Opel Club Macedonia

Член од
4 мај 2007
Мислења
597
Поени од реакции
205
Zdravo , imam Opel Astra 1.7 cdti od 2005 . Pred edna nedela od zadnite trkala zabelezhiv cuden miris na obgoreno , a ne doagjashe od pnevmaticite , tuku nekade od vnatreshnosta , mozhebi diskovite ili neshto drugo . Pritoa , dvizhenjeto beshe pobavno od normalnoto . Nekoj so slichno iskustvo i reshenie ?
Мене еднаш на Астрата ми замрзна рачната. Ја оставив зимно време крената и после тоа додека не сменив сајла за рачна знаеше да заебава.Зимно време не оставај крената рачна
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
5.891
Поени од реакции
5.337
Дали е слична на оваа? Што ќе кажеш за твојата кола? Задоволен/незадоволен, троши многу, скапа за одржување итн...

Исто така, вреди ли за парите од огласот? (и општо некој коментар за колата од огласот)
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.034
Поени од реакции
1.853
Дали е слична на оваа? Што ќе кажеш за твојата кола? Задоволен/незадоволен, троши многу, скапа за одржување итн...

Исто така, вреди ли за парите од огласот? (и општо некој коментар за колата од огласот)
Нели глеедаш дека е лажен огласот ... нема ни број а и цената со колата мало теже
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
4.908
Поени од реакции
4.779
Дали е слична на оваа? Што ќе кажеш за твојата кола? Задоволен/незадоволен, троши многу, скапа за одржување итн...

Исто така, вреди ли за парите од огласот? (и општо некој коментар за колата од огласот)
Мојата е дизел, па за моторот не можам да ти кажам,али од овој модел на астра сум презадоволен иначе како што ти кажаа огласот е лажен, за таа цена не моеш да купиш таква кола.
 
Член од
16 мај 2015
Мислења
13
Поени од реакции
11
Здраво дечки ми треба мислење ако некој имал искуство сакам да земам Astra H дизел 1.9 150 пс
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.034
Поени од реакции
1.853
Здраво дечки ми треба мислење ако некој имал искуство сакам да земам Astra H дизел 1.9 150 пс
Супер мотор, фиатов е ... најголеми проблеми со турбината и со дпф филтерот (тој се гаси/штопира или се менува), друго ламела замаец провери во каква состојба е и тоа е доста скапо
 

Seniorita

џм..
Член од
11 април 2011
Мислења
1.344
Поени од реакции
681
Дечки, прашање:
Astra GTC 2006та - кога е вклучено радиото без разлика дали на CD или станица, на секои 3-5 секунди прави долго ТИИТ, и цело време така додека не се изгаси радиото..

Чаре? :-/
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
604
Поени од реакции
491
Некој со Astra GTC 2005-2006 да кажи мислење?
 
Член од
22 мај 2010
Мислења
625
Поени од реакции
109
помош околу промена на сијаличките на инструмент таблата ги ставам нови со се фасонка и не светат има некој идеја зашто ваљда не се прегорени сите 3 :/или има нешто плус/минус врска ?!
 
Член од
11 ноември 2015
Мислења
302
Поени од реакции
118
Корса б 1.4 97ма,кога палам не се креваат обртаите,и гаси,со гас сака?што може да е?
Најдобро е да ја однесете во еден од сервисите на Опел. Не сум некој длабоко воведен во материјава. Но, од општа култура и од гледање серии за реставрации на телевизија и од искуството на татко ми, мислам дека треба да се калибрираат дотоците за гориво и воздух во моторот (првенствено мислам на карбураторот, но може да станува збор и за нешто друго). Со текот на времето знае да се изместат параметрите и да предизвикуваат вакви проблеми посебно на вакви модели за кои зборувате кои се прилично стари и за кои најчесто не се направени длабински сервиси. Сепак ова прашање им го препуштам на далеку поискусните на форумов.
 
Член од
15 јануари 2015
Мислења
451
Поени од реакции
422
Имам Астра 1.4 twinport 2006 и при вклучување на климата се уклучува и перката и работи постојано како што работи и климата.Штом ја исклучам климата по 2 секунди се исклучува и перката.Дали е тоа нормално бидејки предходно го немав забележано? Напомена предходно ја наполнија климата со фреон пред мене и беше вакумирана.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
4.908
Поени од реакции
4.779
Имам Астра 1.4 twinport 2006 и при вклучување на климата се уклучува и перката и работи постојано како што работи и климата.Штом ја исклучам климата по 2 секунди се исклучува и перката.Дали е тоа нормално бидејки предходно го немав забележано? Напомена предходно ја наполнија климата со фреон пред мене и беше вакумирана.
Нормално е тоа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom