Opel Club Macedonia

Член од
15 јануари 2015
Мислења
452
Поени од реакции
423
Ти го имаш скролнато или те закачиле на паркинг?
Ќе ти дадам број на ПП од лимар што добро средува
Пиши каде сакаш
Сам ја закачив на ѕид со 1км/ ч така да ништо од осигурување, на прифатно ќе си ја правам.
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Пиши каде сакаш
Сам ја закачив на ѕид со 1км/ ч така да ништо од осигурување, на прифатно ќе си ја правам.
Можеби со некоја полир паста можеш сам да ја средиш,барем да го ублажиш да не се гледаат тоолку гребаниците,мада овака не изгледа ништо страшно..
Фарот пукнат ли е?
 
Член од
15 јануари 2015
Мислења
452
Поени од реакции
423
Можеби со некоја полир паста можеш сам да ја средиш,барем да го ублажиш да не се гледаат тоолку гребаниците,мада овака не изгледа ништо страшно..
Фарот пукнат ли е?
Фарот е само изгребан ама крилото треба да се дотера на место 20171212_115727.jpg
 

neapotidea

DeEpWoOdS
Член од
28 јуни 2017
Мислења
15
Поени од реакции
1
Zdravo na site...imam opel zafira dti 20034 ...imam problem so prva brzina,ne saka da vlezi t.e. vlegva so poteskotii ili preku vtora brzina(taka odi polesno)...znae li nekoj sto e problemot da imam pretstava.
POZZ
 
Член од
18 август 2015
Мислења
6
Поени од реакции
1
zdravo

sakam da prasam iskustva so opel astra H od 2006 god 1.9 cdti motor 74 kw .... sakam da kupam ...

fala odnaped
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.378
zdravo

sakam da prasam iskustva so opel astra H od 2006 god 1.9 cdti motor 74 kw .... sakam da kupam ...

fala odnaped
naj pogoden motor CDTI(common rail bez bosh) od strana na motor nema problemi,dosta snazen motor i tivok. mislam deka se 120 i 150 ks 1.9cdti. edino problem so javuva e na maf senzorot. ne e skapo,60 evra e i teras godini.
drug mall problem e koga ke pregori sijalica koga ke stavis nova mozi da javi greska bord ili ako stavis xenon ili led.
drugi problemi nema. jas imam opel ja zedov pred godina dena od strana na motor nema nikakov problem. isto i treba pazenje da ne se mrdaat non stop sedistata napred nazad oti odozdola vrvat senzori se kinat i javuva greski i sviri. drugo se e top. zemaj ne mu ja dumaj.
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.480
Дечки имам астра х лани овој период ми се уклучи ознака лнсп отидов во сервис ми го исклучија и ми зедоа 1000 денари за таа намена сега пофторно ми се уклучи иста ознака што да правам стварно , дали ова ќе се случува нонстоп? Плус имам еден проблем насабајле ќе ја запалам си поработува 2-3 минути тргам и понекогаш на шал табла се појавува едно ко вентилче жолто и трепка и не влече ја гасам ја плам и се е нормално. Инаку бензинец со плин 107000 има поминато 2008.
 
Член од
15 јануари 2015
Мислења
452
Поени од реакции
423
Дечки имам астра х лани овој период ми се уклучи ознака лнсп отидов во сервис ми го исклучија и ми зедоа 1000 денари за таа намена сега пофторно ми се уклучи иста ознака што да правам стварно , дали ова ќе се случува нонстоп? Плус имам еден проблем насабајле ќе ја запалам си поработува 2-3 минути тргам и понекогаш на шал табла се појавува едно ко вентилче жолто и трепка и не влече ја гасам ја плам и се е нормално. Инаку бензинец со плин 107000 има поминато 2008.
20180102_233412.png
Само пиши ако не ти е тешко кај те оплачкале 1000че.
 
Член од
18 август 2015
Мислења
6
Поени од реакции
1
a kakvi se iskustvata so Astra J 1.7 cdti motor. Gledam ima 110 I 131 KS. Sto e podobro I kakvi mani imaat[DOUBLEPOST=1515251444][/DOUBLEPOST]
naj pogoden motor CDTI(common rail bez bosh) od strana na motor nema problemi,dosta snazen motor i tivok. mislam deka se 120 i 150 ks 1.9cdti. edino problem so javuva e na maf senzorot. ne e skapo,60 evra e i teras godini.
drug mall problem e koga ke pregori sijalica koga ke stavis nova mozi da javi greska bord ili ako stavis xenon ili led.
drugi problemi nema. jas imam opel ja zedov pred godina dena od strana na motor nema nikakov problem. isto i treba pazenje da ne se mrdaat non stop sedistata napred nazad oti odozdola vrvat senzori se kinat i javuva greski i sviri. drugo se e top. zemaj ne mu ja dumaj.




Fala Martin za komentarot
 

icerici

No Woman No Cry
Член од
19 април 2012
Мислења
316
Поени од реакции
467
Оригинал за опел бандажи 17 ки
Овие ги најдов за 250е со се гуми.

Летни имам исто така 17ки зимските се обични па се мислам за овие
 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom