Overwatch (Blizzard)

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Близард најавија нова игра, FPS MMO со наслов Overwatch прва за нив од овој тип.

Наликува на Team Fortress 2 и Unreal Tournament само на Open World пространство :)

Првиот официјален трејлер:


Првото гејмплеј видео:

 
Последно уредено:

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Близард најавија нова игра, FPS MMO со наслов Overwatch прва за нив од овој тип.

Наликува на Team Fortress 2 и Unreal Tournament само на Open World пространство :)

Првиот официјален трејлер:


Првото гејмплеј видео:

ako ne e free 2 play neka ne se nadevaat na niso...i onaka sumljivo mi izglea...
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Half life, counter, portal, borderlands, team fortress, unreal, quake у едно?!
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Премногу комплицирана ми изгледа за да биде добро избалансирана
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
24 октомври 2012
Мислења
810
Поени од реакции
509
Изгледа доста ветувачки и се надевам Blizzard ќе завршат добра работа на крај. Исто така ме потсетува на Team Fortress 2, па се надевам да биде подобра од нејзе и f2p.
 
S

StormRage

Гостин
Баш тоа, прв впечаток: Team Fortress со Blizzard лого

Looks fun, и треба да си купам нов компјутер... мамето...
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.015
Стандард добри анимации и солидна графика, ми се допаѓаат деталите и арт стилот. Cartoon-ish графика нормално за да може и со тостер на Windows XP да се игра. Па пак и со овој енџин страшно добро изгледа.

Приказната им е доста слаба, по клише не може да биде. Добрите херои се борат против лошите во одбрана на земјата, ВО ИДНИНАТА! Каков твист, страшна работа. Не ја гледам потребата од приказна и беграунд за ликовите за пуцачина во арена, да имаше кампања како на Star Craft 2 на пример да разберам.

Сигурно ќе има одличен гејмплеј и ќе биде исполирана до бескрај, сепак игра на Близард е а тоа значи дека ќе мора да се проба да се задоволи радозналоста. Се надевам на Free to Play со микротрансакции но ОК е и еднократно плаќање ако е навистина добра и интересна, што ќе се види од бетата.

Само уште ова. За нешто повеќе од 1 година отприлика ќе ги дуплираат актуелните наслови. Првин беа 3 (D3, SC2 и WoW) сега ќе бидат 6. Со сите оние пари од претплатата на WoW и останатите микротрансакции, Близард во моментов е гигант, може да ангажира тимови и артисти да работат на повеќе игри симултано. Сите студија за игри идат на Gamescon и слични ивенти Близард си има своја конвенција, cause why not им се може. И на крај пак се вадат дека немаат ресурси да вадат контент пачеви и експанзии за WoW побрзо.

Ах колку пари имам фрлено на мивкиве и пак не ми доаѓа памет. :love:
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.306
Поени од реакции
3.043
Интересно...само ме интересира дали Overwatch го има земено изгледот од нивниот откажен проект Titan...најверојатно да колку што читнав досега ова требало да биде некој вид на мини игра во Titan.
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Ова исти кур ко Тим Фортрес.
На таа игра и помина модата па сега ај нешто демек ново да играат децата.
 
Член од
26 ноември 2012
Мислења
76
Поени од реакции
63
Интересно изгледа. Да имаше ликови од постоечките игри ќе беше уште подобро.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Интересно изгледа. Да имаше ликови од постоечките игри ќе беше уште подобро.
И јас на тоа се надевав ама 99% ќе излегуваат пачови, DLC, експанзии каде што ќе вметнуваат херои од Diablo, StarCraft и нормално Warcraft.
 
Член од
16 јануари 2011
Мислења
362
Поени од реакции
127
И јас на тоа се надевав ама 99% ќе излегуваат пачови, DLC, експанзии каде што ќе вметнуваат херои од Diablo, StarCraft и нормално Warcraft.
Херои од диабло старкрафт и варкрафт во овој арт стил , Hell no!
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.842
Поени од реакции
24.275
Излегоа некои новости за играва? Некој доби бета клуч? Се знае официјално излагање на играва?
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.920
Поени од реакции
826
Дечки денес ја пуштија во затворена бета фаза од Близард тврдат а и од тоа што читав по нетов дека стварно рандом луѓе добиваат пристап, луѓе кои немаат ништо купено до сега од близард така да проверете си ги акаунтите...повеќе инфо тука
 

Kajgana Shop

На врв Bottom