Pegging

Член од
13 јули 2006
Мислења
15.178
Поени од реакции
17.990
Како женско, ова ми е едно од поомилените работи што можам да му ги правам на машко. Има нешто многу секси во доминантен маж во секојдневен живот, а субмисивен по дома. Особено маж кој е отворен да експериментира и се осеќа уверено во својата сексуалност.
Нешто што не можам да го кажам за повеќето што пишале на темава. :vrtioci:
Тужно е што треба сериозна подготовка, трпеливост и не е баш лесно како што е кај женски, ама секогаш вреди.
Извини вака од радозналост, оти е потешко кај машко? Анален ко анален, дали кај женско или кај машко треба да е исто теоретски :D

Или тази дупка не е дупка?
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.178
Поени од реакции
17.990
Па у тај случај ти треба лично искуство из прве руке. Или прецизније из прве гузице.
Да се жртвувам за науката велиш?
Мислам дека нема потреба Магде ќе ни кажи.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Да се жртвувам за науката велиш?
Мислам дека нема потреба Магде ќе ни кажи.
Не ги врти зборовите сеа мајмуне. Ако ти каже Магде тоа е информација. Нема да знаеш така.
Наука е директно да испиташ и искусеш.
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.782
Поени од реакции
4.011
Извини вака од радозналост, оти е потешко кај машко? Анален ко анален, дали кај женско или кај машко треба да е исто теоретски :D

Или тази дупка не е дупка?
Analen e ako masko na zensko ili masko na masko. Vistinski penis e del od situacijata.
Pegging e so strap on dildo, zensko na masko.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
@teneke Ево, бидна теоријата. Сега треба да договореш, да аплицираш за пракса.
Ама пак праксата е неиздржлива, бидејќи 20 години теорија па да премине во 2 минути пракса што не е опиплив доказ и издржано , треба повеќе од пракса ама ова не е мое стручна област

Sent from my Samsung Note 20 Ultra 5G SM-N986U using Tapatalk
 

Uchiha Sasuke

Sharingan User
Член од
21 март 2013
Мислења
3.619
Поени од реакции
7.379
Како женско, ова ми е едно од поомилените работи што можам да му ги правам на машко. Има нешто многу секси во доминантен маж во секојдневен живот, а субмисивен по дома. Особено маж кој е отворен да експериментира и се осеќа уверено во својата сексуалност.
Нешто што не можам да го кажам за повеќето што пишале на темава. :vrtioci:
Тужно е што треба сериозна подготовка, трпеливост и не е баш лесно како што е кај женски, ама секогаш вреди.
Aко е сигурен во својата сексуалност не би требало да експериментира на тој начин, едноставно нема да сака да прими ништо анално.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.178
Поени од реакции
17.990
@teneke Ево, бидна теоријата. Сега треба да договореш, да аплицираш за пракса.
Ко шо кажа порано Игор Џамбазов (ми се чини дека беш тој), кога правел муабет со некој познат бугарски професор/актер, тој му кажал дека не можиш да бидиш добар актер ако не пробаш се во животот. Е па Игор му рекол не сакам да бидам добар актер, ако треба да пробам баш се :D

Така и јас не сакам да бидам добар научник. Не за друго, можи да ми се заубај...
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Ко шо кажа порано Игор Џамбазов (ми се чини дека беш тој), кога правел муабет со некој познат бугарски професор/актер, тој му кажал дека не можиш да бидиш добар актер ако не пробаш се во животот. Е па Игор му рекол не сакам да бидам добар актер, ако треба да пробам баш се :D

Така и јас не сакам да бидам добар научник. Не за друго, можи да ми се заубај...
Игор Џамбаз и не е добар актер. Просечен е. Знаеме у шо е добар. Поштовање према него иначе.
Туку ти па, од едншка не се станува научник. ;)
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.218
Поени од реакции
35.811
@teneke ногу филозофира. Сака да проба, ама да не му улезе.
Море ти ми стоиш многу латентен за оваа работа. Вртиш ко киша око Крагујевца и на крај ќе седнеш на некој ананас.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom