PlayStation 4

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Член од
23 ноември 2010
Мислења
1.829
Поени од реакции
2.092

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Добро кога спуштате од store кај сите е побавно од полжав? Одам тестирам брзина вика 15 мб/с а спуштам игра вика 99+ hours....
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Добро кога спуштате од store кај сите е побавно од полжав? Одам тестирам брзина вика 15 мб/с а спуштам игра вика 99+ hours....
Се зависи на каков сервер ќе се закачи. Пробај pause, почекај 10 сек. и resume. 3-4 пати така и ќе се закачи на друг сервер. Ако не стај го во rest mode.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
На телефон на лаптоп на све и свашта во иста соба имам 20мб/с интернет на пс4 појќе од 2мб нееее мрдаааа. Сигналот е фулл.. Најдов нешто демек днс да сменам не бе исто лајно. Кај мене е само така или?
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
На телефон на лаптоп на све и свашта во иста соба имам 20мб/с интернет на пс4 појќе од 2мб нееее мрдаааа. Сигналот е фулл.. Најдов нешто демек днс да сменам не бе исто лајно. Кај мене е само така или?
Кај мене на телекабел добар беше, играв онлајн цел ден вчера немав никакви проблеми а 15мб/с ми е максималната на интернетот. Пробај со мрежен кабел поврзи го ПС, така нема да имаш загуби.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Кај мене на телекабел добар беше, играв онлајн цел ден вчера немав никакви проблеми а 15мб/с ми е максималната на интернетот. Пробај со мрежен кабел поврзи го ПС, така нема да имаш загуби.
Ставив днс сега е малце подобро.
 
Член од
23 ноември 2010
Мислења
1.829
Поени од реакции
2.092
На телефон на лаптоп на све и свашта во иста соба имам 20мб/с интернет на пс4 појќе од 2мб нееее мрдаааа. Сигналот е фулл.. Најдов нешто демек днс да сменам не бе исто лајно. Кај мене е само така или?
И мене ми се дешаваше ова и со мрежен кабел, и јас мењав дсн и пак исто за по некое време да се среди само од себе. Сега е прилично добро
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Серверите им се на диалл уп, ужас невиден се сони
Редам да играм мафиа 3 ми вика апдејт 16+ гига неможеш да играш иначе и ајде го пуштам и нормлано 99+ часа си пишува па после забрзува па бавно па брзо и така 2 дена конечно се апдејтира. Смешки живи еј[DOUBLEPOST=1506930857][/DOUBLEPOST]После тоа гледам сигналот оди до кај 60% јачина на wifi. Што е премногу премногу слаб сигнал со оглед на тоа што рутерот ми е буквално на 5 метри од него. Ќе пуштам лан кабел друго чаре нема изгледа се надевам ќе е подобро така
 

HellRaiser

Реметам кајганџии
Член од
1 јануари 2014
Мислења
815
Поени од реакции
854
Се мислам меѓу ps4 pro i xbox one x.Препораки, совети, консултации...накратко шо би ми препорачале.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
Се мислам меѓу ps4 pro i xbox one x.Препораки, совети, консултации...накратко шо би ми препорачале.
Ако имаш 4К телка тогаш можеби ХОХ (Шкорпио), ова е важно и доколку немаш асален компјутер кој може да ги врти сите ексклузиви во 4К и 30фпс (понекад 60фпс) со добар 4К монитор, па ете ХОХ може да послужи како замена, а и Мајкрософт се многу поуиграни со онлајн компонентата имаат многу добри апдејти на конзолата, па ете имаш за 4 еура месечно ЕА Акцес, како и нова услуга МС Гејм Пас со преку 100 игри. Сони од друга страна се фокусира претежно на синг плејер игри кај кои или нема МП или пак СП е главна компонента на играта, игрите им се претежно линеарни со фокус на прича (исклучок ХЗД). ПУБГ е купена од Мајкрософт и е ексклузивна за ХОХ, ако ти тоа значи нешто. Контролерите им се тука некаде, зависи од преференција, на Хбокс е генерално потежок и по лежи во рака, исто така има и Елите контролер како и Рејзеров. На крајот зависи од тебе, Хбокс може да пушта и Блуреј филмови, доколку имаш секако, како и поголем избор на мултимедијални апликации, подршка за маус и тестатура и сл. И двете конзоли не се официјално достапни во МКД, па мораш да дополнуваш со бонови (за Хбокс не сум сигурен, пошто МС користи еден акаунт за се, па така да можеби можеш да го нагодиш некако). Доколку купиш од Грција можеш да вратиш дел од парите за конзолата, од што Грција е подржана земја. Е сега ти си види, СИЕ (Сони Интерактиве Ентертаинмент) има добри ексклузиви, па можеби ќе те привлече тоа, јас не сум многу љубител на Сингл Плејер игри, а посебно линеарни, од што можам да ги погледнам на Јутуб и да ја сфатам причата, а со Мултиплејер добивам многу повеќе од играта за вложените пари, поголема трајност.
 

HellRaiser

Реметам кајганџии
Член од
1 јануари 2014
Мислења
815
Поени од реакции
854
Ако имаш 4К телка тогаш можеби ХОХ (Шкорпио), ова е важно и доколку немаш асален компјутер кој може да ги врти сите ексклузиви во 4К и 30фпс (понекад 60фпс) со добар 4К монитор, па ете ХОХ може да послужи како замена, а и Мајкрософт се многу поуиграни со онлајн компонентата имаат многу добри апдејти на конзолата, па ете имаш за 4 еура месечно ЕА Акцес, како и нова услуга МС Гејм Пас со преку 100 игри. Сони од друга страна се фокусира претежно на синг плејер игри кај кои или нема МП или пак СП е главна компонента на играта, игрите им се претежно линеарни со фокус на прича (исклучок ХЗД). ПУБГ е купена од Мајкрософт и е ексклузивна за ХОХ, ако ти тоа значи нешто. Контролерите им се тука некаде, зависи од преференција, на Хбокс е генерално потежок и по лежи во рака, исто така има и Елите контролер како и Рејзеров. На крајот зависи од тебе, Хбокс може да пушта и Блуреј филмови, доколку имаш секако, како и поголем избор на мултимедијални апликации, подршка за маус и тестатура и сл. И двете конзоли не се официјално достапни во МКД, па мораш да дополнуваш со бонови (за Хбокс не сум сигурен, пошто МС користи еден акаунт за се, па така да можеби можеш да го нагодиш некако). Доколку купиш од Грција можеш да вратиш дел од парите за конзолата, од што Грција е подржана земја. Е сега ти си види, СИЕ (Сони Интерактиве Ентертаинмент) има добри ексклузиви, па можеби ќе те привлече тоа, јас не сум многу љубител на Сингл Плејер игри, а посебно линеарни, од што можам да ги погледнам на Јутуб и да ја сфатам причата, а со Мултиплејер добивам многу повеќе од играта за вложените пари, поголема трајност.
Работата е шо веќе имам xbox one s така да xbox one x ќе му дојде ко појачање.А playstation сум немал никогаш, па глупо ми е сега малку веќе имам xbox, уште еден да купувам оти нели другиов е доста појак со 6 терафлопа, но воглавно ништо нема да се смени освен подобар и поконстантен фрејмрејт,друго се ќе е исто истите игри, истиот OS плус немам 4к телевизор.Затоа се некако повеќе умот ми иде накај ps4 pro поготово со новите игри шо треба да излезат за ps4 како God Of War 4,Days Gone,Spiderman ,The Last of Us 2 и многу други ексклузиви да не ги набројувам,мислам лудница ќе биде со најновиве игри за пс4.Иксбоксот новиот и да е појак од ps4 pro џабе моќта ако нема игри освен halo и gears of war xbox нема други игри.Како и да е на долги стази според мене xbox ја губи битката иако мултито му е каде каде подобро од на пс4.Јас мислам си одговорив на прашањето:icon_lol:.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom