Paypal во Македонија

Статус
Затворена за нови мислења.

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.794
Поени од реакции
21.205
да не имаш пред тоа експерименти правено, покушвано вака така. пред еден месец на едно другарче му верификував без ама никакви проблеми а јас мојата ја имам веке безмалку две години и си ја користам без никакви проблеми.
 
T

Tetro

Гостин
да не имаш пред тоа експерименти правено, покушвано вака така. пред еден месец на едно другарче му верификував без ама никакви проблеми а јас мојата ја имам веке безмалку две години и си ја користам без никакви проблеми.
Како да верифицирам акаунт?
Одамна креирав, ама сега имам една нова сметка, ми зема 1.50eu а мејл нема. Треба да барам извештај од банка нешто?


Едит: Средив. :)
 
Член од
2 октомври 2009
Мислења
958
Поени од реакции
238
Ima li nestonovo za PAYPAL vo makedonija?? Znae nekoj do kade se rabotite
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.514
Поени од реакции
11.585
Ima li nestonovo za PAYPAL vo makedonija?? Znae nekoj do kade se rabotite
Освен фактот дека PayPal и понатаму не ги нуди своите услуги во Македонија и претпоставката дека
државата воопшто нема прикажано ама баш никаков интерес за достапноста на услугите на PayPal во Македонија,
особено во овој предизборен период, ништо ново. :)
 
Член од
24 јули 2010
Мислења
2
Поени од реакции
0
The credit card number you have entered cannot be verified. Only credit cards from approved countries may be used on PayPal.
И јас го имам истиот проблем. Немам експериментирано, избрав словенија, и ете... НЕкаков излез од безизходицата? Сем www.moneybookers.com?
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.514
Поени од реакции
11.585
^

Е па, за жал, изгледа дамите и господата од НЛБ Тутунска Банка почнале да издаваат некои понови
Visa Electron дебитни картички, кои се посебно криптирани, така што ќе се знае дека се од Македонија,
а не од Словенија.

Со други зборови кажано, овој трик со словенскиот PayPal преку Visa Electron дебитните картички од
НЛБ Тутунска Банка полека, но сигурно изумира, за жал.
 
Член од
24 јануари 2008
Мислења
1.135
Поени од реакции
140
Дали можи и сака некој да види како е сега со paypal со новиве Visa Electron дебитните картички од НЛБ Тутунска Банка ?
 

KevinM

PC YODA MASTER
Член од
5 септември 2007
Мислења
82
Поени од реакции
0
Кој е спремен за кој-знае каков ризик може да се стави на словенски пејпал со американ експрес од алфа банк КРЕДИТНА картичка
Ова работи, проверено е, само колку ќе можете да спиете навечер, иако е сигурна работа пејпалот, дека сте ставиле КРЕДИТНА на пејпал тоа е друга работа. O:)
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Напраив акаунт на Paypal, со Visa Electron од НЛБ, поминаа 3 дена и кврц ми стегнаа катанецот, приметија нешо сомнително... но moneybookers си користам без проблем.
 
T

Tetro

Гостин
Напраив акаунт на Paypal, со Visa Electron од НЛБ, поминаа 3 дена и кврц ми стегнаа катанецот, приметија нешо сомнително... но moneybookers си користам без проблем.
ммм, јас го користам повеќе од две години...
 
Член од
2 октомври 2009
Мислења
958
Поени од реакции
238
si VISA CLASIC karticka ne funkcionira na paypal,, zemav debitna i ne sum probal uste dali raboti ili go ukinale, inace imav debitna go napraiv akauntot i koga sakav da platam mi vika limited account, please proof of adress.TAPA
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.794
Поени од реакции
21.205
visa elektron debitna od tutunska, i ke napravis premier acaunt a ne personal ke si ja verificiras so slovenija i to e to.
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Има некој нови информации со ова? Планирам да си извадам Виза Електрон од Тутунска деновиве, нормално ако ова сеуште функционира
 
П

Пепси_

Гостин
Оваа картица ја даваат и на малолетни лица ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom