Parks and Recreation

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Еве конечно и тема со неколку убави зборови за да ја шириме љубовта за неа! ping wot



Parks and Rec е одлична и забавна мокјументари со интересен хумор, одлична е за опуштање и дефинитивно е една од најпотценетите серии на форумов.

Пилотот не ме воодушеви нешто најмногу, ама еве сега ме фаќа грижа на совест што се мислев тогаш дали да ја продолжам понатаму. Мило ми е што не се откажав зашто серијата со секоја епизода станува се подобра!

Значи во Parks and Rec се работи за проблемите што се соочува Одделот за паркови во измисленото гратче Поуни, Индијана. Главни ликови се вработените во одделот и една медицинска сестра, која е најнормалниот лик во серијава. Сите се урнебесно смешни, забавни, откачени на свој начин и запаѓаат во ситуации кои ќе ве насмеат на глас барем еднаш во епизода (не претерувам). Огромен плус е што ги нема иритантните laugh tracks, али има гледање директно во камера. :icon_lol:

Главните улоги го толкуваат: Amy Poehler, како иритантната, ама симпатична Лесли Ноуп; Nick Offerman, како незаинтересираниот шеф на одделот Рон ; Aubrey Plaza како чудната Ејприл која и не мора да каже нешто за да ве насмее; Rashida Jones, Rob Lowe, Aziz Ansari, Adam Scott, Jim O’Heir во улога на останатите чудаци кои ако сакате да ги запознаете ќе мора да почнете да ја гледате.

Ете така. :)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Pluh станува влијателен на форумов... Јонзе си замина... Интер не игра ни во ЛЕ... Се е отидено во неповрат....
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
^ Не мрчи, туку почни да ја гледаш. :LOL:
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Добар им е официјалниот сајт на Pawnee.

http://www.pawneeindiana.com/index.shtml

Многу е јако што серијата си има создадено сопствен универзум во кој постои, со сопствена историја и традиција. Продуцентите го имаат изградено Pawnee ептен детално, како да е вистинско место. Жителите, Lil' Sebastian, Sweetums, четвртиот спрат, онаа традицијата кога било-кој-Тед го фрлаат во езерото, Џоан Каламезо, Перд, соседниот Eagleton и уште многу други работи и` даваат посебен шмек на серијата.

И да, Ron Swanson е легенда.

 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Цепки се, јас пред некој ден ја завршив трета сезона.

Енди и Ејприл ми се цепки:pos:Доста добра од третава сезона ми беше кога беше тој Harvest фестивалот па кога го загубија тоа понито, па целата организација околу фестивалот:cuc: А Ејми Поилер е врв не мора да ја спомнувам, една од подобрите комичарки на денешницава!
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.502
Поени од реакции
33.646
Аlex oтвори за Under the Dome, Anne за Parks, уште Џими за Eastbound and Down... после wot не бил продуктивен! :pos:

April e врвот, после Рон, па другите. Лесли ми е иритантна ептен, ама служи за да ги надополнува другите. Сите други до еден си владеат!

На секоја епизода се смеам, и сеуште ми е чудно зошто некои луѓе, ДА ПЛУХ ТИ, сеуште гледаат How I Met Your Mother.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.582
Поени од реакции
13.217
Count me in. 2 сезона сум, си владее, мада ликовите на момент се огледало на Офис (женска slightly видоизменета Мајкл Скот верзија имаме) а и атмосферата и хуморот се слични, но засега ми е супер. Beats any sitcom at the moment, in any case. И да, April и Ron владеат.
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
Count me in. 2 сезона сум, си владее, мада ликовите на момент се огледало на Офис (женска slightly видоизменета Мајкл Скот верзија имаме) а и атмосферата и хуморот се слични, но засега ми е супер. Beats any sitcom at the moment, in any case. И да, April и Ron владеат.
Тоа зашто некои од главните (не знам дали беа режисерите, сценаристите or w/e) од Офисот работат и на оваа
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Ја почнав и ја прекинав сега за сега. Ќе и се вратам некогаш, ама не сум воодушевена.
Еее и It's always sunny имаше 6 епизоди прва сезона, па од одма се навлеков.
Modern family и Office многу, многу повеќе ми се допаѓаат.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
ја изгледав прва добра е интересна е, и многу релаксира, свонсон е легенда.
јак момент ми е кога април и рон ќе погледнат за миг во камера <3
 

Kajgana Shop

На врв Bottom