PayPal (официјална тема)

Член од
30 јули 2012
Мислења
135
Поени од реакции
41
На двата ја имате верифицирано со код?
Словенскиот акаунт ми е 100% верифицирана.
МКД не ми текнува пред 2 години ми е ама штом можам да плаќам ваљда ми е и таму?
не сум сигурен
 
Член од
30 јули 2012
Мислења
135
Поени од реакции
41
Моментално ми е лимитед акаунтот не знам зашто.
Поентата ми е за колку време би го добил документот ? Ми треба словенски документ ЛК,возачка или пасош што мислиш дека е подобро, тоа.
Дали можам да ти платам со ПП откако ќе ме одблокираат бидејќи имам некои 500-600 долари на ПП?
Да не барам по американцине фејк документи?
Поздрав
upload_2019-3-28_9-32-2.png
 
Член од
3 март 2010
Мислења
633
Поени од реакции
359
дали со словенски или кипарски пејпал можи без проблем да се повлекуваат пари на картичка од нлб или пајонир, знам порано имаше муабет дека можи да ти го банираат ако ти направат проверка и утврдат дека си од македонија. Инаку akauntot mi e pejpal ekspres
 

DonExo

Apex
Член од
1 ноември 2012
Мислења
454
Поени од реакции
291
дали со словенски или кипарски пејпал можи без проблем да се повлекуваат пари на картичка од нлб или пајонир, знам порано имаше муабет дека можи да ти го банираат ако ти направат проверка и утврдат дека си од македонија. Инаку akauntot mi e pejpal ekspres
Колку јас што знам, нема такво нешто како PayPal Express акаунт.
Имаш Personal и Business account. Порано имаше и Premier акаунт, нешто како измеѓу двава, но веќе го немој тој акаунт.

Она што ти го имаш е можеби PayPal Express Checkout опција за експресно плаќање со Пејпал.

А за дали може да се ваде со словенски/кипарски, нека се изјаснат тие што имаат искуство со такви пејпали :)
 
Член од
12 март 2019
Мислења
42
Поени од реакции
2
Колку јас што знам, нема такво нешто како PayPal Express акаунт.
Имаш Personal и Business account. Порано имаше и Premier акаунт, нешто како измеѓу двава, но веќе го немој тој акаунт.

Она што ти го имаш е можеби PayPal Express Checkout опција за експресно плаќање со Пејпал.

А за дали може да се ваде со словенски/кипарски, нека се изјаснат тие што имаат искуство со такви пејпали :)
Payoneer работи.. NLB незнам :)
 
Член од
3 март 2010
Мислења
633
Поени од реакции
359
Колку јас што знам, нема такво нешто како PayPal Express акаунт.
Имаш Personal и Business account. Порано имаше и Premier акаунт, нешто како измеѓу двава, но веќе го немој тој акаунт.

Она што ти го имаш е можеби PayPal Express Checkout опција за експресно плаќање со Пејпал.

А за дали може да се ваде со словенски/кипарски, нека се изјаснат тие што имаат искуство со такви пејпали :)
a so kakvi vadis ti, so makedonski paypali?
 

DonExo

Apex
Член од
1 ноември 2012
Мислења
454
Поени од реакции
291
mislev za klientite tvoi sto vadat pari preku tebe, kakvi im se paypalite, dali se makedonski ili slovenski
тоа не би знаел да ти кажам, претпоставувам на повеќето дека им се македонски заради лимитите.
а тоа со „словенски„ пејпали заборавете веќе, поминаа тие времиња.
 
Член од
3 март 2010
Мислења
633
Поени од реакции
359
тоа не би знаел да ти кажам, претпоставувам на повеќето дека им се македонски заради лимитите.
а тоа со „словенски„ пејпали заборавете веќе, поминаа тие времиња.
cekaj malce, oti zaboravete, znaci nema vrska kakov e paypalot,me interesira mozis da izvadis preku slovenski ili ne
 

sleekmakeup

Queen of the South
Член од
14 ноември 2014
Мислења
116
Поени од реакции
38
Може од македонски Пејпал да праќаш пари на друг Пејпал?

Не верувам...
тоа не би знаел да ти кажам, претпоставувам на повеќето дека им се македонски заради лимитите.
а тоа со „словенски„ пејпали заборавете веќе, поминаа тие времиња.
 
Член од
3 март 2010
Мислења
633
Поени од реакции
359
Со македонски paypal колку шо знам неможи да се праќа.. Само можи да се купува
stom im pravi usluga da izvadat pari lugje sto ne mozat da izvadat, toa znaci imaat makedonski paypali ili so slovenija dodena kako drzava, ako imaja stranski paypali so stanska kartcika sami ke si vadeja
 

Kajgana Shop

На врв Bottom