Ogame

kokolo_sk

Фаринго Егзофагијален Дивертикулум
Член од
8 јуни 2006
Мислења
261
Поени од реакции
8
ima kako nema

ja sum Kiselko vo uni3

a bloo e Bloo0oo0oo0

aj dojdi u obsidian
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Има некој кој е во 7 уни на .com.hr у сојуз меѓу топ 30 да отидам таму да не шпартам по сојузи?
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.390
Поени од реакции
570
Луѓе , како е можно ова :
Играм во уни 3 ,околу 500 место сум !
Синоќа ме нападнал тип со 50 мали транспортери и 30 мали ловци и се ми собрал ! А што е уште почудно на одбраната моја ( 2000 ракетобацачи,2000 мали ласери,300 големи ласери , 100 гаусови топови,100 плазма топови , 400 јонски топови итн) ВЛАКНО НЕ И ФАЛИ !!!
Не знам како е ова можно , да ме нападнат со 30 мали ловци и покрај толкава одбрана да ме опљачка ?
Единствено што му е јако кај него тоа се оружјето 130 % , штитови 120% и омот 140 %! Да не е ради тоа а ?
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.390
Поени од реакции
570
Шо е финтава со огејм , не работи сајтот или нешо друго...
Сите други сајтови ми ги отвара само огејм не:nesum:
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.233
Поени од реакции
349
mene mi otvara ali sega :) neznam za preeska :)
 
Член од
22 јули 2006
Мислења
1.265
Поени од реакции
36
Добро бе, зар до толку не сфаќате?????? :nenene: Таа тема јас што ја отворив беше за луѓе кои играат на ogame.org, а не на ogame.com.hr. Има голема разлика верувај ми! Леле, не ми се верува дека не знаете до толку да читате, ај сега пробајте да ми ја отклучите темата. И за следен пат еден совет да му дадам на Dexter, пред да се направиш паметен и да ми речеш дека не знам да читам, прво ти земи и прочитај убаво :tapp:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Јас видов и ја преместив. Полека нема зашто да се нервирате :)
Разликата помеѓу ogame.org и ogame.hr е очигледна...
НО оваа тема не се вика ogame.hr туку се вика само OGame сфаќаш?
Тука оставаат коментари сите играчи на огејм....
Замисли за сите да отвориме посебна тема? .hr после .org после .br итн...
Затоа оставај си мислења тука :wink:
 

dav

Администратор по заслуга
Член од
24 јуни 2006
Мислења
577
Поени од реакции
1
имам намера да се регистрирам но незнам во кој универзум ај кажете по што се разликуваат и кој е најдобар
 
Член од
22 јули 2006
Мислења
1.265
Поени од реакции
36
Како да играш OGame а? Абе дај постави некое поконкретно прашање, а не како да играм??? А воопшто до сега ако не си играл не знам од кај да почнам, зашто има многууууууууу работи кои треба некој да ти ги каже, мојот совет е да отидеш кај некој другар дома што веќе игра OGame и он убаво да ти ги објасни работите, зашто јас ако почнам, две страници нема да ми стигнат :pishtoldz
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
tha man... na koj uni igras na ogame.org ?
 
Член од
22 јули 2006
Мислења
1.265
Поени од реакции
36
Играм во uni21, nick:mentalist, зошто прашуваш, и ти да не играш на .org?
 

Saiya Jin

Dizzy Fingers
Член од
26 април 2006
Мислења
1.266
Поени од реакции
10
Тhe Man dav праша за кој уни е најдобар а не за како да ја игра играта. Прво прочитај го прашањето поубаво па после одговарај. Инаку на ogame.com.hr имам играно на 4-5 универзуми и само на уни 1,2 и 3 не е исто како на другите. На другите имаш заедничко напаќање и заедничко бранење а на уни 1-3 е буквално free for all. Никој не може место тебе да те бране и не можете заедно во исто време да напагјате. Јас ти предложувам да почекаш уште малку додека не излезе уни 10. Ние ќе те известеме кога ќе излезе(а и можеш сам да си видиш на ogame форумо). Најдобро е да почнуваш кога сите почнуват од почеток. Така најдобро се учи играта. А ако си запнал одма да се зачлениш тогаш оди во уни 8 или 9 бидејки тие се најновите универзуми и играчите не се до толку развиени како во првите универзуми
 

Kajgana Shop

На врв Bottom