...On a rainy day...

Член од
13 февруари 2006
Мислења
315
Поени од реакции
4
Хм...зависи!!!
во мрзливите денови што заслужуваат мрзливо да се одживеат препорачливо е да има дожд и тоа бескраен како потопот!! Тогаш по цел ден се молкнам ко црево, по пижамки и НЕ ПРАВАМ НИШТО!!!! Башка имаш некоја одбрана музика за душа и милина е така! Или освежително дождче во лето негде пред или по зајдисонце....мммм!!
АМА некогаш па - ништо полошо од сив-тромав-депресивен-ДОЖДЛИВО-каллив ден!!!! иииуу . . . . . .инаку гласам сепак за благородна природна појава што или те става во мисловна длабоко-духовна расположба, или те одмора, или те тера без прекин да пцуеш, пцуеш, пцуеш . . .:toe:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Леле вечерва е...:vozbud:
Колку убаво се изнаиграв и се изнапеав и се изнатрчав на дождов..ммм мераци...ми се исполни желбата да играм на дожд...јупиии!!!!
Иако сум утоп и ако главава ми е мокра,нема веза не се жалам...Јас сум накиснато маче...:pipi:
Леле ама се разнежнив..:pos:

А и плус тоа цела негативна енергија што ја имав исчезна и сеа сум како препородена.
Абе дождов е закон,устав!!!!:vozbud:
 
Член од
11 октомври 2007
Мислења
14
Поени од реакции
0
EPA LUGE MILO MI E SO IAM ISTOMISLENICI:DA,I MENE ME FAKA DEPRESIJA U VAKVI DENOVI, AMA OD DRUGA STRANA KOA VRNE SUM POSLOBODNA KOA SI SETAM PO ULICA,SI POTRCNUVAM PO DOZDOT,SI RAZMISLJAM ZA SE I SESTO(PR.DUR POMINUVAM ULICA:pos2: ) I TAKA. MOZDA POMAGA DA LECIS DPRESIJA SO KISNENJE NA DOZDOT,A? NEMA VEZE, TUKU SAKAV DA KAZAM USE 1 NEOSTVARENA ZELBA:DA SE LAPAM SO NEKOJ NA DOZD,AMA NE NA ROSENJE,TOA E VEKE DEJA VU:smir:
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
Pa,na vakov den obicno sedam doma....i ne pravam nisto posebno...spijam....se relaksiram i ne razmisluvam na nisto zosto me tera taka!btw ne sakam dozd!!!
 

Kajk

- нема лабаво -
Член од
10 март 2006
Мислења
512
Поени од реакции
1
многу сакам дожд ама само ако истура, пошто ако врне по малце ме тура во депресија. иначе многу сакам да трчам по дожд или да одам, шо било. А исто така и да спијам на дожд е топ, како на пример за кратко време шо ќе праам:vozbud:
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Не обожавам дожд, ме подсеќа на една ноќ што ќе ја паметам цел живот, чувство кое не се опишува, туку само се доживува. Кога созлите ќе се изгубат во капките дожд, а врисокот не се слуша од грмотевици...
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Вечерва беше прекрасно... Мислам дека само тоа ме расположуваше некако... И многу сакав да останам повеќе надвор, сама, да се шлаам.... Ама ме болеа нозе....
 

CruelGirl

Muzza
Член од
5 септември 2007
Мислења
58
Поени од реакции
0
Ех, едино обожавам дожд кога имам со кого да седам да се гушкам дома :back: , иначе е жива депресија и досада. Тмурно се осеќам, нема шо да се прави, не ми се излегува.
Во моментов врнит истурат, јас трета на работа и цела ноќ со мапа враце вода собирам :nesum:
Денес,,, I hate the rain :nerv:
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Дожд?....Аааа не...нешто што највеќе мразам е дожд...неможеш ни да излезеш ни ништо...мрачно таквото...единствено што ми помага да не ми биде досадно кога е врнежливо надвор е компјутеров..
Без него..незнам како ке издржам:)
 
Член од
28 јули 2007
Мислења
111
Поени од реакции
0
kisnam u soba (na suvo) :D dremam na kompjuter ako e vikend comp ili TV neso karti i li livce za u kladilnica pisuvam
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.507
Поени од реакции
33.666
Кулирам на PC, или спијам.
 

Belle

A Jedi
Член од
12 април 2009
Мислења
1.006
Поени од реакции
552
ili sum na PC ili ucam ili spijam...
 
Член од
2 април 2009
Мислења
1.405
Поени од реакции
177
Ненормално многу ми влијае на расположението.Не секогаш,ама најчесто да.
Станувам тажна без причина,ништо не ми се прави,депресивна сум некако.:kesa:
Јбг тоа е.:)
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
Многу сакам дожд...
Ама има два случаја кога врне, зависи од расположението:
1. Ако е летен, топол дожд, трчам или на тераса или на кров, и сликам... Сакам кога ме врне, се осеќам убаво, а и најинспирирана сум тогаш.
2. Ако е зимски, ладен дожд, седам покрај прозорот, покриена, на топло, со топло чоколадо со рум и му се восхитувам на дождот. :pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom