One со нова понуда на 3G интернет

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Многу повеќе бесплатен интернет со супер 3G брзини

Скопје, 22.03.2012
Мобилен интернет по неверојатно атрактивни цени за сите корисници на мобилната телефонија е новата, најконкурентна понуда на пазарот која промотивно ја воведува телекомуникацискиот оператор ОНЕ.
За само 149 денари месечна претплата, корисниците на Mobile Net XS месечниот пакет добиваат 2GB вклучен бесплатен интернет сообраќај, наспроти досегашниот од 200 MB.
Многу повеќе бесплатен интернет сообраќај добиваат и корисниците на останатите Mobile Net месечни пакети.

“Со 80 % покриеност на популација со наша 3G мрежа и неверојатна брзина на 3G мобилен интернет за корисниците на ОНЕ не постојат ограничувања во користењето интернет. Во прилог на тоа оди и денешната промоција која нуди и многу повеќе сообраќај”, изјави Генералниот извршен директор на ОНЕ, г. Цирил Кафол.
“Понудата на ОНЕ е најконкурентна на пазарот. На сите корисниците на мобилната телефонија ОНЕ им доделува многу повеќе вклучен бесплатен мобилен интернет. Корисниците ќе можат да подолго и повеќе да сурфаат во движење од својот мобилен телефон или лаптоп, да симнуваат многу повеќе музички и видео содржини и да користат мобилни апликации, да проверуваат и испраќаат маилови, а притоа и вистински да ги почувствуваат перформансите на своите смартфони”, изјави Оперативниот директор на ОНЕ, г. Тадеј Ленарчич.
За повеќе информации во врска со понудата и начините на активација постете ја веб страницата www.one.mk и продажните салони на ОНЕ.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Има некој ај нека направи speedtest да видиме што брзина им е
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Веќе е излезен 4G. Има некој да ги прегази како шлепер.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Член од
5 август 2008
Мислења
557
Поени од реакции
180
Добра работа е ова со зголемувањето, супер работа за оние кои имаат потреба за проверка на маил, извршување на тековни работи преку интернет, сурфање, проверка на информации, БРАВО! Не ми е јасно ова: Промотивната понуда важи ограничен период. Ако користиш при-пејд интернет, што тогаш? После одредено време зголемениот трансфер нема да важи?
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Добра работа е ова со зголемувањето, супер работа за оние кои имаат потреба за проверка на маил, извршување на тековни работи преку интернет, сурфање, проверка на информации, БРАВО! Не ми е јасно ова: Промотивната понуда важи ограничен период. Ако користиш при-пејд интернет, што тогаш? После одредено време зголемениот трансфер нема да важи?
Јас дури сега приметив тоа.Ќе пишам маил да видам дали е стварно така.Ако е само промотивен период тогаш стварно ФЕИЛ
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
И јас мислам така, само кажими молимте како да го носам адсл-от секаде со мене?

Појма неам ја ваерлес користам модемот го платив 6000 денара -.- а иначе за секаде незнам ама мене на 150 метра ми фаќа..

:pos::pos::pos::pos::pos: Да не оди One во USA да дава понуда па да го згази 4г?
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Mk Win е понудава :) За 150денари 2гб интернет на мобилен со 3G брзина е доста ефтино, моментално One има најдобра понуда за мобилен интернет од операториве.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
На нивниот сајт на FB одговараат одма на прашањата, прашајте таму што не ви е јасно.
За ова промотивново, демек не се знае уште дали ќе остане вака или ќе сменат, дали ќе биде исто GB за повеќе пари или за исти пари помалку GB.... а може и да си остане вака :)

За тие што се припејд - услугата се користи 30 дена (пример од 15ти до 15ти)
За тие што се постпејд - услугата се користи од 1ви до 1ви, а ако активирате од 15ти, тогаш до 1ви ќе платите пола и ќе користите пола од пакетот, а од 1ви идниот месец ќе си тера нормално.

Се супер, само ако ги заебат пакетиве по крајот на промоцијата..... ќе се заебат ептен.
 
Член од
27 март 2009
Мислења
180
Поени од реакции
4
А некој што активирал некој од пакетите да направи еден speedtest?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom