Peaky Blinders

  • Креатор на темата Torchyrus
  • Време на започнување
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.099
Поени од реакции
8.167
Како бе може да ја коментира трета сезона а ја изглеал само прва епизода?

Ае...
Затоа што првата епизода од 3 сезона не ми остави впечаток, прва и втора сезона од старт те остава да седиш на стол и да не мрдаш додека не ги изгледаш сите епизоди
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Затоа што првата епизода од 3 сезона не ми остави впечаток, прва и втора сезона од старт те остава да седиш на стол и да не мрдаш додека не ги изгледаш сите епизоди
Епа ти моеш да коментираш само за првата епизода ама за целата сезона прво треба да ја изгледаш, а и греота е да не ја изгледаш кога сите во темата ти зборат дека трета сезона е најјака.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.761
Поени од реакции
18.326

Arthur fookin Shelby


Каков лик, прав алкос е со тоа гласот :icon_lol:

Артур Шелби и Алфи Соломонс :cuc:

Знаат да ја затупат малце со непотребно дугачки сцени и можат све да вклопат у 40 минути место саат, али квалитетна серија, нема збор.

Cillian Murphy колку штеки цигари испуши за три сезони?
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.834
Поени од реакции
14.195
Шу е ова никој што нема на темава? 2 епизоди се икочени од новата сезона. Мамата у пичка е, партали. Кога мислиш дека го достигнаа врвот со првите 3, вадат ваква нова сезона... :cuc::cuc:
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.540
Поени од реакции
1.779
Шу е ова никој што нема на темава? 2 епизоди се икочени од новата сезона. Мамата у пичка е, партали. Кога мислиш дека го достигнаа врвот со првите 3, вадат ваква нова сезона... :cuc::cuc:
Не ти се допаѓа бидејќи го утепаа брат му? Мене ми стои океј.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.848
Поени од реакции
35.618
Слабо коментари за серијава гледам, иако е перфектна, ја изгледав во 5 денови, буквално останав со помалку од 15 саати спиење последнава недела, но ги изгледав сите 4 сезони :)
10/10 од мене, глумата на сите им е страшна, Том Харди мислам дека се надминал себеси во серијава, Килиан Марфи перфектен, Пол Андерсон жива легенда!

Таман си се епизодите, ако скрателе ќе биде избрзано, вака е перфектно склопена, не осетив ни минута досада во сите 4 сезони, жал ми е што ќе мора до 2019та да ја чекаме 5та.

Нема многу видеа од Алфи Соломонс на youtube, ме мрзи да ги симнувам пак сите епизоди и да правам компилација од неговите сцени, маестро е :vozbud:
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Сместа ја изглеав последната сезона. Не е возможно колку е добра, колку јака глума, акцентот ми е прејак и би изглеал 2000 епизоди само што 2000 епизоди може да има малечката невеста а не вакви страшни серии.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.599
Поени од реакции
52.428
Одлична. Ги изгледав сите сезони деновиве и со секоја наредна ми стануваше се подобра и подобра. Музиката им е ептен погодена и ликовите исто така се ненормално добро погодени. Томи, Артур и Алфи би рекол дека перфектно ги изиграа улогите. А и сите други беа супер, дури и споредни ликови. Па и женските ликови им се ептен погодени. Одлична (y)
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Ми се стресе мозок од што умре проклетиот Артур, буквално пола епизода у грч ја следев. Ќе ти ебам серијата без Артур, за што кур ќе глеам понатаму. :D

Bloody Arthur, убедливо најјак лик у цела серија.

Мене па Алфи малце ме нервираше, ваљда затоа што сакав да бидат екипа со Томи а не негативец-ако воопшто има позитивец у серијава, нели. Страшен глумец.

Силијан Марфи доста потценет глумец, ја го знаев од Бетмен на Нолан и таму страшно ме иритираше, ама у серијава докажа дека е врвен глумец. Најверојатно ќе го глуми и новиот Бонд кој ќе го режира Дени Бојл.

Пол Андерсон или Артур фокин Шелби, пекол од глумец, пекол од улога, толку се соживеа со улогава што мислам дека ќе го тепал сценаристот ако го умреше односно ако не му дозволеше да ја заврши сезонава. :D

На Адриен Броди не му лежеше улогата на италијанец.

Не знам дали е најавена 5та епизода, мое мислење е дека би било премногу, тоа е тоа од серијата. Све понатаму би било вишок, Ал Капоне, Америка, што е следно Томас Шелби крал?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.848
Поени од реакции
35.618
Ми се стресе мозок од што умре проклетиот Артур, буквално пола епизода у грч ја следев. Ќе ти ебам серијата без Артур, за што кур ќе глеам понатаму. :D

Bloody Arthur, убедливо најјак лик у цела серија.

Мене па Алфи малце ме нервираше, ваљда затоа што сакав да бидат екипа со Томи а не негативец-ако воопшто има позитивец у серијава, нели. Страшен глумец.

Силијан Марфи доста потценет глумец, ја го знаев од Бетмен на Нолан и таму страшно ме иритираше, ама у серијава докажа дека е врвен глумец. Најверојатно ќе го глуми и новиот Бонд кој ќе го режира Дени Бојл.

Пол Андерсон или Артур фокин Шелби, пекол од глумец, пекол од улога, толку се соживеа со улогава што мислам дека ќе го тепал сценаристот ако го умреше односно ако не му дозволеше да ја заврши сезонава. :D

На Адриен Броди не му лежеше улогата на италијанец.

Не знам дали е најавена 5та епизода, мое мислење е дека би било премногу, тоа е тоа од серијата. Све понатаму би било вишок, Ал Капоне, Америка, што е следно Томас Шелби крал?
Најавена е 5тата
http://www.imdb.com/title/tt2442560/episodes?season=5&ref_=tt_eps_sn_5
http://www.digitalspy.com/tv/peaky-blinders/feature/a847166/peaky-blinders-season-5-release-date-trailer-plot-cast/
 

Kajgana Shop

На врв Bottom