PES 2013

Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
Земете нешто средно поефтино,јас се брзо купив од Нептун 800 денари Genius џојстик,од прв ден расипан сами реагираат копчињата:facepalm:
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Незнам колку се таму кај вас знам во Охрид во Еленик џојстик како што ставив слика е 299 денари :)
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Ја со ова си трчкам на Пес. Го купив за Ф1 2011, пошо не може со секаков Џоистик да играат двајца на сплит.

1590 од Анхоч. Има од позади како свичер. Може да биде Logitech Dual Action и Gamepad Controller F310

 
Член од
13 јули 2009
Мислења
534
Поени од реакции
243
Па, троа поскапо е - еве го.
А најдов и нешто вакво. Не знам како би било со ова? Првиот е како на PS, а јас таков имам користено, мада многу малце...а вториов има повеќе копчиња...би можеле да се најдат за нешто тие или џабе ќе сметаат :)
За ефтини контролери имаш голем избор па ако ти е само за ПЕС tогаш земи некој таков, а ако мислиш да купиш контролер и да го користиш со години не само за фудбалски игри онда ХВОХ 360 контролер за ПЦ или ако најдеш Logitech chillstream controller.
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Абе муабетот е, играв до пред 4-5 години редовно ги играв игриве - фудбалските, не други, ама секогаш сум играл со тастатура. Арно ама, после ми стана слаб компјутерот за тие работи, а сега се подновив, па да изигрувам по партија-две на ден. Затоа, прво би земал некој ефтин, да се навикнам шо се вика на промената, а после здравје, би можело да се бара таков некој. Фала во секој случај.
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Ја со ова си трчкам на Пес. Го купив за Ф1 2011, пошо не може со секаков Џоистик да играат двајца на сплит.

1590 од Анхоч. Има од позади како свичер. Може да биде Logitech Dual Action и Gamepad Controller F310


Многу добри се, скоро 3 години како издржваат и пу пу се е океј :)
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
Почнаа и овие како Фифа да се филмаат не сфаќаат дека гејмплејот им е тешко срање али битно е трејлер да има
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Почнаа и овие како Фифа да се филмаат не сфаќаат дека гејмплејот им е тешко срање али битно е трејлер да има
Остај ти на страна тоа што е заебано. Битно реален е траилерот. Робен ако не усере, кој?:D
 

Slock92

Топчија во СРЖ!!!!!
Член од
13 септември 2008
Мислења
277
Поени од реакции
9

Овој Џојстик ви е по 170 денари, само црни се !!! Ја од мојот џојстик никогаш не би се откажал !!! Ма да... се ствар на навика !
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.627
Џабе прекрасна графика ако АИ-то е семоќно (n)
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Значи и оваа година ќе се игра ПЕС :).
Уназад според мене ја јади фифа без проблем. Општо графика, гејмплеј, движење. Е сега од секога ме нервира тоа што мастер лигата нема крај, али нема гајле. Фифа одат во многу графика, општо прават игра за поддршка од појаки машини, а само шлакнатки боички онадат и то е то.
Ми се допаѓа како изгледа. (y)
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Значи и оваа година ќе се игра ПЕС :).
Уназад според мене ја јади фифа без проблем. Општо графика, гејмплеј, движење. Е сега од секога ме нервира тоа што мастер лигата нема крај, али нема гајле. Фифа одат во многу графика, општо прават игра за поддршка од појаки машини, а само шлакнатки боички онадат и то е то.
Ми се допаѓа како изгледа. (y)
Графиката на ФИФАе супер, но играчите како целина им се некако на лик анорексични, плус дресовите се катастрофа. Да споредиш real-life дрес со оној на фифа ќе се „разочараш“ што се вика. И кога трчаат, изгледа како да се набилдани во грбот како Арнолд во Мистер Олимпија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom