Paypal vo Makedonija

Дискусија во форумот 'Право и закони' започната од Cyb3rr005, 20 јануари 2017.

 1. HellRaiser

  HellRaiser Реметам кајганџии

  Член од:
  1 јануари 2014
  Мислења:
  549
  Допаѓања:
  472
  Значи човекот дојде ве истрола и си замина поштено.А има и такви кои сериозни одговори му дадоа:facepalm:
   
  На The-spiki му/ѝ се допаѓа ова.
 2. blagojkk

  blagojkk

  Член од:
  5 март 2014
  Мислења:
  140
  Допаѓања:
  40
  ако де, еден од многуте кај нас... нека е здрав и жив. :) али како и да е, ова што го напишаме ке остане како инфо Online и на некој што стварно некогаш му треба ке му се најде. оптимизам малку де.... :)
   
 3. Sarovick

  Sarovick

  Член од:
  29 август 2018
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Zdravo, da li nekoj imal problem so visa electron kartickata za paypall, znaci koga idam add card popolnuvam sve sto e potrebno I na kraj mi vika this card is not accepted. Please try again later, znae nekoj do sto e problemot?
   
 4. Sarovick

  Sarovick

  Член од:
  29 август 2018
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Da li nekoj znae zosto paypal ne mi gi refundirase 1.50e? Vekje 3 den..
   
 5. Forca

  Forca

  Член од:
  2 март 2016
  Мислења:
  139
  Допаѓања:
  58
  Prashaj gi paypal preku nivniot contact e-mail ili ako imaat preku live chat, tuka na forum ne veruvam deka ke dobies odgovor na tvoeto prasanje. :)
   
  На The-spiki му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Sarovick

  Sarovick

  Член од:
  29 август 2018
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Gi pravas I mi rekoa deka mi pratile a bankata mi vima deka nisti ne im stignalo...
   
 7. Ireal

  Ireal

  Член од:
  12 март 2009
  Мислења:
  11.490
  Допаѓања:
  5.356
  купував доста преку Е-бај, ама ми дојде од ПауПал писулче дека од не знам кој мај 2018 почнуваат со наплата на фиксни и % провизи за нас од третите земји ( фактички мислам само за УС и УК нема провизии...)
  од тогаш прекинав, а и онака одмори идеа па има проблем со достава бидејќи не сум во Скопје летно време... знам дека провизијата е за ПРИМАЊЕ пари, ама примање пари е и ако се врши РЕФУНДАЦИЈА па ЕПИ СИБИР ми е, имав еден куп рефундации
   
 8. Redirected

  Redirected

  Член од:
  19 јануари 2019
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Sakam da prasam dali moze da se primaat pari na paypal ?
   
 9. DonExo

  DonExo Apex

  Член од:
  1 ноември 2012
  Мислења:
  372
  Допаѓања:
  198
  Не можат ако ти е Македонски и не-верифициран.

  Но има луѓе како мене што можат да ти помогнат да ги извадиш парите, за мала провизија секако.

  https://forum.kajgana.com/threads/Вадам-пари-од-paypal.97866/
   
 10. X3m

  X3m Титула по желба

  Член од:
  20 јуни 2007
  Мислења:
  407
  Допаѓања:
  149
  Има ли можност мк државјанин да има валиден paypal, да прима и вади пари? Дали со регистирање на друга адреса на живеење надвор од мк може некако да се среди ?
   
 11. DonExo

  DonExo Apex

  Член од:
  1 ноември 2012
  Мислења:
  372
  Допаѓања:
  198
  Порано можеше, веќе мислам не.
  Во одреден момент Пејпал ќе ти побара да се верификуваш дека ти си навистина тој што тврдиш дека си, и ќе ти бара лични документи и Utility bills од фиктивната адреса која ја имаш наведено.
  не си првиот што го пробал/интересира ова.
   

Сподели преку: