Paypal vo Makedonija

HellRaiser

Реметам кајганџии
Член од
1 јануари 2014
Мислења
570
Поени од реакции
504
Значи човекот дојде ве истрола и си замина поштено.А има и такви кои сериозни одговори му дадоа:facepalm:
 
Член од
5 март 2014
Мислења
140
Поени од реакции
40
ако де, еден од многуте кај нас... нека е здрав и жив. :) али како и да е, ова што го напишаме ке остане како инфо Online и на некој што стварно некогаш му треба ке му се најде. оптимизам малку де.... :)
 
Член од
29 август 2018
Мислења
3
Поени од реакции
0
Zdravo, da li nekoj imal problem so visa electron kartickata za paypall, znaci koga idam add card popolnuvam sve sto e potrebno I na kraj mi vika this card is not accepted. Please try again later, znae nekoj do sto e problemot?
 
Член од
29 август 2018
Мислења
3
Поени од реакции
0
Da li nekoj znae zosto paypal ne mi gi refundirase 1.50e? Vekje 3 den..
 
Член од
12 март 2009
Мислења
11.803
Поени од реакции
5.665
купував доста преку Е-бај, ама ми дојде од ПауПал писулче дека од не знам кој мај 2018 почнуваат со наплата на фиксни и % провизи за нас од третите земји ( фактички мислам само за УС и УК нема провизии...)
од тогаш прекинав, а и онака одмори идеа па има проблем со достава бидејќи не сум во Скопје летно време... знам дека провизијата е за ПРИМАЊЕ пари, ама примање пари е и ако се врши РЕФУНДАЦИЈА па ЕПИ СИБИР ми е, имав еден куп рефундации
 

DonExo

Apex
Член од
1 ноември 2012
Мислења
381
Поени од реакции
204

X3m

Титула по желба
Член од
20 јуни 2007
Мислења
412
Поени од реакции
149
Има ли можност мк државјанин да има валиден paypal, да прима и вади пари? Дали со регистирање на друга адреса на живеење надвор од мк може некако да се среди ?
 

DonExo

Apex
Член од
1 ноември 2012
Мислења
381
Поени од реакции
204
Има ли можност мк државјанин да има валиден paypal, да прима и вади пари? Дали со регистирање на друга адреса на живеење надвор од мк може некако да се среди ?
Порано можеше, веќе мислам не.
Во одреден момент Пејпал ќе ти побара да се верификуваш дека ти си навистина тој што тврдиш дека си, и ќе ти бара лични документи и Utility bills од фиктивната адреса која ја имаш наведено.
не си првиот што го пробал/интересира ова.
 
Член од
13 март 2012
Мислења
8
Поени од реакции
5
Добар ден на сите..

Има ли некаква новост во врска со PayPal во Македонија
(има ли , ќе има ли во догледно време ? )
 
Член од
7 октомври 2018
Мислења
79
Поени од реакции
88
Добар ден на сите..

Има ли некаква новост во врска со PayPal во Македонија
(има ли , ќе има ли во догледно време ? )
Нема :)
Меѓутоа од PayPal имаат некој нов сервис Xoom на кој не' има, меѓутоа не сум разгледал да видам како функционира и што во суштина е :)
 

DonExo

Apex
Член од
1 ноември 2012
Мислења
381
Поени од реакции
204
Xoom е реплика на WesterUnion & MoneyGram. Со тоа што наместо парите во кеш да ги дадеш кога ќе уплаќаш во WU - тука ќе ги уплатеш со картичка. Никаква друга врска и поврзаност нема со Пејпал.
Се фура нешто околу пејпал ради тоа што е „подржан“ од нив.
Но немаат никаква интеграција со постоечки Пејпал акаунти.
 
На врв Bottom