Ogame

Chejo

Мрзата
Член од
9 февруари 2007
Мислења
320
Поени од реакции
1
Morbidnio напиша:
abe ja pocnav na uni 13 ama pojma sum nevidena gi krevam sea po 3 lvl na metal i kristal ama deuterijot nikako da se kreni
Дали ги намести рудниците да ти работат на 100%? И дали правиш соларни централни?
 

Morbidnio

ај лав вариорс
Член од
17 февруари 2007
Мислења
456
Поени од реакции
1
eve bas sea namestiv na se 100% i gradam solarna centrala lvl 3 ama vo energijata mi e -75/22
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Morbidnio напиша:
eve bas sea namestiv na se 100% i gradam solarna centrala lvl 3 ama vo energijata mi e -75/22
Е па затоа... развиј ја соларната електрана, се` додека не бидеш во позитива. =)
 

Morbidnio

ај лав вариорс
Член од
17 февруари 2007
Мислења
456
Поени од реакции
1
sea e ok lvl 3 metal i kristal lvl 4 krevam deuterij i lvl 5 solarna elektrana samo ne znam koga da pocnam so gradenje flota i takvi raboti
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Morbidnio напиша:
sea e ok lvl 3 metal i kristal lvl 4 krevam deuterij i lvl 5 solarna elektrana samo ne znam koga da pocnam so gradenje flota i takvi raboti
Доизгради ги рудниците за кристал и метал до.. 12-13, па после изгради за деутериум рудник. =)
 

Morbidnio

ај лав вариорс
Член од
17 февруари 2007
Мислења
456
Поени од реакции
1

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Некоја препорака во однос на тоа со какви брдови најисплатливо е да почнам да ја градам флотата, за да знам во кои истражувања да инвестирам.
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Bacillus gagous напиша:
Некоја препорака во однос на тоа со какви брдови најисплатливо е да почнам да ја градам флотата, за да знам во кои истражувања да инвестирам.
Доколку си стигнал до крстарици, а верувам си стигнал, тогаш со нив е најдобро да се почне градење на флота. Не заборавај, секогаш кога ќе одиш offline, направи FS (fleet save) и RS (resource save). Ако случајно не си дошол до крстарици, тогаш големи ловци.
Поздрав.
 

Morbidnio

ај лав вариорс
Член од
17 февруари 2007
Мислења
456
Поени од реакции
1
kako se prai fs i rs??!?!
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
CTRL+F пред да се исклучиш од играта
CTRL+SHIFT+R+S одма ко ке се приклучиш

поздрав.
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Morbidnio напиша:
kako se prai fs i rs??!?!
Пошто си уште на почетокот, гради транспортери многу. Најмалку 20-30 мали; после, секоја ноќ ќе си нападнеш по некој неактивен играч (со "i" или "I" покрај никот) со намалена брзина. Вака, и ресурси ќе си добиеш, и ќе си ја чуваш флотата.
 

Morbidnio

ај лав вариорс
Член од
17 февруари 2007
Мислења
456
Поени од реакции
1
aha a prvo da krenam lv 12 metal i kurstal pa posle toa?
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
не бе дуде...FS флит сејв..ја чуваш флотата....безразлика колку лерел ти е металот...RS рисорс сејв ги чуваш ресорсите....истотака безразлика колку левел ти се метал и кристал....
 

Morbidnio

ај лав вариорс
Член од
17 февруари 2007
Мислења
456
Поени од реакции
1
abe za transporterite velev ja
 

Kajgana Shop

На врв Bottom