Premier League - 2021/2023

Кои 2 екипи нема да завршат во топ 4?


  • Вкупно гласачи
    91
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.249
Поени од реакции
57.118
Ама Мурињо кога освои ЛЕ и Лига Куп заврши 6ти во лигата. А после кога беше втор, излезе од Севиља во 1/8 финале ЛШ и изгуби финале ФА Куп од Челзи.

Солскјер да земеше ЛЕ со Виљареал, кога заврши втор пред 2 сезони ќе имаше најдобра сезона од сите. Мислам и дека стигна до 1/2 финале во другите 2 купа.

Моментално сезоната може да ни оди во било која насоја, па ни јас не викам дека оваа сезона ќе биде најдобра. Ама членот од погоре настапува како кој знае каква конкуренција да има, па смешно е што некој кажал дека овој Јунајтед е најдобар во последните 10 години.
У право си, ама пак доаѓаме на моето дека после Фергусон, Мурињо е најдобриот и најуспешниот тренер на Манчестер со 3 титули, ЛЕ, Комјунити шилд и Карабао Куп плус второ место.

Оле има 0 титули и едно второ место.
Тен Хаг сеа за сеа има 1 Карабао куп и финале ФА. 4то место у лига позади Арсенал и Њукасл.
Е сеа дали овој Манчестер е најдобар пост Ферги, не знам, можно е, има поише хемија, поинтересно делуваат на терен, очигледно имаат некоја идеја и план како да движат напред.
Со Мурињо рака на срце беше рак, канцер атмосфера, налупани ѕвезди, не знаеше кај тера тимот иако статистички моментално води.

Не знам ни од кај влегов у муабетов ниту пак ја гледам поентата на истиов, втори места и мики маус купови. :D
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Какво непријатно чергарско полувреме, јаз'к времето загубено.

Повеќе зборување одошто фудбал. Фејкање повреди, трошење време, Воска и Гостивар да подзавидат.
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.784
Поени од реакции
2.727
Одегард е фантастичен.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.200
Поени од реакции
14.512
Бруно Гимараеш нема жолт картон на утакмицава, нереално е ова.
 
Член од
22 јуни 2022
Мислења
942
Поени од реакции
1.212
Привилегија е да се гледа најуспешниот пост-ферги Јунајтед. Хејтерите нека пукнат.
 

volare_g

Nediplomiran i nedokvakan
Член од
28 февруари 2014
Мислења
724
Поени од реакции
1.829
Decki napupeni mi se united , svirete ja dilajla i busete majstori :( .....
Isklucok se fanovite na celzi, vie ste top , obezbedivte opstanok :)
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260


Одлична вест. Сега ќе крадат барем транспарентно.
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.150
Поени од реакции
4.688
Лестер со исто дадени гола колку Јунајтед ќе отпаднат на крај. Не може да постигнат овие напред толку колку што овие позади можат да заебат.
Изгледа треба да си го вратат Мегваер да ги среди малце, посебно оној Сојунчу. Се чудам како не се заеба некоја екипа пред 2 години кога медиумите му ги креваа акциите.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.149
Поени од реакции
7.618
Лестер со исто дадени гола колку Јунајтед ќе отпаднат на крај. Не може да постигнат овие напред толку колку што овие позади можат да заебат.
Изгледа треба да си го вратат Мегваер да ги среди малце, посебно оној Сојунчу. Се чудам како не се заеба некоја екипа пред 2 години кога медиумите му ги креваа акциите.
Се заеба сега Атлетико. :D
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.317
Поени од реакции
12.700
чувајте некој гол за против Сити :X3:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom