PayPal (официјална тема)

Член од
24 април 2008
Мислења
10.671
Поени од реакции
11.895
Со иста емаил адреса ќе му се измелези и нормално ќе му функционира
Убаво ако нормално функционира со иста e-mail адреса, ама ако го откријат со две PayPal сметки со иста e-mail адреса, е тогаш не знам дали нормално ќе функционира.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.314
Поени од реакции
40.108
како да ставам пари на акаунтот? пример на сметката што ми е имам 50 евра, како да ги префрлам на пеј пал да ми ги јавува у баланс колку имам?
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
како да ставам пари на акаунтот? пример на сметката што ми е имам 50 евра, како да ги префрлам на пеј пал да ми ги јавува у баланс колку имам?
Неможе, при плаќање автоматски ќе си повлече од картица..

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.671
Поени од реакции
11.895
како да ставам пари на акаунтот? пример на сметката што ми е имам 50 евра, како да ги префрлам на пеј пал да ми ги јавува у баланс колку имам?
Доколку го користиш македонскиот PayPal и доколку планираш да купуваш, парите треба да ги ставиш на трансакциската сметка. Мораш да се осигураш дека имаш ставено на трансакциската сметка барем 100 до 200 денари повеќе отколку што ти се потребни за плаќање на производот кој го купуваш.

Кога ќе ја вршиш нарачката и кога ќе плаќаш за истата, самиот PayPal автоматски ќе ги повлече парите директно од трансакциската сметка со која е врзана картичката која ја имаш верификувано на твојата PayPal сметка.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.314
Поени од реакции
40.108
Доколку го користиш македонскиот PayPal и доколку планираш да купуваш, парите треба да ги ставиш на трансакциската сметка. Мораш да се осигураш дека имаш ставено на трансакциската сметка барем 100 до 200 денари повеќе отколку што ти се потребни за плаќање на производот кој го купуваш.

Кога ќе ја вршиш нарачката и кога ќе плаќаш за истата, самиот PayPal автоматски ќе ги повлече парите директно од трансакциската сметка со која е врзана картичката која ја имаш верификувано на твојата PayPal сметка.
имам словенски пеј пал со картичка од тутунска, не би правело проблем нели?
 
Член од
14 август 2010
Мислења
1.188
Поени од реакции
1.415
:aplauz: 180 страни темава а на секоја страна обавезно по еднаш или 2 пати се поставува истото прашање ама и ревносно се одговара :bravobe:
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.671
Поени од реакции
11.895
имам словенски пеј пал со картичка од тутунска, не би правело проблем нели?
Не би требало да прави проблем со словенечкиот PayPal, напротив, со словенечкиот PayPal би требало да можеш да ставаш пари на сметката.

:aplauz: 180 страни темава а на секоја страна обавезно по еднаш или 2 пати се поставува истото прашање ама и ревносно се одговара :bravobe:
Еее, да видиш, и јас објавив сличен коментар пред речиси 5 месеца.

http://forum.kajgana.com/threads/paypal-официјална-тема.20572/page-166#post-6826317

И еве го одговорот кој го добив.

http://forum.kajgana.com/threads/paypal-официјална-тема.20572/page-166#post-6827034
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
Убаво ако нормално функционира со иста e-mail адреса, ама ако го откријат со две PayPal сметки со иста e-mail адреса, е тогаш не знам дали нормално ќе функционира.
Грчкиот ми е регистриран многу одамна.
Кога го пуштија пејпалот во Македонија на истиот го регистрирав ја ја додадов картичката и ми функционира со двете картички со опција уште да додадам
Грчката ја користам кога сум надвор од Македонија
 
Член од
26 јуни 2011
Мислења
67
Поени од реакции
3
Дали некој сеуште го користит ПејПал преку Словенија и колку е сигурно да напрам трансакција од 52$? Ви благодарам
 

LePAk

пензиониран воваџија
Член од
10 јуни 2006
Мислења
113
Поени од реакции
80
Според новиот закон за хонорарци незнам колку е паметно да се повлекуваат пари на трансакциона, си функционира со словенска картичка, можеш да повлечеш пари али на твоја одговорност.
 
Член од
20 јануари 2015
Мислења
11
Поени од реакции
5
здраво дечки ја сеуште немам пејпал отворено, па сакам да отворам деновиве па ако може мала помош од поискусните! Значи на картичката од Стопанска Банка Скопје имам малку поголема сума на пари, е сега незнам дали кога ќе ја поврзам со пејпал акаунтот да не ми прави некои проблеми да ми трга пари од картицата без потреба, како оди таа процедура, слушнал се префрлало пари од картичката на пејпал па си плаќаш потоа а ти зема провизија за префрлањето, мене мие да отворам пејпал за купување од амазон ибеј страниве! ФАЛА на одговорите однапред...
 
Член од
14 август 2010
Мислења
1.188
Поени од реакции
1.415
Нема провизија - ти не ќе подигнуваш, само ќе плаќаш
 
Член од
8 јули 2011
Мислења
29
Поени од реакции
8
А што си има врска интернационално плаќање со закон за хонорарци ? Имаш ли договор ? Дали ти се води преку авторска агенција ?

Според новиот закон за хонорарци незнам колку е паметно да се повлекуваат пари на трансакциона, си функционира со словенска картичка, можеш да повлечеш пари али на твоја одговорност.
 
Член од
4 мај 2014
Мислења
322
Поени од реакции
35
Има некој вадено пари со старата финта у скоро време?
 

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
Вака, ПејПал ми кажува дека имам баланс од нула евра на „сметка“, PayPal balance: €0.00 EUR. Но доколку на трансакциона имам 1.000мкд, тоа значи дека ќе можам без проблем да купувам производи до цена од 800-900мкд (со оглед на тоа шо пред некоја страна прочитав дека пожелно е да се има 100-200мкд повеќе од цената на она што се купува) па така самиот ПејПал ќе ги повлече парите од трансакциона, ќе ми напише дека ми наплатил 800мкд во "My recent activity" и тоа е тоа?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom