Payoneer/WireCard скандал

Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Ништо не ме кошта? Сепак сум параноична после цела оваа ситуација да извадам поголема сума и да си играм на лотарија да се обидувам од банкомат на банкомат. Ако имаш информација што ќе ми помогне, океј, ако не, нема потреба од вакви коментари. Ништо да не ме кошташе немаше да прашувам тука.
Не беше воошто лош коментарот, пробуваш на еден, пробуваш на втор, ако нејќе тоа е тоа.
Или, ако напишеш на гоогле payoneer withdrawal limit ќе го добиеш овој линк
Значи 30 повлекувања по 500 долари, односно 5000 долари дневно.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.535
Поени од реакции
62.409
Ништо не ме кошта? Сепак сум параноична после цела оваа ситуација да извадам поголема сума и да си играм на лотарија да се обидувам од банкомат на банкомат. Ако имаш информација што ќе ми помогне, океј, ако не, нема потреба од вакви коментари. Ништо да не ме кошташе немаше да прашувам тука.
Имам вадено на 4 банкомати во ист вечер пари. Некои банкомати дерат со провизија, а пак на некои воопшто не работи картичката. Стопанска банка засега излезе ко најдобра.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.553
Поени од реакции
52.343
Will I be able to receive new funds to my card?
All future payments will continue to be received to your Payoneer currency balance, not your card. Even though the FCA announced that the cards are safe to use, we will offer a new card issuer soon to ensure the long-term safety of your earnings.


Will I be able to request a new card?
We will contact you as soon as we have a new card solution available.

We apologize for any hardships caused by these events. We appreciate your continued partnership and remain committed to strengthening our offering with additional secure ways to access your funds.
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
165
Имам вадено на 4 банкомати во ист вечер пари. Некои банкомати дерат со провизија, а пак на некои воопшто не работи картичката. Стопанска банка засега излезе ко најдобра.
може да кажеш по колку провизија од која банка зема?
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.056
Значи не може да се вади од банкомат сеуште?
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.535
Поени од реакции
62.409
може да кажеш по колку провизија од која банка зема?
Е стварно не памтам која банка колку зеде, само знам дека Уни Банка и НЛБ дереа.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.595
Поени од реакции
26.105
moze da se zemat parite od karticka, ama seuste ne se synchronizirani smetkite, pa taka novi sredstva nemoze da se stavat na kartickite, nitu pak od karticka na payoneer account...
sega momentalno se resava dali ke gi migriraat postoeckite karticki na nov provajder ili ke izdavaat novi karticki, sto im e bajagi poskapa varijanta.
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.786
Поени од реакции
4.432
Може да се вадат на повеќе банкомати во ден, свајпнете по еден бурек измеѓу банкомати за да проверите дали уште работи, оти може нареден банкомат да ја голтне.
А некој денес извади?
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.056
Јас извадив денеска. Проблемот е што ОН кард бројката, со таа севкупната е различна. ННовите не можам да ги извадам, пошто не се нна картичка.
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.786
Поени од реакции
4.432
Јас извадив денеска. Проблемот е што ОН кард бројката, со таа севкупната е различна. ННовите не можам да ги извадам, пошто не се нна картичка.
Да на кој банкомат?
 

Lyn

Член од
29 јануари 2010
Мислења
257
Поени од реакции
619
јас извадив вчера од стопанска. немаше atm fee ама имаше 3.5% cross border fee
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.056
Има некое инфо кога би се ваделе новите средства, што не се на картичка? Или после добивањето на нови картички?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom