Overwatch (Blizzard)

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
pocekajte nekoj period ke stane free to play....koa ke failne hypeot i koa nema da se isplati ke ja stavaat free to play i na hats
 
H

HoT IcE

Гостин
Да беше поевтина и ќе ја купев, ми се свиѓа ама за 40 евра може да ми ги ламкаат јајцава само.
Боље H1Z1 ќе си ја купам за упола цена и покрај милион багови, ептен ми се свиѓа играта.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.840
Поени од реакции
24.272
за пре-ордер мислам дека нема да има други места од кај да се нарача
откако ќе излезе би требало да ја има за неколку евра поевтина

иначе обична верзија од играта 40 евриќи
а со скинови или не знам што 60 евриќи
ја дискутираа вчера на GGTVMK
Знам, гледав вчера GG.
Нема везе ќе си ја купам играва, ми се свиѓа, сакам да ја играм.
Со оглед на тоа дека освен WoW за никоја друга игра немам пари дадено, не ми претставува проблем.
 
Член од
16 декември 2013
Мислења
1.185
Поени од реакции
1.112
Испукана петарда си :D Гледаш Bli$$ard се лакоми за пари во последно време, ти па уште ќе им ја купуваш, ццц :icon_mrgr:
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.840
Поени од реакции
24.272
Испукана петарда си :D Гледаш Bli$$ard се лакоми за пари во последно време, ти па уште ќе им ја купуваш, ццц :icon_mrgr:
Знам дека се искварени гомна за пари, али од дамна немам играно ваква пуцачина што ќе ми се свиѓа.
Кантер ја имам, али престанав од многу порано да ја играм. Зашто колку што сум жив, толку и пукам кантер и ми скурчи.
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
vidi sea dali vredi ne vredi toa neznam....ali edno znam pocekajte si nekoj mesec da vidite so kako ke se desava da ne zaglavite ko so diablo
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.015
vidi sea dali vredi ne vredi toa neznam....ali edno znam pocekajte si nekoj mesec da vidite so kako ke se desava da ne zaglavite ko so diablo
Го избркаа предходниот game director на Diablo и ја средија играта, моментално од сезона во сезона е се подобра и подобра.

Со Overwatch мислам дека прават грешка, ќе има пазар и за оваа ама повеќе луѓе ќе и дадеа шанса доколку беше бесплатна базирана на микротрансакции. Никако да седнам да ја пробам, да видам дали вреди за 40 шушки. :D
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Го избркаа предходниот game director на Diablo и ја средија играта, моментално од сезона во сезона е се подобра и подобра.

Со Overwatch мислам дека прават грешка, ќе има пазар и за оваа ама повеќе луѓе ќе и дадеа шанса доколку беше бесплатна базирана на микротрансакции. Никако да седнам да ја пробам, да видам дали вреди за 40 шушки. :D
igrata e klasika za free to play ali deka blizzard neli i fanboyz ke si ja pravdaat :D
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.840
Поени од реакции
24.272
Проверете си ги клиентите, Blizzard ја пушти на повеќе луѓе бетата само за викендов да се игра.
Beta Test Weekend имаат и од 20ти до 23ти на повеќе луѓе им ја пуштија играта.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Проверете си ги клиентите, Blizzard ја пушти на повеќе луѓе бетата само за викендов да се игра.
Beta Test Weekend имаат и од 20ти до 23ти на повеќе луѓе им ја пуштија играта.

 
B

beaverknight

Гостин
Ја баталивте темава, а.
Новиот short

 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1
Член од
31 мај 2011
Мислења
13
Поени од реакции
6
Прашање до тие што ја купија, како ви изгледа до сеа?

Мене ептен ми легна. Последен пат fps multiplayer играв пред добри 10 год и тоа Unreal Tournament 2004, и тоа строго deathmatch, соло. Немам апсолутно никакво искуство со moba игри али ова што Близард го склополе делува перфектно и за тотален лаик ко мене.

Едноставно самата игра те тера да играш тимски, без разлика дали си офанзива или support. Немав искуство со бета верзијата, а се попалив да ја купам гледајќи ги стримовите на Бобо на https://www.twitch.tv/ggtvmk , делуваше ултра забавна :)

До тие што веќе ја играат, постирајте battletags тука па да се дружиме малце(y)

dnga#2995
 

Kajgana Shop

На врв Bottom