Orange Is the New Black

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Season 5 has been leaked in full on The Pirate Bay.

:(
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Spustiv edna epizoda, malce zvukot kako od shahta ama kako za leak, dobra e :D samo sto ke si pocekam official, i taka imam premnogu obvrski i uste ova mi fali. :(
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
402
Поени од реакции
88
Некој да не има најдено преводи?(може и англиски)
И онака е тапа звукот уште без превод :/
 
Член од
13 март 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
1.989
А шо не си чекате навреме да излезе па да имате добар звук? Не вреди серијава да се ликнува оти цела излегува наеднаш.
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854

Мелем за очи е овој дел од серијава..женскиот дел од публиката со задоволство ќе го гледаат.:pipi:
Интересно е што глумецов(душичка)морал неколкупати да ја снима сцената поради преголемата возбуда што ја имал а не било демек прикладно за на телевизија;)
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Солидна сезона.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Елизабетка Капучино дами и господа.
Елизабета факинг Капучино.



upload_2018-8-5_19-24-40.png upload_2018-8-5_19-25-25.png

 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.122
Поени од реакции
15.937
Ја гледам од некни, мислам на 10 епизода сум сега.
Не ми изгледа дека е нешто посебно, не сум заинтересирана за ликовите во глобала, поготово ми е ужас Пајпер ко карактер, другите ај и така и така. Комедија нешто не гледам, а уште пет сезони или колку и да има од глупи затворенички драми не планирам да гледам. Дали се оправа понатака или прва сезона е врвот, бидејќи не сум импресионирана за таа оценка што ја има.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ја гледам од некни, мислам на 10 епизода сум сега.
Не ми изгледа дека е нешто посебно, не сум заинтересирана за ликовите во глобала, поготово ми е ужас Пајпер ко карактер, другите ај и така и така. Комедија нешто не гледам, а уште пет сезони или колку и да има од глупи затворенички драми не планирам да гледам. Дали се оправа понатака или прва сезона е врвот, бидејќи не сум импресионирана за таа оценка што ја има.
Јес, се откриваат полека животните стории на затвореничките. Јас сум до 6та епизода од новава сезона, новиве ликови малце на нерви ми идат, да догледам ќе пишам пост.
п.с. Почекај Крејзи Ајс да влезе во елемент :D
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.122
Поени од реакции
15.937
Јес, се откриваат полека животните стории на затвореничките. Јас сум до 6та епизода од новава сезона, новиве ликови малце на нерви ми идат, да догледам ќе пишам пост.
п.с. Почекај Крејзи Ајс да влезе во елемент :D
Таа е ок, колку и да е откачена. :D Онаа побожната стварно ми е одвратно створение, не можам да ја гледам.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Таа е ок, колку и да е откачена. :D Онаа побожната стварно ми е одвратно створение, не можам да ја гледам.
Која беше таа само, не ми текнува, oд латиносите ли некоја беше? :D
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.420
Поени од реакции
7.759
Многу ствари на нетфликс станаа "мека" пропаганда. Оваа серија е уште една од низата.
Сериите станаа средства за суптилна промоција на политички/социјални пораки, што на моменти проаѓа, на моменти уништува солидни серии.

Да, лабава драма навидум, но потсвесно се фура муабетот дека "затворите во Америка и не се толку лошо место", види какви библиотеки имаат, натпревари во убавина, солидна храна, тушеви... се дружат лабаво.
А од друга страна 2 милиони американци се во затвор, најголем дел од нив од малцинствата. Секоја година се повеќе и повеќе убиства и самоубиства во нив и тн и тн. Насилства, малтретирања и што уште не.
И да, пропагандата не престанува овде, премногу lesbian моменти... океј да има 1/2/3 сцени, ама претераа малце (1ва и 2ра сезона барем), преочигледно е едноставно. Може да биде посуптилно, да речеме.
Единствен реален дел од целава серија е самицата. Но не е целта да биде реална, нели.
Сепак, ова се минуси според мене кои сепак не се најбитни во серијата, и ајде еве нека биде лабава драма, но премногу е монотона. Онака претерано, иако има глумици што добро фураат.

OITNB за губење време, додека ленсаш да ти праи друштво е океј, ништо повеќе од тоа. Пошто невозможно е со цело внимание да се гледа full епизода.
Нетфликс мислам дека треба малце треба да оладат со суптилните политички пораки. Премногу се проѕирни и добри серии знаат да губат тежина ради тоа.

Океј е и со standup-ите, знаеме дека Трамп е срање, мало дете може да праи стендап special за него.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.122
Поени од реакции
15.937
Досадни сте со ова пропагандиве, ептен.
Најјако е што само за геј секс ви смета, или за женски права.
Дали Брејкинг бед е со пропаганда, еве видете колку пари може да направите со готвење мет, еден куп пари што за пет животи не можете да ги исперите? И тоа е пропаганда, ако гледаме така, САД сака да не направи наркоманчиња и дилери. Или Сопранови, леле, мафијата е најјака ствар, прават што сакаат.
Дали овие две и покрај тоа се сметани за едни од најдобрите серии што се направени? Да. Но, тоа е зашто се квалитетни серии без разлика на тематика. Мене ми е гајле дали форсираат лезбејски секс ако другото е средено пицикато и ми се допаѓа серијата.

Конкретно за серијава, не ми се допадливи карактерите и тоа прави да не сум многу заинтересирана за нивната судбина, па изгледа ќе ја догледам првава сезона и не верувам да ја продолжам.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
И со ова дека Трамп е исмеван форсирате, пуштете филмови и серии од било кој период, се руга администрацијата на тогашниот претседател. Во британскион хумор па скраја да е премиер да си бил.

Да не зборам дека ликот беше џет сет пред да стане претседател, исти статус има како Реган пред 35 години.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom