PlayStation 5

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.338
Комбатот бил едноставен на почеток, но после имало повеќе опции, а и босовите биле интересни и тешки. Како за прва игра на студиото, изгледа доста ветувачки. И јас ја симнав на РС да пробам, па ако ми се свиѓа да ја зимам на РЅ5 сега или за Блек Фрајдеј на попуст :D
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.648
Поени од реакции
1.538
Ме нервираат контролите во Кена, добро што имаш опција да ги смениш, навикнат сум на квадрат/Х за удирање и долго држење за хеви атак, исто така не сакам да трчам со Л3. Променив што можев, но за жал нема опција за држење на копче.
 

Stallion

Папион __ •°
Член од
13 септември 2010
Мислења
1.149
Поени од реакции
908
Што мислите по вас, вреди ли да се лупне сумава, за да се земе конзолата, со овие игри или не е лошо да се почека друга понуда, со нешто подобро?
По се изгледа дека само преку бандл ќе може да се земе чудово.
Некое мислење за игрите од погоре, или чисто со исклучок Demon's Souls служат народски кажано да ја надујат цената ?
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.501
Поени од реакции
33.642
Што мислите по вас, вреди ли да се лупне сумава, за да се земе конзолата, со овие игри или не е лошо да се почека друга понуда, со нешто подобро?
По се изгледа дека само преку бандл ќе може да се земе чудово.
Некое мислење за игрите од погоре, или чисто со исклучок Demon's Souls служат народски кажано да ја надујат цената ?
Ja go zemav so souls i ratchet i pak mi bese malce ko stretch za cenata. Ama ovie dve igri spored mene barem vredat i uzivav vo dvete. Tretava veke e koristenje situacija i butkaat bundles. Ratchet e solidna ekskluziva, ne e samo za duenje cena. Izgleda dobro i e zabavna.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.818
Поени од реакции
24.170
Што мислите по вас, вреди ли да се лупне сумава, за да се земе конзолата, со овие игри или не е лошо да се почека друга понуда, со нешто подобро?
По се изгледа дека само преку бандл ќе може да се земе чудово.
Некое мислење за игрите од погоре, или чисто со исклучок Demon's Souls служат народски кажано да ја надујат цената ?
Им се јавив да ги прашам дали може место овие 3 игри да си бирам јас кои 3 игри сакам со плејката да ги земам, или место 3 игри да земам 1 игра со 1 контролер.
Не дозволија, така да кој ги ебе.
За ваков bundle и овие игри, 45.000 денари според мене не вредат.
Со тие пари, во нормални услови, ќе земеш конзола + уште еден контролер + SSD.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.338
Сигурно ниедна копија од Секбој немаа продадено до сега, па ја упикаа и таа. Затоа еве уште имаат, не се продадени конзолите :D
Другите две вредат според мене, ќе ги купував и без тоа. Само проблем е за тие што сакаат да ги препродаваат затоа што веќе сите ги имаат.
 

Stallion

Папион __ •°
Член од
13 септември 2010
Мислења
1.149
Поени од реакции
908
Се надевам нема да им се продава воопшто па ќе уфрлат нова комбинација. И претходниот пат излегоа со една па следеше и уште една опција. Или крај краева веќе ако сакаат 45 бона, нека има можност купувачот сам да си состави комбо како и што ги прашал Ob1.
Ќе си чекаме боља понуда.
This is the way.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.818
Поени од реакции
24.170
Се надевам дека ова ќе ги одговори сите прашања за купување преку PS Store во Македонија.

 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.501
Поени од реакции
33.642
Ima li nekoj problem so audioto od posledniot update? Ne vadi zvuk od tv hdmi ako sum slusal na slusalici. Porano koga ke isklucev slusalici prodolzuvase od tv, sega nisto. Moram da gasam ps5 i tv za da se sredi se do sledniot pat. Citav nesto na reddit ama site so razlicni resenia, menjaat rezolucija, hdmi porti i slicno za da se restartira signalot.

Koa sme kaj zvuk, gi ima nekoj zemeno 3d audio slusalkite od Sony? I dali ima ekvivalent na pazarot za poniska suma?
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.501
Поени од реакции
33.642
Koi se tie 3D slusalki? Jas ovie gi gleav i po recenzii citam deka se ok, a cenata e top. Samo treba na lice mesto da se probaat.

Na ovie mislev


Citam po reddit za $100 gi zimaat a preporacuvaat dosta alternativi za $60-70
 

Kajgana Shop

На врв Bottom