Playstation 3

  • Креатор на темата A__
  • Време на започнување

ONE

Член од
21 декември 2008
Мислења
895
Поени од реакции
64
Ама кој ке ми даде на мене да го уклучам ПС3то и да проверувам софтвер. Одма ќе им стане сомнително :S
 

Ninjazelka

Фејкер
Член од
12 август 2011
Мислења
102
Поени од реакции
33
Здраво на сите,

Моментално сум во Америка и сакам да си земам едно PS3, а и кажавте погоре дека паднаа цените драстично. Можеш да земеш PS3 HD Bundle (2 џојстика и HDMI кабел) за 300 долари.

Е сега проблемот е како јас да го хакнам? Слушам дека не треба да е постар софтверот од 3.55, но како да дознаам кој софтвер го имаат новите уреди. Ако можете да помогнете супер, или да ми препорачате каде да барам информации за таа област.

Поздрав
sto razlika megu hd budle i slim?
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Ама кој ке ми даде на мене да го уклучам ПС3то и да проверувам софтвер. Одма ќе им стане сомнително :S
Па кога ќе купуваш во продавница, ќе појдиш небарте да го пробаш :) Ќе изиграш малце и ќе ја исклучиш играта па ќе провериш :)
 

ONE

Член од
21 декември 2008
Мислења
895
Поени од реакции
64
sto razlika megu hd budle i slim?
И во HD Bundle от е слим само што имаш плус додатни работи како HDMI кабел и Џојстик за плус 50 долари, само што проверив и видов дека џојстикот е користен
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.410
Поени од реакции
5.352
ONE idi vo nekoja pobatal prodavnica kaj sto mislis deka ima zalihi od porano ili po toa Gamestop, Bestbuy lancite sto ti ja znam....Baraj nekoj bundle Madden 11, Killzone 3, Motorstorm Apocalypse Site tie se so FW ne pogolem od 3.50....Padot na cenite vo US e momentalno efektiven taka da site konzoli pa i tie sto se na zaliha se poeftini za 50$, 160gb modelot primer ti e 250$.....Ako imas sreka way to go....ako ne ke go preprodades vamu...Ke mu zemes vo najmala raka 12000denari...A mozes i 150000 which means profit! :) Kolku za informacija 22000 e nov vo Makedonija.
 

ONE

Член од
21 декември 2008
Мислења
895
Поени од реакции
64
Во тој случај ке видам дали можам да го пробам а ако не можам ќе земам некој Bundle со некоја постара игра па каква среќа имам таква, а после ќе ве известам што сум направил.
 

ONE

Член од
21 декември 2008
Мислења
895
Поени од реакции
64
После долго време конечно купив ПС3. Но со верзија 3.65. Сега кажете дали има начин како да го џеилбрејкувам ова џудо. Најдов некој страни (линк, линк 2) каде што има некој туторијали за џеилбрејк (како што може да видите има и за 3.70) но некако многу лесно ми изгледаат, не знам колку се веродостојни.
Што мислите вие што да правам, некој совети сега?
 
Член од
16 ноември 2009
Мислења
299
Поени од реакции
86
Колку што знам нема сеуште џејлбрејк за фирмвер 3.6 и над, не ми изгледаат веродостојно линковите.

Иначе, го видовте ли визирот што го најави Sony што треба да се појави во декември. Еве за што зборувам.

Станува збор за 3D HD Headset со две 0.7 инчни OLED екранчиња 720p резолуција и слушалки со 5.1 сараунд, кога ќе се стави чудово на глава цело видно поле ти е завземено со играта или филм/видео што се гледа. Поседува HDMI излез и може да се приклучи на било која HDMI направа, како PC, плеер, a на PS3 приклучено вади и 3D слика. Ќе се појави во ноември во Јапонија и САД, а во Европа во Декември, би требало околу 600 долари/евра да кошта.

Напредува технологијава, за секој техно geek направава е dream come true.
 
Член од
2 септември 2011
Мислења
106
Поени од реакции
40
Мислам дека со џејлбрејк можеш само да се зафркнеш, и тоа добро. Купувај си оригинални игри, малку се скапи но се исплаќа.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.410
Поени од реакции
5.352
Poevtinuvanjeto na PS3 konzolite se oseti i ovde
Vo Pan-Evropa oficijalnite distributeri za SONY
- Nova Playstation 3 konzola + 1 igra se prodava za 17490den.
 
Член од
2 септември 2011
Мислења
106
Поени од реакции
40
soni ubavo sto si pravi, ama ne se sami tuka se xbox i nintendo... ako nekoj od niv izvadi nova neznam kolku kre pravat soni profit
Нинтендо не е ништо во споредба со Ps3 i Xbox 360. Мајкрософт накачи профит со Кинектот, затоа Сони го претстави мувот. Значи ако Сони претстави нешто ново тогаш и Мајкрософт „враќа“, и обратно...сфаќаш? :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom