PlayStation 4

Solaire of Astora

A Hoonter must hoont
Член од
30 јули 2014
Мислења
3.767
Поени од реакции
10.202
Моја филозофија е дека не се исплати ново сони, односно next gen sony да зимаш. Земи си 4,имаш куп ефтини игри, имаш бесплатен псплус, изнаиграј се и купи ја 5ката за 3 4 години. Сакам да кажам, 5ката ионака нема да биде next gen, чисто ради комерцијални причини ја вадат, ама ај нека им биде.
 
Член од
21 јуни 2019
Мислења
12
Поени од реакции
3
Моја филозофија е дека не се исплати ново сони, односно next gen sony да зимаш. Земи си 4,имаш куп ефтини игри, имаш бесплатен псплус, изнаиграј се и купи ја 5ката за 3 4 години. Сакам да кажам, 5ката ионака нема да биде next gen, чисто ради комерцијални причини ја вадат, ама ај нека им биде.
Ќе биде иста работа како со Ps3 i Xb360 ќе ваѓаат нови игри ама со ограничувања на некои работи нема дс биде исто според мене, ако е така нема ни да ја пуштат а сигурно ќе стигне заедно и со ГТА 6 така да ќе има голем хајп
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
143
Поени од реакции
66
Може ли да се игра симната игра од два профила на ист PS4.Дали меѓусебно ќе се брише снимениот напредок во играта ?

Sent from my Mi Note 2 using Tapatalk
 
Член од
21 јуни 2019
Мислења
12
Поени од реакции
3
Може ли да се игра симната игра од два профила на ист PS4.Дали меѓусебно ќе се брише снимениот напредок во играта ?

Sent from my Mi Note 2 using Tapatalk
Може да се игра, на двата профила ќе имап различен напредок, и нема да се мешаат
 
Член од
13 март 2010
Мислења
327
Поени од реакции
398
Продавам амерички акаунт со 17 игри, 6$ во wallet и ps plus до 24 јаунари 2020. Понудете цена.

 
Член од
29 септември 2015
Мислења
172
Поени од реакции
173
Член од
1 ноември 2019
Мислења
234
Поени од реакции
197
Ako gi zememe prethodnite generacii u predvid, podobro bi bilo odma da ne se zema PS5 od pricini sto em ke bide preskap, em ke nemas mnogu golem izbor na igri i sony ke nema user experience (feedback) od korisnicite za da se vidi slabata strana na samiot ured (hdd, zagreva mnogu, problemi so firmware...), podobro cekajte si edno 2-3 odnosno cekajte si Slim.
 

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
685
Поени од реакции
902
Imam pogore vo temava postaveno link.

Psplus 2 weeks for free
Мене ми истекува предплатата на 20 декември па се мислам да не купувам нова и да почнам да правам вака. Оваа финта пали и за PS now? Сакам да тепам неколку игри како Uncharted па место да ги купувам можам да искористам 7 days trial. Со ова нема да изедеме banhammer?
 

Solaire of Astora

A Hoonter must hoont
Член од
30 јули 2014
Мислења
3.767
Поени од реакции
10.202
Мене ми истекува предплатата на 20 декември па се мислам да не купувам нова и да почнам да правам вака. Оваа финта пали и за PS now? Сакам да тепам неколку игри како Uncharted па место да ги купувам можам да искористам 7 days trial. Со ова нема да изедеме banhammer?
Моеш и псноу да активираш, на 7 дена, и за тоа време да се потрудиш да ја поминеш. За бан не ти гарантирам, јас година и нешто правам вака и се е ок.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
1.502
Поени од реакции
788
Почнаа попустите на ПСН за Black Friday има одлични попусти дури на овогодишни игри како Метро Егзодус, Resi 2, DmC 5, Division2, NBA, Fifa, Days Gone, а и постари со многу поголеми попусти. https://store.playstation.com/en-hr/grid/STORE-MSF75508-BLACKFRIDAY19/1
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
2.257
Поени од реакции
3.340
Дали Сони произведува плејстејшни со различни процесори или разликата е само во хард дискот. Забележав дека негде има со 500гб негде со 1тб.

Спомнувате пс+, дали тоа мора да се има доколку сакаш да играш онлајн игри или може да си купиш игра пример Пес и да ја играш на интернет без тој ПС+ пакет.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
6.736
Поени од реакции
14.365
Дали Сони произведува плејстејшни со различни процесори или разликата е само во хард дискот. Забележав дека негде има со 500гб негде со 1тб.

Спомнувате пс+, дали тоа мора да се има доколку сакаш да играш онлајн игри или може да си купиш игра пример Пес и да ја играш на интернет без тој ПС+ пакет.
Мислам дека да, само во меморијата е. Збориме за основните верзии, не за оние PRO што се.
Мора да имаш PS+. Со тој можеш да ги играш сите игри online, плус добиваш секој месец две игри без пари кои можеш да ги играш се додека ја имаш PS+ претплатата.
 
На врв Bottom