Ogame

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
jas pocnav da igram na 13 ka pred nekolku dena
vcera vecerta go napraiv prviot napad :)
denes go pustam vtoriot so dva mali lovci i eden trans :)
od prviot napad ukradov 1100 metal 600 kristal i 120 deut :) :) :) dzver
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Играв едно време бев во 8 ми уневерзум ама 3 дена не бев логиран и ме имаја лом напраено и не ја играм од тогаш
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
ја играв порано, пред 1 година можда. Глупости играта ми стана, не се имав логирано од пред неколку месеци, и после некое време кога се логирав така да видам шо имат - како имат, и ме имаа турено. :)
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.114
Поени од реакции
5.870
Pocnav da ja igram vo april lani i tolku stanav zavisen od igrata, sto pocuvstvuvav golemo olesnuvanje letoska koga se otkazav negde na kraj na juli. Ve sovetuvam site da se otkazete, zasto OGame e samo gubenje vreme.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
241
Поени од реакции
3
Јас почнав лани во Февруари и играв до Мај. Леле кога престанав како ми олесна..... После тоа пак почнав, ама максимум 2 недели играв и ми се здосадуваше..
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
28
Поени од реакции
0
Има некој на uni.8. Остај порака ако сакаш/даваш помош.
 
Член од
26 февруари 2007
Мислења
6
Поени од реакции
0
mene me interesira dali ima nekoj na ogame.ba i vo koj univerzumi ste?
ja sum na 1 i 13......i sporooooooo ide ali interesno,
znaci ogame.ba ako ima nekoj nek se javi
 

Whathell

Unspoken!
Член од
4 март 2007
Мислења
56
Поени од реакции
1
Играва ја играв пред 5 месеци.
Влегов во алијанса во 11Uni
Таман да стигнам до нанитна технологија (а имав мала флота и 4 колонии) ми дојде типот шо беше рангиран мегу топ100 у листата и ме посера од ќотек.

Во наредните 2 месеци ме нападнаа уште 910283901283 типци и сите ми ги земаа само ресурсите и на крај се откажав, премногу се нервирав :helou:
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
epa si trebalo da pravis fleet save celo vreme..
ako sekoja vecer pravis fleet save nema da te napadnat..
odbrana na ogame ne vi treba...
toa go baraat pojakite.. kolku poveke rusevina tolku podobro za niv.
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
ја почнав да играм пред две недели иам три планети и сум универзум 28 заедно со тој селјакот ТонИнтер у алианца :)... иаме добри другари зато никој не не гиба....а у огејм.КоМ.хр за 30 мин треба да стигне противничка флота ама ја ги потрошив ресурсите и иам донекаде....абе каква донекаде ,иам СЛАБА одбрана е сеа ке видиме...
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
abe napraj fs.. soberi sve resusri i prati mu poraka da se gubi od tvojata planeta zatoa sto nema nisto da dobie :) i kraj
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
неам флота море.... се ми ојде на последниот напад...иам само 32 ракет ланчери...а он ми иде со Cruisers :S
 

Kajgana Shop

На врв Bottom