One Оператор - Генерална Дискусија

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
851
Поени од реакции
573
http://one.mk/select_promo.html
Прашалникот ми е за последната реченица т.е. "Понудата е промотивна и важи ограничен период." Што значи ограничен период, до нова година ли ?
мислам дека е до 31ви октомври, ама најубаво да си прашаш
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.264
http://one.mk/select_promo.html
Прашалникот ми е за последната реченица т.е. "Понудата е промотивна и важи ограничен период." Што значи ограничен период, до нова година ли ?
Тоа значи дека сите оние што ке земат било каков селект пакет со потпишан необврзувачки договор месец за месец најдоцна до 31 октомври ке можат да си ги менуваат и после тој датум најмногу 2 години на неопределено време што значи може да се раскине договорот во било кој нареден месец кога завршува.После 31 октомври овие понуди нема да важат за нови корисници што сакаат да земат ваков пакет туку само за постоечките што потпишале договор пред 31 октомври.
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
851
Поени од реакции
573
Тоа значи дека сите оние што ке земат било каков селект пакет со потпишан необврзувачки договор месец за месец најдоцна до 31 октомври ке можат да си ги менуваат и после тој датум најмногу 2 години на неопределено време што значи може да се раскине договорот во било кој нареден месец кога завршува.После 31 октомври овие понуди нема да важат за нови корисници што сакаат да земат ваков пакет туку само за постоечките што потпишале договор пред 31 октомври.
Не не, само ова селект промо што е тарифата од 399 денари е ограничена до 31ви, другите пакети можеш да ги менуваш по потреба, не потпишуваш договор и повторно можеш да се вратиш на стариот оператор ако не си задоволен. Ама ти викам прашај
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.264
Не не, само ова селект промо што е тарифата од 399 денари е ограничена до 31ви, другите пакети можеш да ги менуваш по потреба, не потпишуваш договор и повторно можеш да се вратиш на стариот оператор ако не си задоволен. Ама ти викам прашај
Јас вчера го земав најевтиниот пакет 100 минути кон сите мрежи за 99 денари со договор на неопределено време и девојчето што беше во салон ми кажа дека сите пакети селект биле промотивно до 31 октомври.После тоа се јавив на 181 и операторката ми го потврди истото што значи кој ке потпише договор за било кој пакет најдоцна до 31 октомври и да заврши промоцијата за него ќе важи во наредните две години на неопределено време.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.264
Ќе биде циркус кога АЕК од 1 Октомври ќе ги намали цените за интерконекција помеѓу операторите за 50% што значи и цените на сегашниве пакети можно е да се намалат.Доколку тоа се случи очекувам да има намалување кај ВИП и ОНЕ додека кај Т-МОБИЛЕ не верувам дека ке има промени.
 
Член од
7 декември 2011
Мислења
283
Поени од реакции
83
Пред 3 години земав телефон на претплата и плаќам 600 денари месечно, не дека зборувам толку плус телефонот нема WiFi, а ми останува уште една година за да можам да земам нов телефон.
Дали може преку Select promo да изберам што ми треба бидејки не користам се и да плаќам помалку претплата ?
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
851
Поени од реакции
573
Ќе биде циркус кога АЕК од 1 Октомври ќе ги намали цените за интерконекција помеѓу операторите за 50% што значи и цените на сегашниве пакети можно е да се намалат.Доколку тоа се случи очекувам да има намалување кај ВИП и ОНЕ додека кај Т-МОБИЛЕ не верувам дека ке има промени.
Не очекувам дека нагло ке падне цената, во прво време ке се тегават ама ова е скапо, она е скапо, не сме сега во можност да ја намалиме цената. Ама како и да е ке вроди со плод кога тогаш намалувањето.
Пред 3 години земав телефон на претплата и плаќам 600 денари месечно, не дека зборувам толку плус телефонот нема WiFi, а ми останува уште една година за да можам да земам нов телефон.
Дали може преку Select promo да изберам што ми треба бидејки не користам се и да плаќам помалку претплата ?
Ако договорот ти е поминат се може, ако не, треба да прашаш
 
Член од
21 септември 2013
Мислења
11
Поени од реакции
3
Почитувани дали некој можи да ми помогне .. Како сте задовлни од Джабест на оне како му е мрежата 3г и останато ....Оти планираме да купуваме Брочинја од Нив.....
Молам за Одговор и Мислења, И искуство со Оне Джабест .....
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
760
Поени од реакции
361
Јас вчера го земав најевтиниот пакет 100 минути кон сите мрежи за 99 денари со договор на неопределено време и девојчето што беше во салон ми кажа дека сите пакети селект биле промотивно до 31 октомври.После тоа се јавив на 181 и операторката ми го потврди истото што значи кој ке потпише договор за било кој пакет најдоцна до 31 октомври и да заврши промоцијата за него ќе важи во наредните две години на неопределено време.
И какви ти се искуствата? Нема финти? :) Тарифирањето е на минута?
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Најдобриот оператор, уште од кога постоеше Космофон, па се навака не сум го сменил :)
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.264
Почитувани дали некој можи да ми помогне .. Како сте задовлни од Джабест на оне како му е мрежата 3г и останато ....Оти планираме да купуваме Брочинја од Нив.....
Молам за Одговор и Мислења, И искуство со Оне Джабест .....
Што ке ти е припејд кога селект понудите ти се топ.Размисли малку повеке колку минути отприлика зборуваш месечно и направи математика која опција ти е најисплатлива.
--- надополнето: 21 септември 2013 во 17:48 ---
И какви ти се искуствата? Нема финти? :) Тарифирањето е на минута?
Кога јас после цели 10 години користење припејд на ОНЕ решив да се префрлам на постпејд со тоа се сум ти кажал. Уште пред 4 или 5 години му зборував на еден колега дека кога цената на минута разговор ке биде 1 денар колку што е нормално за наш стандард а кога тогаш ке биде тогаш ке се префрлам на постпејд и еве конечно таа прогноза се оствари.Да немаше толку многу наивни овци за стрижење сиве овие години овие понуди ке ги имаше многу порано од сега но што е тоа е.Што се однесува до пакетиве нема финти,нема уцени,дали зборуваш 1 секунда или 59 секунди плаќаш еден денар исто како на фиксен да зборуваш,кога ке ти текне менуваш опции според твоите потреби,ке си отвориш акаунт и постојано ке си водиш сметка уште колку минути ти остануваат да зборување.Е сега некогаш 5 минути а некогаш пола час ке помине додека ја апдејтуваат состојбата на сметката но сега за сега немам никакви примедби околу пресметката на искористените минути.
 
Член од
14 август 2010
Мислења
1.193
Поени од реакции
1.418
Што ке ти е припејд кога селект понудите ти се топ.Размисли малку повеке колку минути отприлика зборуваш месечно и направи математика која опција ти е најисплатлива.
--- надополнето: 21 септември 2013 во 17:48 ---
На припејд и џабест немаш обврски а на постпејд (селект и др.) мораш да плаќаш со години (најчесто 2)
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
851
Поени од реакции
573
Да немаше толку многу наивни овци за стрижење сиве овие години овие понуди ке ги имаше многу порано од сега но што е тоа е.Што се однесува до пакетиве нема финти,нема уцени,дали зборуваш 1 секунда или 59 секунди плаќаш еден денар исто како на фиксен да зборуваш,кога ке ти текне менуваш опции според твоите потреби,ке си отвориш акаунт и постојано ке си водиш сметка уште колку минути ти остануваат да зборување.Е сега некогаш 5 минути а некогаш пола час ке помине додека ја апдејтуваат состојбата на сметката но сега за сега немам никакви примедби околу пресметката на искористените минути.
1.Не дека толку бевме овци колку што немаше конкуренција, дојде ВИП и работите се сменија. Со два оператора немаш конкуренција, имаш само избор лево или десно. Да не дојдеше Вип 4G немаше да откупат уште две години.
2. Значи на оне во секое време (горе-доле) можеш да провериш колку трошиш? Пушти линк ако сакаш. Јас мислев дека само преку порака можеш да провериш
На припејд и џабест немаш обврски а на постпејд (селект и др.) мораш да плаќаш со години (најчесто 2)
Грешка си, под притисок на АЕК операторите мораа да извадат понуди без договор на 24 месеци. Така да ништо не потпишуваш, можеш да се префрлиш или да ја измениш тарифата веке од наредниот месец. Во постпејд добиваш многу повеке, а тарифите почнуваат од 100 денари месечно. Само направи си математика кои пакети ти требаат
 

Kajgana Shop

На врв Bottom