Playstation 3

  • Креатор на темата A__
  • Време на започнување
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Сеа сфатив зашо Batman AA не ми работеше...

А што значи BD Mirror, било каков диск да ставам во ПС3-ката или само блу-реј?
 

ONE

Член од
21 декември 2008
Мислења
895
Поени од реакции
64
Сеа сфатив зашо Batman AA не ми работеше...

А што значи BD Mirror, било каков диск да ставам во ПС3-ката или само блу-реј?
Било каква оригинал игра, што значи мора да е blu-ray
--- надополнето: Nov 25, 2011 3:46 PM ---
Може да ти се јавуваа проблеми, зашто читав за последниот мултиман, дека поправени се проблемите со читање на дисковите
 

Amacord

high and might богаташ
Член од
24 август 2009
Мислења
474
Поени од реакции
15
Teaser за нова ПС3 ексклузива која ќе биде прикажана на 10ти овој месец, официјално на VGA 2011.
Уште неможам да кажам ништо, но знам дека тизеров не е ништо ново и иновативно.

 
Член од
14 септември 2010
Мислења
214
Поени од реакции
249
pred nekoj den ja zavrshiv Uncharted 2 i moram da kazham deka e najdobra na svet! Denovive gledam da ja nabavam Uncharted 3, a ako ima nekoj za razmena onaka neka kazhe
 

ONE

Член од
21 декември 2008
Мислења
895
Поени од реакции
64
Нешто ми мириса дека после нова година може да го видиме вториот по ред CFW, и тоа ни појше ни помалце него на новиот OFW 4.00 :). Има доста голем напредок и тоа е добро. Оние што чекаат jailbreak за некој од верзиите (како 3.60, 3.63....) нека направат апдејт на 4.0, бидејки плановите да се пробијат тие верзии пропаднаа во вода со последните вести во овие 2 недели.
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
Zosto nekoj da pravi update na 4.0? Pa posle sto ke igra i kako ke igra 3.55 igri? Podobro cuvaj si go kmeaw cfw3.55 otkolku da zaseres nesto.
Inaku citam pogore zboruvate razni verzii so razni hard diskovi. ke vi pisam nesto sto otkriv pred nekoj den, nekoi sigurno znaat nekoi mozebi ne. Imam, toest bratuced mi ima 20gb ps3. Na nego igrav dosta igri, no za nekoi bara da se igraat na vnatresen hdd a toj e mal. Primer heavy rain nema sansi.
Imam nekolku my passport WD usb eksterni hard diskovi, koi ako gi rasklopis ke vidis deka vnatre ima sata hard disk(Toa ne go znaev bidejki ne sum ni imal potreba da go znam niti da rasturam). Istiot go otkacuvas od sata-usb adapter, go formatiras prethodno na pc. Na ps3 stavas usb stick i ides u opcii backup ps3, go stavas backup na stikot i gasis ps3. Vadis 20gb hard disk, stavas drug hard disk kako jas sto staviv 160gb od ovoj usb my passport i palis ps3. Ke ti javi deka treba format, pravis format, stickot NE go vadis. Otkako ke napravi fomat, ps3 ke se restartira i veke imas nov pogolem hdd na ps3. Poprosto zdravje. Niti da kupuvam nov/star sata laptop hard disk ni nisto, iskoristiv od my passport WD hard disk i eve veke 3 den cepa bez problem, ja skapav Heavy Rain od igranje. Poentata mi bese zemete si najslab star ps3 i stavete mu hard disk kakov sakate. Bratuced mi go naceka na staro za 100tina $.
Do sega gi izigrav: HomeFront, Bad Company1, Bourne Conspiracy, Uncharted 1,2 i 3 no ne do kraj bidejki ima mnogu nerealnosti i mi se zgadi. Gi imam simnato: COD3, Turning point fall of liberty, Operation flashpoint red river, army of two the 40th day, nfs hot pursuit, GTA IV, golden eye 007, driver san francisco itn... Koristam rogero manager.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Zosto nekoj da pravi update na 4.0? Pa posle sto ke igra i kako ke igra 3.55 igri? Podobro cuvaj si go kmeaw cfw3.55 otkolku da zaseres nesto.
Inaku citam pogore zboruvate razni verzii so razni hard diskovi. ke vi pisam nesto sto otkriv pred nekoj den, nekoi sigurno znaat nekoi mozebi ne. Imam, toest bratuced mi ima 20gb ps3. Na nego igrav dosta igri, no za nekoi bara da se igraat na vnatresen hdd a toj e mal. Primer heavy rain nema sansi.
Imam nekolku my passport WD usb eksterni hard diskovi, koi ako gi rasklopis ke vidis deka vnatre ima sata hard disk(Toa ne go znaev bidejki ne sum ni imal potreba da go znam niti da rasturam). Istiot go otkacuvas od sata-usb adapter, go formatiras prethodno na pc. Na ps3 stavas usb stick i ides u opcii backup ps3, go stavas backup na stikot i gasis ps3. Vadis 20gb hard disk, stavas drug hard disk kako jas sto staviv 160gb od ovoj usb my passport i palis ps3. Ke ti javi deka treba format, pravis format, stickot NE go vadis. Otkako ke napravi fomat, ps3 ke se restartira i veke imas nov pogolem hdd na ps3. Poprosto zdravje. Niti da kupuvam nov/star sata laptop hard disk ni nisto, iskoristiv od my passport WD hard disk i eve veke 3 den cepa bez problem, ja skapav Heavy Rain od igranje. Poentata mi bese zemete si najslab star ps3 i stavete mu hard disk kakov sakate. Bratuced mi go naceka na staro za 100tina $.
Do sega gi izigrav: HomeFront, Bad Company1, Bourne Conspiracy, Uncharted 1,2 i 3 no ne do kraj bidejki ima mnogu nerealnosti i mi se zgadi. Gi imam simnato: COD3, Turning point fall of liberty, Operation flashpoint red river, army of two the 40th day, nfs hot pursuit, GTA IV, golden eye 007, driver san francisco itn... Koristam rogero manager.

Значи дечкото погоре рече тие што се на 3.60/3.3.65/3.72 фирмвери, да апгрејднат подобро него да чекаат. :)

Иначе за ова со дисковите одамна се знае, било каков SATA диск си работи на PS3-то. Не е Sony = Microsoft, па да те колат по 100 евра за еден хард диск.
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
Tocno deka se znae i jas znaev no ne znaev deka moze da se iskoristat usb hardiskovi da bi dobil normalen sata hdd. Covek se uci dodeka e ziv.
 
Член од
2 декември 2010
Мислења
10
Поени од реакции
0
Ме интересира дали некој е информиран дали кај нас може да се најде True Blue dongle за JailBreak на PS3? Читам по сајтовиве на нет дека работи со доста игри, цената му е некои 50 долари. Ако некој знае нека пише. Фала
 

Amacord

high and might богаташ
Член од
24 август 2009
Мислења
474
Поени од реакции
15
Трејлерот за новата пс3 ексклузива која беше највена минатата недела е сега тука. Играта "The Last of Us" е правена од Naughty Dog (Crash Bandicoot, Jak&Dexter и Uncharted серијалот) што значи сега за сега сме готови со Uncharted серијалот и тргаме кон нов. Искрено ме зачуди што Naughty Dog прават нов серијал на оваа генерација, јас очекував дека сега ќе се повлечат и почнат полека-полека да тераат кон новата генерација. Дефинитивно не ми смета што сеуште сме на оваа генерација, и овој трејлер кој е целосно In-game ќе ви покаже дека нашата генарција сеуште има простор за ширење. Со оваа игра, графички идат накај реалност, додека Uncharted секогаш го имала тој cartoonish стил на графика. Еnjoy...

 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Трејлерот за новата пс3 ексклузива која беше највена минатата недела е сега тука. Играта "The Last of Us" е правена од Naughty Dog (Crash Bandicoot, Jak&Dexter и Uncharted серијалот) што значи сега за сега сме готови со Uncharted серијалот и тргаме кон нов. Искрено ме зачуди што Naughty Dog прават нов серијал на оваа генерација, јас очекував дека сега ќе се повлечат и почнат полека-полека да тераат кон новата генерација. Дефинитивно не ми смета што сеуште сме на оваа генерација, и овој трејлер кој е целосно In-game ќе ви покаже дека нашата генарција сеуште има простор за ширење. Со оваа игра, графички идат накај реалност, додека Uncharted секогаш го имала тој cartoonish стил на графика. Еnjoy...


Вториот дел од студиото ја прават, не тие што работат на Uncharted.
--- надополнето: Dec 11, 2011 11:38 AM ---
А вака излгеда како да се подобри од првиот тим :D
 

ONE

Член од
21 декември 2008
Мислења
895
Поени од реакции
64
Ме интересира дали некој е информиран дали кај нас може да се најде True Blue dongle за JailBreak на PS3? Читам по сајтовиве на нет дека работи со доста игри, цената му е некои 50 долари. Ако некој знае нека пише. Фала
Не може да се најде кај нас, ама како и да е не е баш најсигурна алтернатива. И самите они не ти гарантираат дека играта ќе ти работи. Стрпи се уште малку
 

Kajgana Shop

На врв Bottom