Parks and Recreation

Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Богами и јас подзинав за поклонов :pos:
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Рон факинг свонсон

Рон го има тој потребен карлито у мексикански картел Рон е кралот дефинитивно
Ја има таа улога на стар мудрец без многу зборење она кратка филозофија која дефинитивно растура,го има моментот,ја има фацата потребно за ова серија,ја има насмевката :pos:Рон ти е full package (y)обожавател на природата,ловот,спокојот,карираните кошули,месото,вискито,тој непроценлив хипстерски брк.Читав дека у приватен живот е повлечен и заедно со семјството живеат во некоје село во Америка одалечено од сите инаку е столар многу добар столар еве и едно видео кратко прошетка низ неговата работилница



 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
На крај од втора сезона сум и одлична е серијата.Одличен хумор во стилот на theoffice како mockumentary,ама сепак уникатен.
Првата сезона беше просек дури на моменти и подпросечна можеби и затоа само мизерни 4 страни пополнува,но во втората скоро секоја епизода е фантастична.
Ликовите се доста добро направени почнувајќи од Лесли како амбициозно приглупа до Рон како најголем мадерфакер.Покрај стандардниве многу ми се допадна до сега што имаше гости како Louis C.K. и тој од Arrested Development заборавив како се викаш мислам Вил Арнет,битно растури со магнетната резонанца епизодата:pos:

Потценета серија тука на Кајгана во секој случај:)
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Ја сега дознав дека новата сезона уствари ќе е последна. :(
 
Член од
18 ноември 2014
Мислења
694
Поени од реакции
1.778
На фејсбук страната секој ден ставаат слики за уште колку дена до премиерата на последната сезона и се изнасмеав на сликава иначе описот беше You had ONE job, Jerry! :pos::pos:
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
so far so bad...

Се надевам дека во следната епизода Лесли ќе се разбудит и ќе кажат дека се во 7 сезона е сон пошо е кошмар.
Шо планираја со оние хај тек си фи вхатевер таблети ?:lut:

Ко да е решен некој да ми ги уништи сите серии што сум ги загледал, како тргна годинава се плашам за Game of Thrones.

 
Член од
18 ноември 2014
Мислења
694
Поени од реакции
1.778
И јас мислам дека седмава сезона не им требаше, добар си беше крајот на шестата за финале на цела серија. Некако досадна ми е оваа, ќе ја изгледам ради реда :)
Што беше она со Ејприл.. била главен менаџер на не знам си што и оддеднаш и текнува дека досаден и е животот :facepalm: на таа епизода ќе заспиев.
Никогаш како лик не сум ја сакала таа :гомце:
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
И јас мислам дека седмава сезона не им требаше, добар си беше крајот на шестата за финале на цела серија. Некако досадна ми е оваа, ќе ја изгледам ради реда :)
Што беше она со Ејприл.. била главен менаџер на не знам си што и оддеднаш и текнува дека досаден и е животот :facepalm: на таа епизода ќе заспиев.
Никогаш како лик не сум ја сакала таа :гомце:
Според мене карактерите ги развија премногу и пребрзо, Рон го напраја милионер или билионер ?:unsure:

Енди тв звезда а Април успешен директор:LOL:

и со другите исто, барем да ја префрлеја серијава во поголем град, вака немат смисла.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.581
Поени од реакции
13.214
Ко шо му тргна кариерава, јак pun ќе биди оскар да земи во иднина типов за ФБИ агент. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom