Overwatch (Blizzard)

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.791
Поени од реакции
24.056
10/10
Класика Близард игра не може тапа да биде.
ob1#2616
 
Член од
31 октомври 2015
Мислења
215
Поени од реакции
143
Не ми се даваат 36 eu. Не се малце, а би сакал да ја пробам.

Must claim my waifu.
 
Член од
5 декември 2014
Мислења
379
Поени од реакции
384
Јас претпочитам добро сингл плеер искуство пред мултиплеер(зошо секогаш ќе е супериорно) но ова што го прави Overwatch е сепак за признание.
Го ревидираше fps жанрот кој е западнат во летаргија со вметнување на moba елементи,врвен левел дизајн и со compelling карактери креирајќи игра која ќе остави трага и основ за идни проекти. Blizzard покажува како со реформирање, а не се грандиозни идеи се успева во гејмингот, тоа само еднаш не им појде од рака со HOTS.
 
H

HoT IcE

Гостин
Близард не направи нешто револуционерно со играва како што те разбрав тебе што викаш. Играва ти е слична на Team Fortress 2 со попрости движења, механики и слично што ја направи многу user-friendly и не ти прави одбивност кога ќе почнеш да играш. Друга работа што е подобра од ТФ2 е што играва е многу попрецизна, во смисла на графика и слично и покрај големиот број на карактери во фајт можеш полесно да следиш кој која магија искористил и слично, нешто слично што ЛоЛ направи вс Дота2, многу глатко идат фајтовите и следење на противници што ти фрлаат и што се дешава околу тебе.
Засега има многу работа Близард, баланс на херои и мапи ама за почеток солидни се, одлична оптимизација на сите мапи и слично. За мене лично играва не вреди 36 евра, бар не за наши услови. Прескапа е, кога би дошла на некои 20тина евра би ја земал, до тогаш ќе ја гледаме по стримови.
 
Член од
5 декември 2014
Мислења
379
Поени од реакции
384
Близард не направи нешто револуционерно со играва како што те разбрав тебе што викаш. Играва ти е слична на Team Fortress 2 со попрости движења, механики и слично што ја направи многу user-friendly и не ти прави одбивност кога ќе почнеш да играш. Друга работа што е подобра од ТФ2 е што играва е многу попрецизна, во смисла на графика и слично и покрај големиот број на карактери во фајт можеш полесно да следиш кој која магија искористил и слично, нешто слично што ЛоЛ направи вс Дота2, многу глатко идат фајтовите и следење на противници што ти фрлаат и што се дешава околу тебе.
Засега има многу работа Близард, баланс на херои и мапи ама за почеток солидни се, одлична оптимизација на сите мапи и слично. За мене лично играва не вреди 36 евра, бар не за наши услови. Прескапа е, кога би дошла на некои 20тина евра би ја земал, до тогаш ќе ја гледаме по стримови.
Секако дека не направи, затоа и го избегнав тој збор, од друга страна па нема игра што револуционирала од Minecraft. Тој hero ability based елемент ја дистанцира доволно од TF2 и нејзе сличните, тоа може да го забележиме и во други жанрови, roguelike во rpg и choices во авантури како последно актуелни. Дискутабилно е дали вреди(според моја лична преференца се што е mindless grind based не вреди), ако сега не кога ќе вметнат уште некој мод и херој ќе ја накачи вредноста, а со тоа и играчкиот просек.
 
Член од
21 март 2014
Мислења
509
Поени од реакции
366
https://www.youtube.com/watch?v=WNGWgtg2LrQ

За сите Overwatch играчи и за останатата публика која ја интересира Overwatch ,
ви предлагам да го погледнете нашето прво видео за најновиот Patch кое е на англиски јазик.
Се надевам дека ви се допаѓа видеото и разбравте кои се новостите од Patch-от на 7/19
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
https://www.youtube.com/watch?v=WNGWgtg2LrQ

За сите Overwatch играчи и за останатата публика која ја интересира Overwatch ,
ви предлагам да го погледнете нашето прво видео за најновиот Patch кое е на англиски јазик.
Се надевам дека ви се допаѓа видеото и разбравте кои се новостите од Patch-от на 7/19
Еве 20 секунди глеам и досега имам 3-4 совети.
Не збори толку брзо.
Купи поквалитетен микрофон, овој ми звучи ко мојот од веб камерата скапана.
Едитирај ги поубаво видета а не да те слушам како вдишуваш ко да си истрчал 10 км.
Кога кажуваш нешто значајно како „има нов херој, Ана“ пожелно е некаде во ќоше да се појави слика од херојот.
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
https://www.youtube.com/watch?v=WNGWgtg2LrQ

За сите Overwatch играчи и за останатата публика која ја интересира Overwatch ,
ви предлагам да го погледнете нашето прво видео за најновиот Patch кое е на англиски јазик.
Се надевам дека ви се допаѓа видеото и разбравте кои се новостите од Patch-от на 7/19
sedni napisi so sakas da kazes izvezbaj ubavo,so dobar edit nema da zvucis tolku amaterski
 
Член од
5 декември 2014
Мислења
379
Поени од реакции
384
Ја имате бесплатна за време на викендов почнувајќи од сега.
 
Член од
17 јануари 2013
Мислења
25
Поени од реакции
9
Другари, продавам акаунт со Overwatch 25 левел, непочнат competitive и слободен name tag.
Цена: 30 евра.
 
Член од
21 јули 2017
Мислења
289
Поени од реакции
233
Го глеав ова убаво видео на Овервач, и баш ме занима дали постои вистинска наука позади направата за пластење мраз? Или можеби е недовршена иновација како замрзнување(хибернирање) на човек?

Што мислите?

Меша два вида на течност и со струја прави мраз :)

 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.720
Поени од реакции
2.478
Дали лудниците од време на време проверуваат какви се будали има на форумов?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom