PES 2011

  • Креатор на темата bowl
  • Време на започнување

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
Ја купив играва,и сеа има само некој Винрар фајлови,а ја неам појм шо треба да напраам за да ја инсталирам.Може некој да ми помогне?
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
Ја купив играва,и сеа има само некој Винрар фајлови,а ја неам појм шо треба да напраам за да ја инсталирам.Може некој да ми помогне?
отпакувај го тоа што е внатре,стави ги сите винрар од цедето во некој фолдер во PC и таму отпакувај
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Како може да се избриште пачот? :)
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
отпакувај го тоа што е внатре,стави ги сите винрар од цедето во некој фолдер во PC и таму отпакувај
Напраив се како шо треба и сеа ќе отпакувам еден фајл,и за вториот ми вика немаш место,и сеа незнам како тоа отпакуваното да не иде у Ц.Ај чаре кажете ми.
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Да не знае некој како да наместам над секој играч да му го пишува името (на утакмица)?
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Стварно немам идеја.. ре-инстал на цела игра! :)
А може ли да инсталираш друг пач имајќи еден? значи да го има вториот што ќе го инсталираш а тој првиот да не функционира веќе!?
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
А може ли да инсталираш друг пач имајќи еден? значи да го има вториот што ќе го инсталираш а тој првиот да не функционира веќе!?
Мислам дека на овој пач, нема да можеш да overwritn-еш уште некој друг пач, бидејќи директно ти со овој пач правиш промени во имг. фајловите на самата игра каде што е инсталирана. Идам по некоја логика.. така да, најубаво ре-инстал.. :wink:
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Само што изиграв еден натпревар и можам да кажам дека PES ќе остане број 1. фудбалска симулација кај мене. Него ме мрзи да ги листам претходните страни, има ли излезено пач за трансферите?
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Само што изиграв еден натпревар и можам да кажам дека PES ќе остане број 1. фудбалска симулација кај мене. Него ме мрзи да ги листам претходните страни, има ли излезено пач за трансферите?
Една страна поназад. Тој е единствен сега за сега, нашминкан е добро, али пребрзо е направен.. доста утки има во формациите, поставите, трансферите, бројките..
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
Како може да се избриште пачот? :)
неможе затоа што е преку AFS т.е. нема китсервер,а ако го имаш iso-to нарпрај му mount и после таму каде што ти mountot во Mycomputer копирај ги тие dtxx сите нови од пачот што си ги стаил и ќе го избиришеш и во mydoc/konami/save треба тој edit фајлот да го избришеш:kesa:
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Една страна поназад. Тој е единствен сега за сега, нашминкан е добро, али пребрзо е направен.. доста утки има во формациите, поставите, трансферите, бројките..
Фала. Штом е таква работата ќе си почекам некое време дур не се досреди, не се брзам :).
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.010
Поени од реакции
6.040
IMG фајловите можеш да ги overwrite-уваш. Ако уште го чуваш у ПЦ исото од ПЕС, внатре, не ми текнуе у кој фолдер ја имаш целата игра како би требало да изгледа.
сите ИМГ од тмау ќе ги копираш у играта, и готово. A save фајлот избриши го, ама така ќе ги немаш трансферите што ги правел тој што го правел пачот. И исто нема да ти бидат оригинал тимовите, по копирањето на ИМГ фајловите.

--- надополнето ---

Ми се деси една глупава работа на играва. Играв со Барса и селектиран ми беше Пике, покрај него трчаше Алвес бркајќи го руни и Алвес направи сам лизгачки старт и доби Руни пенал. Пак да не го стаиле Ауто клизач случајно? И како да ги бранам пеналите? на 2010 можеше да го "фрлам" голманот и по шутот на играчот, а тука не може. Ќе изберам страна и пошо играчот се фрла на квадратче по дифолт, не се фрла. Ретко се дешава тоа. и голманот ми се шета лево десно како на другата, што значи на оваа мали се шансите да се фрли.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom