PayPal (официјална тема)

Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.645
Поени од реакции
1.501
Дечки, ај малце хелп ако некому му се има десено ова... онака, случајно влегов на PayPal дека одамна немав влезено... и шо да видам... лимит ми ставиле мамата да им ја е *бам.
И сеа? Чаре?
Ако ти е со мк картичка ,чаре нема. ако ти е со странска картичка тогаш оди resolution center и види што ти бараат.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
pak da cuvas pari na paypal, mene od sto mi e legalen paypalot pa ne gi cuvam vednas gi povlekuvam

Имам само еден проблем за да си го одлимитирам акаунтот. Ми бараат да потврдам дека картичката е моја, тоа можам да го направам само треба пари да ставам на неа и да ми повлечат. Но проблемот е со адресата. Регистриран сум на мојата вистинска адреса каде што живеам ама како држава имам напишано Словенија. Дали знае некој како адресата да ја потврдам? Ми пишува дека може да им пратам сметка од струја, телефон или слично на која се наоѓа моето име.
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.660
Имам само еден проблем за да си го одлимитирам акаунтот. Ми бараат да потврдам дека картичката е моја, тоа можам да го направам само треба пари да ставам на неа и да ми повлечат. Но проблемот е со адресата. Регистриран сум на мојата вистинска адреса каде што живеам ама како држава имам напишано Словенија. Дали знае некој како адресата да ја потврдам? Ми пишува дека може да им пратам сметка од струја, телефон или слично на која се наоѓа моето име.
Пиши пропало, адреса неможеш никако да верифицираш, освен ако не си направил пејпал на име на некој роднина или пријател во земја каде што е дозволено, и треба негова адреса и име и презиме.
За картичка е многу лесно, само ти повлекуваат пари и после те прашуваат колку ти земало и ја кажуеш сумата која што е како пин и имаш Basic верифициран акаунт, ама за адресата тешко, пробај маткај ги таму речи им дека имаш живеено неколку години на тоа место таму и дека не чуваш ништо што може да се докаже за тоа. Ако ни тоа не успее тогаш пробај со наша сметка од ЕВН сликај им, може да ти успее. :D
 

Expecto Patronum

Citizen Erased
Член од
13 јули 2011
Мислења
1.331
Поени од реакции
3.281
Како можам да купам нешто од ebay ако не можам да се регистрирам на paypal од Македонија? Може малку помош?
Дали на овие страните на фејсбук од типот Kupi od ebay preku nas може да му се верува? Пишуваат дека кога ќе ти стигне проиводот на рака тогаш му плаќаш.
 
Член од
2 јули 2007
Мислења
236
Поени од реакции
172
зошто ко ке одам да регистрирам картица ми пише
The credit card number you have entered cannot be verified. Only credit cards from approved countries may be used on PayPal.
Дечки, и на мене ми се појави ова. Да не не работи веќе оваа финта?
--- надополнето: 11 февруари 2014 во 18:43 ---
Se snajdov i jas, tuku edno ne mi e jasno imam pari na apypal neli ama sakam da si gi prefrlam na vizata , zimaat provizija paypal za toa i kako odi postapkata?
Можеш ли да пишеш што направи?
 
Последно уредено од модератор:
Член од
18 ноември 2010
Мислења
34
Поени од реакции
19
Дечки, и на мене ми се појави ова. Да не не работи веќе оваа финта?
--- надополнето: 11 февруари 2014 во 18:43 ---

Можеш ли да пишеш што направи?
Јас се имам регистрирано вака пред некоја година, сега кај колегата исто така не функционира. Знае ли некој дали работи повеќе ова, дај некој нов ако се регистира нека пише.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
22 април 2005
Мислења
1.338
Поени од реакции
505
Може некој да ме советува и да ми помогне? Имам верификувано акаунт и сега да речеме сакам да купам нексус 4 мобилен. Си пишува цена плус шипинг но колку после тоа може да ми земат на царина? и како да ставам пари на пејпал сметката? Фала однапред.
 
Член од
2 јануари 2013
Мислења
153
Поени од реакции
30
Телефони дефинитивно царинат (околу 30% од цената)
Стави пари на картица и троши (y)
 

LePAk

пензиониран воваџија
Член од
10 јуни 2006
Мислења
113
Поени од реакции
80
Мобилни телефони се царинат со 0%. Само се плаќа данок од 18%.
 
Член од
15 декември 2013
Мислења
9
Поени од реакции
0
имам околу 200$ на пејпал па можам ли некако да си ги земам парите???

ако е заинтересиран некој да купи несто до 200долари може да направиме договор

поздрав
 
Член од
22 април 2005
Мислења
1.338
Поени од реакции
505
Lugje, ke ve molam za pomos. Imam verifikuvano paypal karticka na paypal so mojava od tutunska.Prvpat odam nesto da kupam na ebay i koga ke dojde do ona da stavam informacii za kartickata i tie trite pozadi brojki gi vkucuvam i mi vika
The card you entered cannot be used for this payment. Please enter a different credit or debit card number.
Odbrav drzava slovenia posto koga aj registirav taa ja staviv.Sto e problemot?
 
Последно уредено:

LePAk

пензиониран воваџија
Член од
10 јуни 2006
Мислења
113
Поени од реакции
80
Lugje, ke ve molam za pomos. Imam verifikuvano paypal karticka na paypal so mojava od tutunska.Prvpat odam nesto da kupam na ebay i koga ke dojde do ona da stavam informacii za kartickata i tie trite pozadi brojki gi vkucuvam i mi vika
The card you entered cannot be used for this payment. Please enter a different credit or debit card number.
Odbrav drzava slovenia posto koga aj registirav taa ja staviv.Sto e problemot?
Друже нема што да убацуваш картичка на ebay, си плаќаш со PayPal, многу е лесно и едноставно ако веќе ти е верификувана картичката на PayPal
 
Член од
18 февруари 2014
Мислења
1
Поени од реакции
0
Дали сеуште може да се направи пејпал сметка со visa на тутунска? Пошо направив акаунт , го регистрирав во Словенија но не ми дава да го верификувам... кога пробувам да го верификувам го внесувам бројот на картичката и ова ми го појавува "The credit card number you have entered cannot be verified. Only credit cards from approved countries may be used on PayPal." Малку помош ако може?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom