Opel Club Macedonia

Член од
17 јуни 2011
Мислења
6
Поени од реакции
0
Имам CORSA D 2007 година, имам проблем со сервото поточно сензорот за агол на електричниот мотор за сервото, дали знаете добар електричар во мк кој може да го среди тоа, или знаете некаде кај што има половни делови за да земам цел ел. мотор ?
 

Шеј Лонг

Koristam kirilica.
Член од
16 јуни 2010
Мислења
1.987
Поени од реакции
1.610
Добро искуство со мајстор за предница? Се работи за корса Ц 2003. Се утепав пари давајќи по мајстори џабе, пак имам големо тропање на предница.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Член од
19 февруари 2018
Мислења
7
Поени од реакции
2
Имам CORSA D 2007 година, имам проблем со сервото поточно сензорот за агол на електричниот мотор за сервото, дали знаете добар електричар во мк кој може да го среди тоа, или знаете некаде кај што има половни делови за да земам цел ел. мотор ?
[DOUBLEPOST=1519074716][/DOUBLEPOST]Odi vo butel kaj pazarceto ima specijalen servis samo za opel. Tamu ke te opraat sivurno
 
Член од
10 февруари 2011
Мислења
894
Поени од реакции
398
Момци едно прашање до вас, одприлика да не знае некој колку би ме чинеле давачките за Опел Астра 1.7 дизел 2007 година за царина, хомологација ??
 

Mason_Petrarka

Servant of Morgoth
Член од
19 декември 2009
Мислења
157
Поени од реакции
23
Здраво Опелџии! Сакам да ве прашам да не некој од вас знае, конкретно во Битола пошто не ми се бара по другите градој, каде можам да најдам спојлерче за Тигра А 1998.. Барав по интернетиве ама слабо, се шо најдов беше некој опасни бесни спојлеришта шо висат две метра над кола.. ми треба нешто за стајлинг, нешто нежно, оти вака ми е многу боса колата некако :D да се разбериме, спојлер како спојлер на "ѓепек", не браници, пошто последно ко прашав, ме упатија кај чоек шо прај спојлери (уствари чуниг браници)... Фала Опелџии, мирисот на гориво да е со вас! ЗзЗ
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.377
Здраво Опелџии! Сакам да ве прашам да не некој од вас знае, конкретно во Битола пошто не ми се бара по другите градој, каде можам да најдам спојлерче за Тигра А 1998.. Барав по интернетиве ама слабо, се шо најдов беше некој опасни бесни спојлеришта шо висат две метра над кола.. ми треба нешто за стајлинг, нешто нежно, оти вака ми е многу боса колата некако :D да се разбериме, спојлер како спојлер на "ѓепек", не браници, пошто последно ко прашав, ме упатија кај чоек шо прај спојлери (уствари чуниг браници)... Фала Опелџии, мирисот на гориво да е со вас! ЗзЗ
vo bitola brat tesko deka ke najdes :D nemozime majstor da najdime lamela da smeni a ne so ima i so rastura opeli. ako najdam info od eden kolega od rabota ke ti pisam.
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
607
Поени од реакции
493
Каде можам да најдам CD за навигација? Се работи за Astra H 2006.
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Опелџии,едно прашање до вас.
Сакам да си купам Корса Б,бензин/плин,и на неколку луѓе што се фалеа дека разбираат механика,им покажав огласи што ми се свиѓаат,а беа 1.0 ми викаат бегај од тоа,само 1.2.
Вистина или огромна лага?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.747
Опелџии,едно прашање до вас.
Сакам да си купам Корса Б,бензин/плин,и на неколку луѓе што се фалеа дека разбираат механика,им покажав огласи што ми се свиѓаат,а беа 1.0 ми викаат бегај од тоа,само 1.2.
Вистина или огромна лага?
бензин било кој опел е добар, сеа 1.2 е малце појак и поубава ќе ти биде вожњата и гледај некоја позачувана кола да не е извозена пошто тие на плин поминуваат многу километри.
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
бензин било кој опел е добар, сеа 1.2 е малце појак и поубава ќе ти биде вожњата и гледај некоја позачувана кола да не е извозена пошто тие на плин поминуваат многу километри.
Јасно дека 1.2 е појак нема збор,ама ми го искудија 1.0та мислиш најголемо ѓубре било.
Фала многу сепак :) не се разбирам скоро ич па да си прашам
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.830
Поени од реакции
24.226
Ми треба малце помош, ми пукна шофершајвната на Опел Корса, производство 2008ма година.
Се јавив во Едел Пром и ми рекоа дека имаат два вида на шофершајвна, една од германско производство и е 200 евра и една од кинеско производство која е 120 евра мислам дека беше.
Исто така се јавив во Новус и они ми понудија шофершајвна од полско производство и исто како германската беше 200 евра со монтажа.
Па ми треба помош од некој што се разбира повеќе, да ми препорача која од овие да ја земам, и да ми каже дали има разлика во квалитет меѓу трите.
 
Член од
19 февруари 2018
Мислења
7
Поени од реакции
2
Zdravo. Imam opel signum 1,9cdti. Mi crkna magnetot na ac kompresorot. Kade moze da najdam takov magnet. Dali znae nekoj kade se prodavaat[DOUBLEPOST=1525816923][/DOUBLEPOST]Brat odi vo butel tamu kaj pazarceto ima servis za opel imaat i delovi.moze imaat i sofersabni. Eve ti broj da prasas 070377522 vlado
 
Последно уредено:
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Здраво. Имам Opel crossland x ама го купив без навигација. Дали е можно некако да се вгради ?
 
Член од
22 мај 2010
Мислења
629
Поени од реакции
109
Здраво. Имам Opel crossland x ама го купив без навигација. Дали е можно некако да се вгради ?
најдобро нешто што измислија и што пали кај купување нова кола е навигација мислиш се ќе ја возиш надвор али добро ти си знаеш
 

Kajgana Shop

На врв Bottom