu ja podade ama se izblamira, taka da tuka imase golem propust so ogled na pozicijata na koja bese, nebranet od nikogo, ama go opipa dnoto.

Gledajki go rasporedov do krajov, Arsenal mozese malce pohrabro da vleze vo vtoro i da se obide da go dobie mechov, imaat dosta sjebani gostuvanja a veke se so 2 boda minus od Pul, koj isto ima 2 teski gostuvanja do kraj, United i Vila, dodeka Siti ima najlesen raspored do kraj. Site 3 ekipi igraat so Totenhem koi grebat ocajno za LS zaedno so Vila, so toa sto samo Pul so niv igra doma.

Drami ke e krajov.
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.864
Поени од реакции
1.301
Kolku ruzna utakmica, mada top rezultat za Pool.

dodusa Arsenal so Arteta imaat naprednato u sekoj pogled na igrata, a bogami i u onoj odvratniot del kaj so se stanati tolku grozni i ligavi, sekoja cest. Mada okej od trenerot i negovata filozofija izlaga toa.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.073
Поени од реакции
13.013
Јас шансата ја гледам во тоа што Арсенал е многу поубедлив во победите од Ливерпул, бар во оваа втора половина на лигата. Пул секој натпревар го добива со пресврт, колку само натпревари добија во судиски надополнувања, не дека и Арсенал нема поени освоени така, ама Ливерпул ептен на конци му се победите. Сити се друга приказна и таму реално е да се очекува максимум 1-2 кикса, ништо повеќе, убиствен победнички мајндсет имаат, плус не зависат толку од прва постава играчите како што зависат Арсенал и Ливерпул. Сумирано, дека Арсенал е фаворит за титула, не е, дека има добри шанси, има, од нив ќе зависи пак се, тие 1-2 кикса ќе дојдат кога тогаш и од Пул и од Сити, прашањето е дали Арсенал е способен се да победи до крај. Лани не беше, затоа и не зема.
 
Член од
3 декември 2014
Мислења
358
Поени од реакции
283
Добро изиграа Арсенал овај бод многу им помага пред се психолошки отколку бодовно но со пораз ќе беа предалеку од врвот а и психички уништено.Јас пред се сум задоволен од бодот ретко која екипа поминува без примен гол кај Сити.
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.864
Поени од реакции
1.301
Site tri ekipi ke imaat po nekolku kiksa do kraj.
Pui vo mancester nereseno, so teski maki(standard), Everton me plasi isto.
Arsenal kaj nekoj na gosti, Chelsea nereseno(mnogu verojatno), a moze da se izmacat i so Aston Vila.
City mozno e so Tot samo da kiksne.
Sto znaci City na kraj pak ke digne trofej ako ne im se povredi Rodri ili neso takvo :D
 
Член од
14 август 2022
Мислења
848
Поени од реакции
925
Сеа би сакал да објасни Артета зашо безмилосно одеше на икс денес. Сфаќам претпазливо да одиш со Сити, све е ок, ама они од 10 минута задржаваа време, Раја, Хесус, Одегард... Иначе маестрално изиграа во одбрана и комплетно ги затворија Сити кој никогаш не е вака немоќен на Етихад.

Се на се, двете екипи им направија услуга на Ливерпул.
Се надева на кикс на Пул со оглед дека и имаат најпозитивна гол разлика идат на таа варијанта. Гледајќи го распоредот до крај Ливерпул гледам дека би испуштил бодови само против Јунајтед. Арсенал пак има најтежок распоред до крај, гостување кај Тотенхем и Јунајтед, тука бар 1 киксаат. Сити мора све да тепа до крај.
Ливерпул 70%
Арсенал 20%
Сити 10%
Автоматски споено мислење:

Зихерашки мајндсет, подобро бодче отколку компирче.
Додека ја би гледал подобро 3 отколку 1, ако играм за нерешено боље ми да изгубам.
Затоа и мене не ме бива у живот, коцкарски мајндсет. :ROFLMAO:
Само ал ин баки мој на крај нема што да добијат ако не рискираат.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.243
Поени од реакции
108.157
Се надева на кикс на Пул со оглед дека и имаат најпозитивна гол разлика идат на таа варијанта. Гледајќи го распоредот до крај Ливерпул гледам дека би испуштил бодови само против Јунајтед. Арсенал пак има најтежок распоред до крај, гостување кај Тотенхем и Јунајтед, тука бар 1 киксаат. Сити мора све да тепа до крај.
Ливерпул 70%
Арсенал 20%
Сити 10%
А која е гаранцијата дека Арсенал ќе тепа све до крај?
 
Член од
14 август 2022
Мислења
848
Поени од реакции
925
А која е гаранцијата дека Арсенал ќе тепа све до крај?
Нема гаранција секако, само надеж.
Арсенал да им понудеа 4 бода на почеток на сезона против Сити ќе прифатеа со две руки. Тоа што нема да освојат ПЛ ќе ги коштаат утакмиците со Вест Хем и Фулам.

Многу тесна и неизвесна трка е ова, ама ко што кажав Ливрерпул несмее да се лизне, нареден викенд може да оверат титула против Гејчестер.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.243
Поени од реакции
108.157
Нема гаранција секако, само надеж.
Арсенал да им понудеа 4 бода на почеток на сезона против Сити ќе прифатеа со две руки. Тоа што нема да освојат ПЛ ќе ги коштаат утакмиците со Вест Хем и Фулам.

Многу тесна и неизвесна трка е ова, ама ко што кажав Ливрерпул несмее да се лизне, нареден викенд може да оверат титула против Гејчестер.
Ја те сфаќам што сакаш да кажеш ама денес мораа малце похрабро. Икс во никој случај не им е нешто wow резултат али ајде они си знаат.
 
Член од
28 мај 2023
Мислења
150
Поени од реакции
148
А која е гаранцијата дека Арсенал ќе тепа све до крај?
Па не дека се надеваат на позитивната гол разлика. Ливерпул наредно коло играат со Шефилд на кој реално е да му шибнат 5-6 гола, со што би дошле на -1 гол разлика. Не дека Арсенал бегаат 20 гола.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.276
Поени од реакции
16.861
Како се расфрлате со поени како прв пат да гледате премиер лига. Баш со тие екипи пред време шо сметате дека лаганица ќе освојат бодови можат да се сопнат, ова важи за трите екипи.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.010
Поени од реакции
36.066
Ќе ми биде мило некој од Арсенал или Ливерпул да зема. Пеп е мастермајнд ама нека олади една сезона ништо нема да му е, нека ја одбрани ЛШ.
 
Член од
14 август 2022
Мислења
848
Поени од реакции
925
Ќе ми биде мило некој од Арсенал или Ливерпул да зема. Пеп е мастермајнд ама нека олади една сезона ништо нема да му е, нека ја одбрани ЛШ.
Подобро да земе ПЛ. Сити ќе постави рекорд со 4 освоени титули по ред во Англија.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.870
Поени од реакции
24.373
Ќе ми биде мило некој од Арсенал или Ливерпул да зема. Пеп е мастермајнд ама нека олади една сезона ништо нема да му е, нека ја одбрани ЛШ.
Брат Барса е уште у натпреварувањето не сакаш Барса да освои? :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom