Once Upon a Time

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.626


Нова ТВ серија која се емитува нa ABC(Lost, Desperate Housewives, Scrubs итн) и чија премиера беше годинава на 23 Октомври. Интересна(или барем за мене) комбинација на реалност и бајкa. Ја имаме Џенифер Морисон во улогата на Ема(28) која работи како кауционер. Паралелно ја имаме бајката за Снежана и 7-те Џуџиња и лошата вештерка. Вештеркава ќе фрли некоја црна магија во шумата што ќе ги зароби сите и времето ќе запре. Еден пророк ќе им каже дека единствена надеж за нив е детето кое го носи Снежана. И дека тек за 28 години ќе се појави за да ја имаат финалната битка. Во меѓувреме на Снежана и Принцот им се раѓа ќерката и ја ставаат во ормар кој ќе ја телепортира во реалноста.​

Искрено, многу ми се допадна првата епизода и сигурно ќе продолжам да ја гледам. Највеќе ради актерската екипа:​


Малиот е интересен, снежана е преслатката Џинифер Гудвин од He's Just Not That Into You, пророкот е Robert Carlyle(Trainspotting, Stargate) и се разбира Џенифер од Хаус <3. Ми се допаѓа севкупната атмосфера во серијата... има убави ефекти и фотографија.​
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Првите две епизоди се прилично добри.. ова го пишувам како човек што не сака вакви fantasy ствари (книги, филмови, игри..) :)
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Ги изгледав првите четири и ми се допадна. Мада малку too much fairy tale for me, но сепак ме заинтересира.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.626
добра епизода...

bitch, whore, fucking cunt, gooooooooooood i hate her
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Зашто бе пауза? Зашто? :mad:
Иначе ја изгледав за 2 дена, ептен ми фати око... ме врати во детството. :)
Ми се свиѓа постојаното движење реалност-бајка, актерите се одлични, али како ја погодиле Снежана... мх, мх, се заљубив. :love:

Еве го промово, морав да го изгледам
со оглед на тоа како ја завршија последната eпизода... зашто? :(
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.626
Ивица и Марица... ако на некој не му текна :)
 
Член од
17 септември 2008
Мислења
642
Поени од реакции
485
Чекам да се соберат барем 11 епизоди да ги режам и да ги изгледам :D
 
Член од
26 јануари 2012
Мислења
172
Поени од реакции
430
И на оваа серија се навлеков.
Хм, интересно дејствие, да здивнеме малце од другите серии со една ваква. :)

Ама сега пауза па 13 епизода, кој ќе чека :)
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
ок е онака за тепање време кога е досадно, интересна но на моменти и многу дебилна (дијалози најчесто), ама се трпи некако
 
Член од
23 март 2010
Мислења
199
Поени од реакции
62
леле што ќе беше ова сите серии се на пауза. Ептен е досадно :(
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Јас ја преќинав некаде 4-5 епизода бидејќи ми стана досадна, дијалозите ми беа понекогаш дебилни, и изгледаше како на мистериите да им нема крај. Открија некои работи, или пак уште се вртат во маѓепсан круг?
 
Член од
26 јануари 2012
Мислења
172
Поени од реакции
430
Јас ја преќинав некаде 4-5 епизода бидејќи ми стана досадна, дијалозите ми беа понекогаш дебилни, и изгледаше како на мистериите да им нема крај. Открија некои работи, или пак уште се вртат во маѓепсан круг?
Според мене цело време се врти во круг, се откриваат нови работи, али никако никој да се сети што се случило за да тргне напред.
Има и дебилни моменти, навистина, но за тепање време е добра.
Штом си ја прекинал, ич не ни почнувај, ќе испадне да ја гледаш ради реда.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom