PlayStation 5

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
И јас 5-6 саати поминав до сега. Ја има целата основа на претходната и додава детали кои уште повеќе го подобруваат искуството. Приказната одма од старт се гледа дека ќе биде многу поголема. Тоа е најбитниот дел за мене, каде се ќе ја однесат.

Секако е маст плеј за секој со Плејстејшн. Ко што видов дури и на ПС4 изгледа одлично и може да се игра.
 
D

Deleted member 53418

Гостин
И јас 5-6 саати поминав до сега. Ја има целата основа на претходната и додава детали кои уште повеќе го подобруваат искуството. Приказната одма од старт се гледа дека ќе биде многу поголема. Тоа е најбитниот дел за мене, каде се ќе ја однесат.

Секако е маст плеј за секој со Плејстејшн. Ко што видов дури и на ПС4 изгледа одлично и може да се игра.

Мислам дека ќе остават простор за наредни ГОВ игри во иднина. Многу интересно како е раскажан Рагнарок, за разлика од Марвел.
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.769
Поени од реакции
10.519
Која е разликата меѓу ЦД и код? Порачав две игри кои треба да ми стигнат ама нема физичко ЦД туку пишува само код. Демек со тој код јас треба да ја симнам играта, така?
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Која е разликата меѓу ЦД и код? Порачав две игри кои треба да ми стигнат ама нема физичко ЦД туку пишува само код. Демек со тој код јас треба да ја симнам играта, така?
Од кај порача, од PS Store директно ја симнуваш играта.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.091
Поени од реакции
15.952
Која е разликата меѓу ЦД и код? Порачав две игри кои треба да ми стигнат ама нема физичко ЦД туку пишува само код. Демек со тој код јас треба да ја симнам играта, така?
Redeem code i simnuvas.

Podetalno:

 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
Decki, imate li HBO na playstationot? Ne mi iskaca na search koga ja baram i stalno mora da shiftam na tv bidejki tamu ja ima. Dali moze da e region problem? Ako ja imate aplikacijata spodelete regioni pls


I bidejki mislam deka nema zasebna tema, kako ide God of War? Ja sum samo 20 saati in i iskreno malku se osekam zaguseno, i osven toa sve drugo e ispolirano ko so treba.

Najmnogu me interesira @Донев ako e mozno da se voopsto sporedat, kako stoi sproti Horizon Zero, bidejki GOW mi go odzeme time slotot sto go planirav za Horizon i sega malce osekam deka zgresiv i deka Horizon e mnogu podobra i poveke zabavna a i ne deka nesto menja oti dvete se sekako must play, no onaka :D
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Decki, imate li HBO na playstationot? Ne mi iskaca na search koga ja baram i stalno mora da shiftam na tv bidejki tamu ja ima. Dali moze da e region problem? Ako ja imate aplikacijata spodelete regioni pls


I bidejki mislam deka nema zasebna tema, kako ide God of War? Ja sum samo 20 saati in i iskreno malku se osekam zaguseno, i osven toa sve drugo e ispolirano ko so treba.

Najmnogu me interesira @Донев ako e mozno da se voopsto sporedat, kako stoi sproti Horizon Zero, bidejki GOW mi go odzeme time slotot sto go planirav za Horizon i sega malce osekam deka zgresiv i deka Horizon e mnogu podobra i poveke zabavna a i ne deka nesto menja oti dvete se sekako must play, no onaka :D
Мене ГоВ ми е на прво место, ама секако и Хорајзон е одлична. Тука многу повеќе сум внесен во приказната, кај Хорајзон не ми беше нешто посебно, веќе заборавив доста детали, а ГоВ ќе се памти секогаш.

За мене ја надминаа претходната и успеаа да направат уште еден мастерпис. Не знам до кај имаш стигнато во тие 20 саати, имав и јас момент кај што помислив дека малце почнува да завлекува, ама баш тогаш имаше ептен јак дел во приказната што беше доволно за да ме навлече до крајот. Мене ми е јак и гејмплејот секако. Ја завршив за 25 саати приказната. Сега имам околу 40, секако сакам платинум ама и без трофеите би препорачал на секој играње понатаму затоа што има уште многу контент кој ја збогатува приказната, нови предели кои поима немав дека постојат.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Ја игра некој на пс4 слим? Страв ми е да не прегреј конзолата.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.357
Поени од реакции
25.051
Со себап излегувањето на Рагнарок, од денес ја почнувам God of War 2018. Отсекогаш планирав со оваа игра да го почнам моето патешествие наречено ПС5, но едно друго и ме заврти, изиграв ТЛОУ, РДР2, Спајдермен, Рачет & Кланк, Астробот, Хот Њеелс (пре-јака), Ит тејкс Ту, на паузи од работа Фифа 22 (оставив 250+ часа на играва и искрено жалам што сум го направил тоа, не вредеше, само што ми створи комплекси). Имам големи очекувања и од ова што го читам што го дискутирате на темава, одвај чекам да ја преџвакам, па да си ја купам Рагнарок.

Инаку, збор два за РДР2 - стигнав до Епилог 1, и решив да направам пауза за во меѓувреме да ја изиграм Год оф вор. Неверојатно искуство беше Chapter 6, играта е феноменална и затоа сакам што побавно да го „изгустирам“ епилогот, а од друга страна, и да си оставам време да ми легнат некои работи што се случија на крајот.

Од оваа перспектива, само една ствар некако не ми се допадна премногу во играта, а тоа е Chapter 5 на Гуарма. Јасно ми е зошто го ставиле тоа, има таму една сцена каде Дач ладнокрво ја убива бабата што ја потплатил да им помогне, и со тоа се гледа неговиот descent into madness, но мислам дека немало потреба да се потроши цело поглавје толку далеку од главните збиднувања, некако го убива и онака бавното темпо, шо знам...
 
Член од
23 ноември 2010
Мислења
1.836
Поени од реакции
2.104
Decki, imate li HBO na playstationot? Ne mi iskaca na search koga ja baram i stalno mora da shiftam na tv bidejki tamu ja ima. Dali moze da e region problem? Ako ja imate aplikacijata spodelete regioni pls


I bidejki mislam deka nema zasebna tema, kako ide God of War? Ja sum samo 20 saati in i iskreno malku se osekam zaguseno, i osven toa sve drugo e ispolirano ko so treba.

Najmnogu me interesira @Донев ako e mozno da se voopsto sporedat, kako stoi sproti Horizon Zero, bidejki GOW mi go odzeme time slotot sto go planirav za Horizon i sega malce osekam deka zgresiv i deka Horizon e mnogu podobra i poveke zabavna a i ne deka nesto menja oti dvete se sekako must play, no onaka :D
Probaj so slovenski akaunt,kaj mene taka ja pokaza. Na ps4 ama bi trebalo i na ps5 da funkcionira.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Kajgana Shop

На врв Bottom