Popcorn Time

H

HoT IcE

Гостин
Тапа е ова бе, како не ви е мака да се малтретирате. Златни торенти, кикес и замунда. Си чекаш малце, симнуваш филм од 1080п десет пати побрзо отколку да го чекаш на ова да се исполни. Плус има многу багови, се исклучува, превод касни, некад неможе да дигне брзина ради сидери, педери и така :D Го користев два три дена, и воопшто не бев задоволен и го џитнав. Ама за луѓе што ги мрзи да се замараат со торенти и такви работи, шибајте, чекајте да се исполни, практично е. Ама не вреди.
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Мене пак ми врши работа, се реши нешто компјутерот да биде анти-торенти, користев уторент и кога и да симнам нешто, тешки блокади се дешаваа, пробав и со биткомет (или така некако) и една програма на кју почињаше името и после со триста маки си го оправав компјутерот.
Е, и мене не ми се допаѓа што чат пат за некои филмови/серии нема сид, ама тоа е.
 
Член од
8 ноември 2007
Мислења
574
Поени од реакции
296
Крај за Popcorn time
http://mondo.rs/a840590/Mob-IT/Vesti/Popcorn-Time-se-gasi.html

Но не паничете секој симнат торент филм од било кој торент сајт може да го гледате на Popcorn Time што значи може да ве служи програмов како торент плеер.
Не би имал никаква корист за таква намена. Не би можел да е подобар плеер од MPC-HC комбиниран со madVR во никој случај.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.663
Не би имал никаква корист за таква намена. Не би можел да е подобар плеер од MPC-HC комбиниран со madVR во никој случај.
Tocno. Torent player nekako nema poenta, koga e samo obicen player za simnati filmovi.

Whats madVR? MPC-HC mi e vtor najdobar player, oti gledam preku nego bluray. Samo oti ne mozam da najdam kraknata Total Media Theater 6.
 
Ф

Флеш

Гостин
нели најави ја Butter Project ?

Дали ќе биде и понатаму ок со проектот или засекогаш прекинуваат,бидејќи имаат преголем притисок од правниве организации.
 
Член од
8 ноември 2007
Мислења
574
Поени од реакции
296
Tocno. Torent player nekako nema poenta, koga e samo obicen player za simnati filmovi.

Whats madVR? MPC-HC mi e vtor najdobar player, oti gledam preku nego bluray. Samo oti ne mozam da najdam kraknata Total Media Theater 6.
Тоа е видео renderer кој комбиниран со MPC-HC ја дава најдобриот можен видео квалитет кој ја нуди снимката. Значи ако имаш спуштено да речеме квалитетен видео рип од 1080п, и ако го плејуваш со МPC-HC со инсталиран madVR квалитетот на плејбекот ќе е најдобриот.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Од ко ми го препорача член на форумов програмчево (незнам во која ситуација ми го препорача ама го полсушав), то беше негде септември месец, до сега изгледав преку 60 филма на него и презадоволен сум.. Едина мана е што на 30-40% од филмовите кои имаат Македонски превод, преводот им касни или е побрз, и тоа што без разлика со каков превод ќе гледам преводот ми е во италик форма и не можам да го сменам(а то ме нервират малце), незнам зошто, кај еден другар му ја инсталирав исто мојата верзија и кај него си мене нормално.

Лајк за Popcorn Time.
 

Не-го-знам

svetac ivan iscelitel
Член од
3 мај 2015
Мислења
592
Поени од реакции
392
Ако сака некој верзија од оргиналната Popcorn Time шо работи некоа повела ПП.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.896
Поени од реакции
7.570
Ја немам инсталирано оваа верзија откако официјалната ја изгасија но мислам дека сеуште работи таа. Треба да се проба.
http://popcorn-time.se/

На PC со неа имав проблеми и ја избришав, сега треба да ја пробам на лаптоп.[DOUBLEPOST=1447525886][/DOUBLEPOST]http://popcorn-time.se/ верзијава ги симнува сите филмови иако ти не сакаш тоа да се дешава. Исто така нема доста опции како на првата.

Така да препорака од мене баталете ја и не се замарајте со таа верзија. Иако бев убеден дека нешто на таа промениле откако официјаната верзија е замрена сепак ништо нема променето уште од кога се појави.
 
Последно уредено:
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.950
Поени од реакции
1.923
Јас гледам на таа верзија, ама пукнав живци бидејќи нема скрипт опција.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.896
Поени од реакции
7.570
Еве една доста подобра алтернатива http://www.strem.io/ ова е доста подобро и во дизајн и во се. Препорачувам да го симнете и инсталирате.

Ги има сите нови тв серии, сите нови филмови и за секој има превод да се одбере,Буквално како Popcorn Time само доста подобра верзија на програма.

Ајде утре ќе отворам тема за ова. Оваа за Popcorn time може да иде во историјата т.е во канта.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.101
Поени од реакции
5.742
Whats madVR? MPC-HC mi e vtor najdobar player, oti gledam preku nego bluray. Samo oti ne mozam da najdam kraknata Total Media Theater 6.
Разубавувач на видеа што не ги гледаш во нативната резолуција на мониторот. Ако гледаш сè во нативна (да речеме Full HD) - не прави ништо. Освен ако решиш сам да си ја менуваш (заебуваш) сликата со edge-enhancements, noise reduction и други глупости...

Во принцип е незначително подобар од Enhanced Video Renderer на самиот MPC-HC.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom