Playstation 3

  • Креатор на темата A__
  • Време на започнување
Член од
11 јуни 2007
Мислења
34
Поени од реакции
0
Ama i da izleze chip pak ke bidat skapi igrite zaradi blu-ray diskovite.btw jas zemav ps3 vo maj negde i mozam da kazam ludnica e samo sto kaj nas nema golem izbor na igri.Isto taka playstation store e mn jaka rabota od tamu simnuvam po nekoe demo i ja simnav gran turismo hd.
 
Член од
20 март 2005
Мислења
163
Поени од реакции
1
по-добре си купете xbox360 -по ниска цена,с'штата графика,и наи-важното могат да се играјат пиратски игри.имам xbox360 с 15 игри и с'м много доволен.записват се на двуслоини дискове и ги има навсјак'де в интернет.

пс.колко евро струва ps3 в македонија? в бг е 1100лв.(550 евро) а xbox 360 е 800лв(400 евро)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Верувај ми скап е, но вреди за секој денар. Сум играм F1 и NFS: Carbon на него и можам да ви кажам дека графиката и гејмплејот се чудо....

Не ми се стануваше дури...:)
Aj да речеше графиката дека е чудо ама гејмплејот...хмммм
Тоа мислиш дека гејмплејот е чудо заради графиката...
А ќе видиме што ќе мислиш кога ќе искочат Crysis и Project : Offset...

Знаеш...ПС3 има Nvidia Chip со API старо три години и без DX10...рамна е на отприлика 7600ГТ нешо...
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
И не треба да ве боли кур каков графички чип имаат иксбокс и ПС3 затоа што се конзоли, немаат Виндоус у нив ниту пак DX, игрите ги прават и ги приспособуваат за унифициран хардвер, а и самите графички чипови се оптимизирани. Да секако чипот е рамен на 7600ГТ, ама специјализирана 7600ГТ во конзола = 8800GTX во Виндоус компјутер. Не мешајте баби и жаби.

Бај д веј сака некој PS3 40GB за 32000?:uvo:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Ако утре завршиме порано ќе ги убедам другариве на саат ПС3 да пробам...
Ќе ми биде вторпат во живот !

А има и некоја нова играчница Бумеранг во Аеродром имаат и Wii...

Па утре импресии (за графиката нормално)
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
jas za edno 2-3 saata ke bidam gord sopstvenik na edno ps3 !!!!!!!!!!!!!
Абе да е до PS3 ја до сеа 5 ке купев. Него ке те видам коа ке ти испадне рачуница дека си дал 10 пати повеќе пари за игри неголи што кошта PS тројката. Накрај ке те видиме на pazar3 како ја шиткаш:baeh:
 

Dimo the Fuhrer

Make WAR not Love
Член од
23 август 2007
Мислења
316
Поени од реакции
2
abe ja kupiv edna originalna
ako treba i godini ke cekam chip da iskoci za da igram piratski
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Читам и не сте ми јасни малце, премногу глупо размислување дефинитивно...чим имаш толку пари да фрлиш за PS3 ваљда би требало да имаш и пари за да си купуваш игри, е сега ако се правиш циган па купиш сони а немаш игри бати играчот....ќе чекам чип да излезе бе бог да чува шо ќе не видиш шо ќе нечуеш. Биди маж и купи си сони и игри и биди најфраер, покажи дека ти е мерак да играш а не колку да се фалиш низ маало дека имаш сони 3ка
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
А не ми е јасно зашто е хард дискот? Неможе на него да се снимаат игри?:)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Читам и не сте ми јасни малце, премногу глупо размислување дефинитивно...чим имаш толку пари да фрлиш за PS3 ваљда би требало да имаш и пари за да си купуваш игри, е сега ако се правиш циган па купиш сони а немаш игри бати играчот....ќе чекам чип да излезе бе бог да чува шо ќе не видиш шо ќе нечуеш. Биди маж и купи си сони и игри и биди најфраер, покажи дека ти е мерак да играш а не колку да се фалиш низ маало дека имаш сони 3ка
Зашто постои нешто што се вика интелегентен шопинг...
Ја ако имам пари еве сеа за нова година да купам графичка од 300 евра тоа значи дека ја иам и да купувам оригинал игри секој месец по 3 најмалце?

ПС3 е 500 евра...тоа не е за богаташи стандард више е како некоја средна-висока класа...е сеа оригинал игра за ПС3 е 60 евра.

Да видиме вака :

ПС3 500 евра

30 игри во една година (минимум 30 - по 2-3 на месец) = 1800 евра

Тоа си ти - Џек! :)


И вака сеа :

ПЦ Кор 2 дуо со 8800 ГТ и 4 гига рам = 1400 евра

30 игри за ПЦ = 3000 ден = 50 евра

Иста графика,повеќе можности, directX 10, фотошоп итн итн за само 1450 евра

950 у ќар према тебе

Тоа сум јас :)


И вака :

ПС3 500 евра
Чип = 150 евра (макс)

Игри за ПС3 30 * 500 = 15000 или 250 евра

Све на све 900 евра

Тоа е Sephirot :)


Сеа ти текнува зашто не не сфаќаш?:vozbud:
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.132
Чекајте вие чип за ПС3...ќе се изначекате.:helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom