Parks and Recreation

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
не се работи за поединечни шали него самиот стил на серијата не е примамлив за секого
Па така кажи, а не да ги правиш глупи луѓето кои не ја гледаат серијата.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Тоа е тоа, не секој може да го разбере хуморот
@DanielVogel. И ај доста сме оф топик, сакаш Бени Хил гледај, сакаш ова, ни едното ни другото нема да те направи попаметен.

@Psyside дај бе одговори на прашањето за Twilight Zone што го поставив пред некое време, сите ме изигнорираа :(
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
702
Поени од реакции
691
@DanielVogel. И ај доста сме оф топик, сакаш Бени Хил гледај, сакаш ова, ни едното ни другото нема да те направи попаметен.

@Psyside дај бе одговори на прашањето за Twilight Zone што го поставив пред некое време, сите ме изигнорираа :(
што е со тебе? ти почна да одиш оф топик и одговори кој кажа нешто за интелигенција кога веќе ја закашка дискусијава да не останеме на нечисто...
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
што е со тебе? ти почна да одиш оф топик и одговори кој кажа нешто за интелигенција кога веќе ја закашка дискусијава да не останеме на нечисто...
Ти одговорив еднаш, еве и пак:

Тоа е тоа, не секој може да го разбере хуморот
Значи еве да ти нацртам. Со тоа што рече дека не сите луѓе го разбираат хуморот на Parks&Recreation, ти ги направи глупи луѓето кои наводно не го разбираат. Јас те прашав кој е тој дел што гледачите не можат да го разберат, ти рече не било до шалите, било до стилот за серијата, не бил примамлив. Има голема разлика од непримамливост до несфаќање.
Бтв исто не се слагам и за Ен и Крис. Мене ќе ми недостигаат.
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
702
Поени од реакции
691
Значи еве да ти нацртам. Со тоа што рече дека не сите луѓе го разбираат хуморот на Parks&Recreation, ти ги направи глупи луѓето кои наводно не го разбираат.
Освен ако неразбирањето хумор прави некого глупав а истото да е установено во медицинската лексикографија како дијагноза / заболување тогаш се извинувам што ги направив глупави луѓето што наводно не го разбираат хуморот од серијава. Но сепак мислам дека премногу ја преувеличи работава за ништо. Како и да е...
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Јас мислам дека не сите имат така квалитетен вкус на серии како ние што ја гледаме Parks and Recreation - толку можам да додадам :cool:
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
За да биде посмешна цела приказна за Рон и жените, Tammy 2 му е жена во приватен живот на Ник Оферман:pos:
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
Де4ки, боље на 2 страни, неголи.

Не прајте глуп муабет, само plux категоризира хумор. Мирни.
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Значи почнав серијава да ја гледам зашто ги имав изгледано сите Raising Hope и ми требаше некоја комедија ама 20 мин. Морам да признаам првите неколку стварно ги гледав зашто немав ништо друго, ама сега неможам да престанам :pos:
Ноуп ме потсеќа на мојата класна од средно и тоа ми е уште посмешно. Рон ми е многу закон карактер. Ејприл, ноу комент :pos: Енди не го сакам многу многу ама ај... Ен и Крис, нејќам да си идат, повеќе заради Крис него Ен :)
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Значи почнав серијава да ја гледам зашто ги имав изгледано сите Raising Hope и ми требаше некоја комедија ама 20 мин. Морам да признаам првите неколку стварно ги гледав зашто немав ништо друго, ама сега неможам да престанам :pos:
Ноуп ме потсеќа на мојата класна од средно и тоа ми е уште посмешно. Рон ми е многу закон карактер. Ејприл, ноу комент :pos: Енди не го сакам многу многу ама ај... Ен и Крис, нејќам да си идат, повеќе заради Крис него Ен :)
И мене Енди на почеток не ми беше нешто посебно, али после тоа добива повеќе screen time, го уклучуваат у редовната постава на серијата и многу е закон. :D

Рон, што да се каже, откога ја гледав серијата човеков ми е ИДОЛ, преЈАК :cuc:. Планирам да си испринтам некоја маичка со него, давајте предлози :X3:
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
И мене Енди на почеток не ми беше нешто посебно, али после тоа добива повеќе screen time, го уклучуваат у редовната постава на серијата и многу е закон. :D

Рон, што да се каже, откога ја гледав серијата човеков ми е ИДОЛ, преЈАК :cuc:. Планирам да си испринтам некоја маичка со него, давајте предлози :X3:
Има премногу бисери :icon_lol: Треба да најдеш што ти одговара највеќе. Еве неколку



 

Kajgana Shop

На врв Bottom