PayPal (официјална тема)

Член од
12 септември 2008
Мислења
746
Поени од реакции
533
Имам paypal регистриран преку Словенија со NLB картицка, на Paypal акаунтот немам пари, доколку купам нешто дали Paypal автоматски ке повлече пари од кратичката или морам да имам пари на акаунтот?
Автоматски ќе ти земе од картичка, не треба да ставаш на акаунт. @Brutus е нешто грешка...
Можеш да ставиш на акаунт да...ама нема потреба, автоматски си влече тоа...
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Автоматски повлекува доколку е верифицирана картичката.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Автоматски ќе ти земе од картичка, не треба да ставаш на акаунт. @Brutus е нешто грешка...
Можеш да ставиш на акаунт да...ама нема потреба, автоматски си влече тоа...
Во право си. Не го прочитав убаво прашањето.
 
Член од
28 мај 2010
Мислења
201
Поени од реакции
25
Дали е можно да примам т.е да ми прати некој друг акаунт од странство пари на мој акаунт.. па потоа да можам да ги извадам... (на PayPal)

Ако може ... како оди таа постапка..

А ако не може... кажете некој начин како да примам пари од странство... без провизија или провизијата да биде мала... ( кој е нај адекватен начин за вакви работи ??? )
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Дали е можно да примам т.е да ми прати некој друг акаунт од странство пари на мој акаунт.. па потоа да можам да ги извадам... (на PayPal)

Ако може ... како оди таа постапка..

А ако не може... кажете некој начин како да примам пари од странство... без провизија или провизијата да биде мала... ( кој е нај адекватен начин за вакви работи ??? )
Скрил. само 3 евра ти зема за вадење на картичка ..
 
Член од
28 мај 2010
Мислења
201
Поени од реакции
25
Скрил. само 3 евра ти зема за вадење на картичка ..
Па дај објасни ми .. што како иде.. по детални информации... дали можам да примам од цел свет пари.. или само од одредени земји? колкав е лимитот ...
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Па дај објасни ми .. што како иде.. по детални информации... дали можам да примам од цел свет пари.. или само од одредени земји? колкав е лимитот ...
skrill.com разгледај има лимити зависи од акаунтот .
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
A ако трансакциската ти е блокрана со скрил можеш ли да плаќаш
Тие пари ти се независни. Си стојат на акаунтот не на твојата трансакциска. Можеш да примаш пари и да ги трошиш. Немаат врска со трансакциската освен ако не сакаш да ги повлечеш.
 
Член од
28 мај 2010
Мислења
201
Поени од реакции
25
Тие пари ти се независни. Си стојат на акаунтот не на твојата трансакциска. Можеш да примаш пари и да ги трошиш. Немаат врска со трансакциската освен ако не сакаш да ги повлечеш.
Значи може и да си ги ставиме на трансакциска така ? Да речеме мене ми требат парите да си ги земам во кеш затоа... дали има некоја дополнителна доплата доколку сакаме да ги ставиме парите од акаунтот на трансакциската...?

Ајде некој нека објасни некој што користи вакви работи.. :angel::angel::(
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Значи може и да си ги ставиме на трансакциска така ? Да речеме мене ми требат парите да си ги земам во кеш затоа... дали има некоја дополнителна доплата доколку сакаме да ги ставиме парите од акаунтот на трансакциската...?

Ајде некој нека објасни некој што користи вакви работи.. :angel::angel::(
Да. За да ги пуштиш на трансакциска ќе мора да го верификуваш акаунтот (по електронски пат, ќе ти земат евро две кои после може да ги користиш или ќе ти пуштат код на домашна адреса не знам како беше постапката одамна го верификував). После тоа нема никаков проблем, пушташ колку сакаш и за максимум 7 работни дена ги имаш на картичка. Можеш и на сметка да ги пуштиш ама попаметно е директно на картица затоа што така не бара банката никакви потврди и не зима провизии. Сега видов дека скрилл вовеле некои нови провизии инаку претходно беше 3 евра ако добро памтам за секоја транскација без разлика колкава е. Од нашите банки има сигурно некои провизии ама за секоја се различни. Во секој случај не се големи и мој совет директно на картица (виза електрон) од тутунска.
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
769
Поени од реакции
322
Би имал ли проблем ако порачам облека од Германска страна со тоа што ми пишува на пејпалот дека ми е од Словенија ? пример да неможе да ми стигне пратката ?
 
Член од
17 април 2008
Мислења
393
Поени од реакции
41
Здраво на сите.

Денеска извадив Виса Електрон картичка од Тутунска и ми рекоа дека треба да почекам 2 саата за да ми е активирана.. Е сега јас почекав 3 саата и се упатив за она што го чекав ... Направив ПејПал акаунт ги внесов сите мои точни податоци само место на живеење ставив словенија ... Ја внесов картичката и го верифицирав акаунтот... Еден пријател ми прати 65 евра после 10 минути од верифицирањето на мојот акаунт и јас отидов да им напраам withdraw за да ми стигнат на виса картичката и да си ги извадам после 2 -3 дена ... Но тогаш ми го покажа ова ... ludilooo.jpg Дај кажувајте како да го опраам и дали му се има случено на некој што има регистрирано во словенија како мене ... Значи ги примав парите од другарот се течеше океј само не ми дава да им напраам withdraw...Во стате иам внесено македонија да не е до тоа проблемот ?
 

Attachments

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.552
Поени од реакции
2.130
Здраво на сите.

Денеска извадив Виса Електрон картичка од Тутунска и ми рекоа дека треба да почекам 2 саата за да ми е активирана.. Е сега јас почекав 3 саата и се упатив за она што го чекав ... Направив ПејПал акаунт ги внесов сите мои точни податоци само место на живеење ставив словенија ... Ја внесов картичката и го верифицирав акаунтот... Еден пријател ми прати 65 евра после 10 минути од верифицирањето на мојот акаунт и јас отидов да им напраам withdraw за да ми стигнат на виса картичката и да си ги извадам после 2 -3 дена ... Но тогаш ми го покажа ова ... Прегледај го приврзокот 133912Дај кажувајте како да го опраам и дали му се има случено на некој што има регистрирано во словенија како мене ... Значи ги примав парите од другарот се течеше океј само не ми дава да им напраам withdraw...Во стате иам внесено македонија да не е до тоа проблемот ?
Дали ја брцна картичката во банкомат? Мислам дека само така се активира.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Здраво на сите.

Денеска извадив Виса Електрон картичка од Тутунска и ми рекоа дека треба да почекам 2 саата за да ми е активирана.. Е сега јас почекав 3 саата и се упатив за она што го чекав ... Направив ПејПал акаунт ги внесов сите мои точни податоци само место на живеење ставив словенија ... Ја внесов картичката и го верифицирав акаунтот... Еден пријател ми прати 65 евра после 10 минути од верифицирањето на мојот акаунт и јас отидов да им напраам withdraw за да ми стигнат на виса картичката и да си ги извадам после 2 -3 дена ... Но тогаш ми го покажа ова ... Прегледај го приврзокот 133912Дај кажувајте како да го опраам и дали му се има случено на некој што има регистрирано во словенија како мене ... Значи ги примав парите од другарот се течеше океј само не ми дава да им напраам withdraw...Во стате иам внесено македонија да не е до тоа проблемот ?
Мислам дека ти зема провизија при вадење пробај извади 60 .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom