Playboy - Македонија: Кои девојки би сакале да ги видите во следниот број?

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Џабе ја добивме лиценцата кога нема девојки за на насловна..Нашите познати личности се плашат или што е работава?
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.428
Поени од реакции
7.803
Не е финтата во познатите личности. Финтата е да има обични девојки кои не се срамат да позираат без облека.
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Таков ни е менталитетот. Јас пр никогаш не би, од проста причина што не би сакала да ме зборуваат утре кога ке поминам на улица или да си ги:drk: на мене.
Изгледа дека и мал е хонорарот што го даваат па затоа и оние што се похрабрите не сакаат. :toe:
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Таков ни е менталитетот. Јас пр никогаш не би, од проста причина што не би сакала да ме зборуваат утре кога ке поминам на улица или да си ги:drk: на мене.
Изгледа дека и мал е хонорарот што го даваат па затоа и оние што се похрабрите не сакаат. :toe:
На каролина хонорарот бил 15000Е, па за нормална девојка би требало да биде 1000Е а може и повеќе зависи како ќе се испазари. Ама ако немаат девојки треба да го качат хонорарот,
и во право си ако треба за 100Е да позираш па сигурно би одбила.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.428
Поени од реакции
7.803
Премногу е мала Македонија и менталитетот ни е за никаде. Македонките пре би се изебале со 1000+ души отколку да покажат цицка у јавност.
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Македонките повеќе сакаат да се соблекуваат за фејсбук отколку за плејбој. ;)
Убаво пишано друже!И ја мислам дека има повеќе разголени девојки на фб отколку на нашиов плејбој.
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
1.407
Поени од реакции
339
Ај не ми е јасно како коа е во прашање Плејбој да нема такви девојки што ќе имаат храброст да се разголат, коа знаеме дека имаше разголени Македонки кои се сликаа за Вест, во секој филм на Манчевски (нз за Пред дождот) некоја Македонка се соблекува, а и во неколку други македонски филмови (збогум на 20ти век, Превртено, Јас сум од Титов Велес...), имаше поголем број на театарски претстави каде актерките се соблекуваат, да не зборам за модни ревии...
 
S

smart ass

Гостин
Многу се 250 денари за списание.
Имам давано и по 600 денари за овие научниве списанија...ама плејбојов е една голема утка-бидејќи видете како прво плејбој ќе влијае лошо на мажите и на жените(патем ЦЕКА ЕМ има поубави моми) ова лошо како во случајот со САД,Британија каде веќе се глорифицираат на ниво на божества и каде они поставуваат стандарди-нели тежина,бла бла..а и ова влијае лошо и на женската популација.

И на крај краеви Сакам ЖЕНСКА неќам коски.

--- надополнето ---

Премногу е мала Македонија и менталитетот ни е за никаде. Македонките пре би се изебале со 1000+ души отколку да покажат цицка у јавност.
има случаи-само скрати 2 нули:)

Иронијата е што ако боки13 прв се соголи апла многумина ќе го купат плејбој...нели 13-есетката како маж има право да биде жена:tv:
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Иронијата е што ако боки13 прв се соголи апла многумина ќе го купат плејбој...нели 13-есетката како маж има право да биде жена:tv:
Боки13 нема да го прифатат сепак тука треба прави жени да се појават, боки може во некое списание со наслов Transboy или со нешто слично, каде се слави болеста зошто си ме мајко машко родила, јас сум у душа женско.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
И онака им тргна позирањето можат и на плејбој да се појават :)

 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.414
Поени од реакции
6.558
И онака им тргна позирањето можат и на плејбој да се појават :)

Се гледа дека е на железничка снимано, по возон што и ги раширил нозете на марјана.
а каде може да се бара потпишување на петиција да ја убедиме снеже велков да носи шишки и да не му го краде имиџот на зоки клингонецот :)
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Таков ни е менталитетот. Јас пр никогаш не би, од проста причина што не би сакала да ме зборуваат утре кога ке поминам на улица или да си ги:drk: на мене.
Изгледа дека и мал е хонорарот што го даваат па затоа и оние што се похрабрите не сакаат. :toe:
Знаеш колку ме боли курот ако ме зборат комшиите коа у џебот иам 10к еура плус?
До сабајле нека зборат.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Don't get it personal...
Ме нафура малата.
Немала да се соблеќе зашо ќе збореле комшиите.
Да и ги стават парите на маса, не шо ќе се соблече него и ќе ги трља од тело.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom