Once Upon a Time

Член од
14 март 2014
Мислења
473
Поени од реакции
1.163
Мене серијава ми е меѓу омилените.
Интересна ми е,несекојдневна,исполнета со фантазии.
Абе мерак за да не седниш да учиш.
:pipi:
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Јас сум на 17та епизода од прва сезона, за неколку дена ги изгледав. Интересна ми е доста, тоа што одат паралелно приказните со реалноста ко демек ми е уствари најинтересно.
Е сега, приказната со Црвенкапа малце ја забегале ... :D
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.793
Поени од реакции
33.608
Е сега, приказната со Црвенкапа малце ја забегале ... :D
Зошто бе? Баш беше интересна. Имаше и други филмувани верзии на приказната за Црвенкапа во овој стил, само не ми текнува на насловите на филмовите.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Зошто бе? Баш беше интересна. Имаше и други филмувани верзии на приказната за Црвенкапа во овој стил, само не ми текнува на насловите на филмовите.

Па не ми текнува да имам гледано филм за Црвенкапа воопшто, а камоли во ваков стил, затоа и ме изненади.
А може мислиш за овој, го збореа многу кога излезе, ама не сум го гледала.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.793
Поени од реакции
33.608
Па не ми текнува да имам гледано филм за Црвенкапа воопшто, а камоли во ваков стил, затоа и ме изненади.
А може мислиш за овој, го збореа многу кога излезе, ама не сум го гледала.
Да, тој, нешто слично беше. ;)
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Многу ми се свиѓа серијава зашто секогаш наоѓаат начин да ги испреплетат сите бајки. Некои ги мењаат малку, ама пак е многу добар начинот и замислата.
Јас уште ја гледам. Може малку стана подосадна, ама сите серии си имаат такви моменти.
Сега имаат нов негативец. The wicked witch :D И многу е интересно како е поврзана со Реџина :D
 

AniMagus

ペルソナ
Член од
20 октомври 2012
Мислења
1.161
Поени од реакции
4.292
И ја уште си ја гледам серијава... :свиркам:

Туку, таман помислив заврши, со ofc happy end... (озбилно мислев е последна 3-ва сезона) :cautious:

Кога накрај се појави Елса, ваљда ко нов негативец... Ептен ме изненади.
Стварно не знам како успеаја и Frozen да го вметнат. Нема ни година откако излезе цртаниов. :D
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Јас ја изгледав само прва, се забавив со друга серија и оваа ја оставив на втора сезона.

Штом завршила трета (тоа и чекав), сега може нараат да се гледа. :D
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
@AniMagus и јас си викав како ќе ја завршат ако сите имаат хепи ендинг? А крајот ако не те остави да висиш, не е интересен. И успејаа у 2 мин да го сменат тоа :D
Многу ме интересира како ќе ја извртат таа приказна. Зашто беше во тој садот заробена? :D И дали ќе биде негативец? Ваљда мора, зашто немаат други, ама мислам дека Реџина пак ќе стане лоша сега. Гревче :place: Никако не и оди во љубовта. Сакам да има среќен крај, стварно...
А и многу ме интересира кој ќе ја глуми? :D
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Готово и со трета сезона. :D
Последната епизода ми се допадна многу, интересна беше доста.
Поготово Ема и Хук бе, цела сезона сакав да ги сплеткаат, тоа за на крај го оставиле, мислам време беше више. За Реџина дури и мака ми падна, таман се оправи жената, сега којзнае што планираат со неа во 4та сезона.
Ми беше се поинтересна серијава како идеа сезоните инаку. :)
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.967
Поени од реакции
35.600
Третата сезона права катастрофа. До 6та епизода сум стигнат и нема никаква акција , цело време у круг вртат на тој ебениот остров.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.793
Поени од реакции
33.608
Третата сезона права катастрофа. До 6та епизода сум стигнат и нема никаква акција , цело време у круг вртат на тој ебениот остров.
И јас го имав истиот проблем со трета сезона. Од што ми беше неинтересна, ја прекинав, и едно пет-шест месеци не изгледав ни епизода. Конечно успеав да ја завршам пред некој ден. Вториот дел од сезоната е поинтересен. ;)
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.251
Ја видов дека ќе ги има овие од Frozen и ја изгледав онака набрзина. :D Не е кизне колку добра, али се јади некако.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.967
Поени од реакции
35.600
И јас го имав истиот проблем со трета сезона. Од што ми беше неинтересна, ја прекинав, и едно пет-шест месеци не изгледав ни епизода. Конечно успеав да ја завршам пред некој ден. Вториот дел од сезоната е поинтересен. ;)
Sweet , сега е подобро. :) За момент помислив дека цела сезона ќе се ебават со Пан во Неверланд. :D
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.793
Поени од реакции
33.608
Четвртава, новава сезона изненадува! Подеднакво интересна ми е како и првата, иако наредните две беа разочарувачки. Сега повторно има неизвесност, повторно мистерии... едвај ја чекам петтата епизода!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom