PlayStation 4

Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.634
Поени од реакции
1.489
Konecno stajv 2tb hard drive, pa ke ne mora da brisam igri sekoj pat koa sakam da instaliram nova igra. Stariot disk valjda ke go koristam ko external, samo treba enclosure da kupam. Menuvanje disk 2 minuti, backup and restore skoro pola den :D. PS4 softverot se instalira bez nikakov problem iako bev malku skepticen. Najdobro e shto na noviot disk iam 5 godini garancija, zemav seagate firecuda gaming.
Sea uste nekolku novi igri da zemam.
Slobodno preporacajte nekoi igri sto smetate deka se dobri, pa ke vidam dali e nesto sto bi zel da igram.
 
H

HoT _iCe

Гостин
Ќе има кај нас некаде да се прави pre-order за PS5? Првпат купувам конзола, појма немам што како иде. :D
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Игрите за јули... секоја чест.

Приметувам кога ќе стават игри на ПС+, предходните месеци им ја спуштаат цената да излажат повеќе луге да ги купат, инаку одлични игри.
 
Член од
23 ноември 2010
Мислења
1.836
Поени од реакции
2.104
Jas dvete gi kupiv vkupno za 12 dolari, sega koga bea na popust. Dobri igri, ali sramota e da gi stavis po 4-5 dolari, pa posle da gi pustis free.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Jas dvete gi kupiv vkupno za 12 dolari, sega koga bea na popust. Dobri igri, ali sramota e da gi stavis po 4-5 dolari, pa posle da gi pustis free.
Па нормално е, не знам што друго очекувате.
И секако подобро е да ги играм бесплатно, него за 12 долари :toe:
 
Член од
23 ноември 2010
Мислења
1.836
Поени од реакции
2.104
Па нормално е, не знам што друго очекувате.
И секако подобро е да ги играм бесплатно, него за 12 долари :toe:
Pak ne e besplatno ali da ne go tupam, muabetot mi e deka mnogu luge vise gi imaat kupeno, ako veke davaat neka dadat nekoja igra sto e poskapa i sto ne ja stavaat na popust dvapati u mesecot
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Па нормално е, не знам што друго очекувате.
И секако подобро е да ги играм бесплатно, него за 12 долари :toe:
Да ама тоа не го знаеш си викаш еве добра зделка, Нба ќе испадне нова за скоро бар да ја поиграм старата за некој месец додека е сеуште актуелна и ќе дадеш 4-5€.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Приметувам кога ќе стават игри на ПС+, предходните месеци им ја спуштаат цената да излажат повеќе луге да ги купат, инаку одлични игри.
Се обидувам да им го најдам начинот како ги избираат игрите, ама мислам дека не може да се прогнозира. Се утепаа од погрешни прогнози по сајтовиве кои се специјализирани за тематикава. Ги прогнозираа Crash и Resident Evil.
Што се однесува за игрите, за 2,5 долари месечно колку што плаќам за PS Plus се одлични.

Ако сте фанови на игрите од EA, уште денес имате едномесечен EA Access за 0,99$.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Не знам јас тоа, сите игри кои сум ги играл и кои ме допреле во срце на ПС4 се синглплејер игри така да никогаш сум немал потреба да плаќам месечна претплата.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
А кога сме кај EA Access, користи некој тука? Ме интересира како да купам без да внесам картичка?! :(
 
Член од
23 ноември 2010
Мислења
1.836
Поени од реакции
2.104
А кога сме кај EA Access, користи некој тука? Ме интересира како да купам без да внесам картичка?! :(
Ne mozes bez kartica, mozes so paypal ama ke treba slovenski paypal i slovenski akaunt. Jas uspeav da registriram kartica i na uk paypal i skoro se direktno kupuvam od storot
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Ne mozes bez kartica, mozes so paypal ama ke treba slovenski paypal i slovenski akaunt. Jas uspeav da registriram kartica i na uk paypal i skoro se direktno kupuvam od storot
Успеав да направам амерички Paypal, проблемот е што бара дополнително дебитна (кредитна) картичка. Други работи можам директно од store-от да купувам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom