Orange Is the New Black

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.702
Поени од реакции
19.748
Serijava e super, malku me potsekja na OZ ama sosem drug film se zatvorenickive.
Suzanne koj kraj na programata e, I se izmoca be, use da I zapeese nek ti jutro mirise na mene :icon_lol:
Morelo I Niki koa se opstat u toa wannabe crkva, vadi ruka Niki odozdola I vika u sure ur fiance has big one cause look what I got it, o stop please I feel like a cave :pos:
Serija koja mora da ja gledate definitivno.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.100
Поени од реакции
5.742
Serija koja mora da ja gledate definitivno.
Далеку е од таков статус серијава. Голем фан сум на "Weeds", но оваа е катастрофа. Глупи карактери, глупи дејствија, тоа што се случило во претходната епизода одеднаш не е битно во моменталната, нема никаква иднина, никој не го боли кур за животот на Пајпер (ниту па за некоја од другите затворенички) итн итн...

Едино дајте и' шанса ако немате што друго да гледате. Мада и тогаш боље пуштете ја Weeds повторно. Многу е подобра. Евентуално изгледајте ја оваа епизода.
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
тешко разочарување. една од поглупите серии што ги имам гледано, не знаев во кој момент да прекинам бидејќи се се` надевав дека ете ќе ми влезе под кожа...попусто.

netflix ме разочара тотално со оваа серија
 
Член од
13 март 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
1.989
"Always so rude that one" - и БАМ! :D (крајот на втора сезона)

добра добра, за една недела ги изгледав двете сезони.

омилен лик :pos:
 
Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.872
Зашто не кажуавте дека искочила новата сезона бе?:angel:
 
Член од
13 март 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
1.989
Ја изгледав прва епизода,добра. Сум забораил многу, треба да прегледам се нема време

Sent from my SM-N910H using Tapatalk
 
Член од
18 јануари 2012
Мислења
381
Поени од реакции
653
Третава сезона не е ништо посебно, се навлегува во животот на затвореничките и нема некое wow дејствие. Има добри конверзации од кои најмногу во сеќавање ми остана онаа меѓу Big Boo и Pennsatucky за абортуси.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Имам проблем со 11та епизода од втора сезона. Од замунда и пајратбеј ја симнав и ми доцни звукот. Кај сите се јави проблемот или мене денес ме јебе нешто Марфи?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
У пичку матер 11ва епизода еј, у пичку матер.

It hurts. 12ва бетер.
:place:

 
Последно уредено:
Член од
18 јануари 2012
Мислења
381
Поени од реакции
653
Некој ја споредувал серијава со Weeds :pos::pos::pos:

Сезонава е 10/10, најдобра до сега.
:place::place::place:
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
До петта епизода сум, Пајпер е изгубена хахахаха
Сака да биде капо ди тути капи, никој не ја ебе два посто али паметна кучка, почна да ги мести латиносите.

Него, колку е јака Дајен Гуерероооооооооооооооооооооо!!!!!!!!!!!!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom