PlayStation 4

Член од
9 април 2019
Мислења
10
Поени од реакции
4
Здр на сите ,една молба имам до сите вас ..ако може да ми кажете од каде можам да набавам поволен ps3 ili ps4..за син ми е има 5 год и не му даваат да игра братучедите па имаме плачки скоро секој ден..Ви Благодарам Поздрав
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.645
Поени од реакции
2.614
Здр на сите ,една молба имам до сите вас ..ако може да ми кажете од каде можам да набавам поволен ps3 ili ps4..за син ми е има 5 год и не му даваат да игра братучедите па имаме плачки скоро секој ден..Ви Благодарам Поздрав
Има една група на фб пс4 игри замени ама продаваат и пс4
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.921
Поени од реакции
475
Бидејќи досега имам купувано само gift card, не сум баш сигурен како оди околу купување на PS plus.

Најдов на g2a.
Е сега дилемата ми е следна: можам да купам директно од таму а тие ќе ми пратат код кој го внесувам во мојот акаунт и тоа е тоа, или треба да купам gift card па преку PS Store да купам PS plus?

И уште нешто околу PS plus.
Бесплатните игри за тековниот месец ги даваат веднаш на почеток на месецот?
Бидејќи игрите за овој месец не ми се допаѓаат па да знам дали вреди да почекам до почетокот на декември.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Бидејќи досега имам купувано само gift card, не сум баш сигурен како оди околу купување на PS plus.

Најдов на g2a.
Е сега дилемата ми е следна: можам да купам директно од таму а тие ќе ми пратат код кој го внесувам во мојот акаунт и тоа е тоа, или треба да купам gift card па преку PS Store да купам PS plus?

И уште нешто околу PS plus.
Бесплатните игри за тековниот месец ги даваат веднаш на почеток на месецот?
Бидејќи игрите за овој месец не ми се допаѓаат па да знам дали вреди да почекам до почетокот на декември.
Да, ти праќаат код за ПС плус. Јас преку CDkeys зимам, ама и g2a сигурно е исто.

Игрите се достапни од првиот вторник секој месец.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.391
Поени од реакции
21.943
Гледам нов апдејт има за пс4,да апдејтирам или да чекам за џејлбрејк??
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.092
Поени од реакции
15.952
Гледам нов апдејт има за пс4,да апдејтирам или да чекам за џејлбрејк??
Јас се заебавав и апдејтирав на 9.03, ама морав, затоа што играм Дарк соулс 2 дигитална, и морав така. Ако не си праел апдјет, веќе имаш ЏБ, ако си направил, се очекува новиот на 25. Декември да се објави. Не разбирам една работа, зошто ја извадија петката, за вкупно 5 игри, кога сега имаш илјада игри на располагање, бесплатно?
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.391
Поени од реакции
21.943
Јас се заебавав и апдејтирав на 9.03, ама морав, затоа што играм Дарк соулс 2 дигитална, и морав така. Ако не си праел апдјет, веќе имаш ЏБ, ако си направил, се очекува новиот на 25. Декември да се објави. Не разбирам една работа, зошто ја извадија петката, за вкупно 5 игри, кога сега имаш илјада игри на располагање, бесплатно?
Inked265826097_1044388272788513_6126310208271012902_n_LI.jpg

Направив веќе,ја играм Far Cry New Down. Инаку белки че го средат оти при секое стартување на пс-то мора пак поново..
 
Член од
22 август 2013
Мислења
150
Поени од реакции
48
Веројатно секогаш ќе биде така, сите JB и за постарите FW не остануваат. Затоа пак со нив (уште сум на 5.05, но исто е и за 6.72 и 7.05, не знам со овој дали е така) си функционира Rest Mode без проблем, и по будење од Rest Mode си е активен џејлбрејкот, и практично никогаш не го ни исклучуваш целосно PS.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.391
Поени од реакции
21.943
Веројатно секогаш ќе биде така, сите JB и за постарите FW не остануваат. Затоа пак со нив (уште сум на 5.05, но исто е и за 6.72 и 7.05, не знам со овој дали е така) си функционира Rest Mode без проблем, и по будење од Rest Mode си е активен џејлбрејкот, и практично никогаш не го ни исклучуваш целосно PS.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk
Да да функционира во Rest Mode.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom