PES 2011

  • Креатор на темата bowl
  • Време на започнување
Z

ZeroStyle

Гостин
Фак еј ако е толку добра како што се збори ја зиам оригинал и пуцаме мастер :vozbud:
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Забораив да спомнам, играта била готова и сега ќе биде само полирана. Можно е и порано излегување на играта.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Уште една работа мора да биде сменета.
Играчите да повеќе да користат волеј удар, наместо Супермен стил. Ја нафрлаш топката, играчот може со нога да ја дувне, а скока по топка со глава(ајде да летаме)!

И финтите да бидат како на постарите верзии PES 2008, и постаро. На тој начи да се прават,а не на аналог чоек да се мучи.
На другиве со R1 имаше на роналдињо финтата(десно лево- како и да се викаше). Имаше добра финта на R2. Идеш назад па напред држејќи го копето и можеше меѓу нозе на противникот.
А на 2009-наваму, маки маки неверојатни.
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Уште една работа мора да биде сменета.
Играчите да повеќе да користат волеј удар, наместо Супермен стил. Ја нафрлаш топката, играчот може со нога да ја дувне, а скока по топка со глава(ајде да летаме)!
Само да те информирам дека не е до играта тоа, туку ти треба да го изиграш за да шутне волеј. Ако сакаш волеј да маваш, треба да стиснеш шут на еден сантим од играчот коа ќе биде топката, и перверзии се дешаваат. Ако стискаш за шут порано дури е топката у ваздух уште, нормално играчот со глава ќе ја плесне. И мене ме курчеше ова шо го викаш ти, али коа научив како се мава волеј, све е боље. :smir:
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
Во ПЕС 2010 судијата беше катастрофа,голманите исто,а некој големи промени освен во графиката немаше.Според трејлерот има нови анимации и тоа што е објавено нели ќе има она за додавање Powergauge тоа го има на фифа на конзолите одамна,новиот коментатор е и тоа како потребен,лиценците и не се баш потребни бидејќи има мног пачови.Да се надеваме дека нема да биде како мината година многу најави а слаби резултати....
 
Член од
20 мај 2007
Мислења
1.139
Поени од реакции
153

Изгледајте го ова убаво, од почеток. :D
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.627
Јас си ја поштувам ПЕС повеќе од ФИФА (иако порано не беше така, ама од како го купив лаптопот...) само има некои работи кои ме нервираат. Прво со судиите. Па колки пати ме имаат отепано во 16-ник, а нема пенал. И на успорена снимка гледам риплеј пенал чист, а не суди. Како за офсајд знај да суди милиметарси точно за пенал не можи! Друго сакам во Мастер лига да има повеќе понуди за твоите играчи да можиш да ги продајш, посебно откако ќе ги ставиш на трансфер-листа, а не никој да не ми се јави и да мора мда ги чувам или да му напраам release со што губам пари. Исто така би било добро да има опција за трампање на играчи (со доплата секако) а не само со пари да се купува. И друго за трансфериве: пример за некој играч вика дека вреди 3 500 000. Му понудувам и ми бара 38 000 000 стварно нереалности...иначе другото е ок. А уште нешо ми фали класичната финта трчај, трчај и одеднаш застани и сврти се. Во 2010 многу ретко ова и то само со Руни, Меси... тој одбанбениот стално знај кога јас ќе се свртам небаре Ванѓа е...
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Сепак ПЕС 6 си е легендарна, ке ја пробам и оваа коа ке искочи, како и сите верзии до сега, но ПЕС 6 ке остане уште долги години во ПЦ-во мое.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040

Изгледајте го ова убаво, од почеток. :D
Леле која играа!
хахахахаха
Леле, оваа порано на нинтендо сум ја растурал.
Се мучев едно време со бразилците Риби да пуштам, ама тешко беше.
Иначе играва РулЗ
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
1.691
Поени од реакции
2.276
Да не знаете што конфигурација би требало за играва?
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
Да не знаете што конфигурација би требало за играва?
Слична како и на 2010-ката..

Иначе се надевам дека ќе ги порават фаулите во 2011-кава..

Сеа коа ја играм 2010-кава, на 98% од фаулите дава жолт картон, а ако фаулот е МАЛКУ поостар одма дава црвен.. WTF?

Како што кажа Иван, ако се пораат голманите ќе биде супер, во 2010-кава во многу случаеви голманиве ја гледаат топката како иде у гол, не интервенираат, ни се трудат да ја фатат..
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
еве нови скриншотови:vozbud:



 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Закон е играва секако ќе ја пробам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom