Oцет

Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
што вика баба ми Киселина:vozbud:

нема многу за објаснување...едноставно дали и во колкави количини го закиселувате јадењето и каков оцет најчесто користите

Јас на пример обожавам јаболков, посебно сега пролетно време со зелена салата и тоа во големи количини, башка здрав е јаболковиот...а често и во супа ставам кога неам лимон
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Оцет ставам во салата но во ептен мали количини пошо несакам кисело многу..најчесто јаболков...
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.090
Поени од реакции
17.077
Јаболков рулз, ептен е супер, во салати претежно и за температура помага нели покрај другото :)
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
vinski ocet domasen koristam najcesto, sto go pravi dedoto ( tatko na zenata vo kavadarci), vo supa koristam po moznost limon, vo sekoj slucaj ne preteruvam so zakiseluvanje.
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
146
во салати, супи ставам оцет (и јас си го викам киселина) ко ненормална:vozbud:, многу го сакам, ако го нема или ако е во мала количина во салатата не ми е воопшто убава
а дали е јабоков или алкохолен не ми е важно, важно е да е оцет:salut:
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.619
Поени од реакции
3.262
Го користам. Бааги. Ќе си умрам од цироза.
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Ставам јаболков оцет на зелената салата, порано и со краставички ама сега поубави ми се без него.
Во супа немам обичај да ставам, не ми е многу поразлично...
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
15.943
Поени од реакции
7.710
Обично вински затоа што имаме лозје од кое што правиме вино, и дел од тоа вино го закиселуваме. Не претерувам многу со киселината.
 

Маск

Дали?? :O
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.321
Поени од реакции
1.782
Го користам највеќе во Салати:vozbud:
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
1.864
Поени од реакции
1.045
jabolkov ocet
go konzumiram so sekoja salata
inaku sum zavisnik na kiselo
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.669
Поени од реакции
21.192
Не користам оцет. Салата си ја сакам како што си е...
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Ставам оцет во салата од зелка, марули...ама во супи ич не го бендисувам
 
R

RAYTHEON23

Гостин
што вика баба ми Киселина:vozbud:

нема многу за објаснување...едноставно дали и во колкави количини го закиселувате јадењето и каков оцет најчесто користите

Јас на пример обожавам јаболков, посебно сега пролетно време со зелена салата и тоа во големи количини, башка здрав е јаболковиот...а често и во супа ставам кога неам лимон
kako nema...pred 10 godini mamata mi se e*a bree:vozbud::vozbud:

uste pamtam i pak umot ne mi ide ejjj...
so red..bevme na slava a jas i kiselinata sme prijateli kako sto sum so kafeto...i ispiedov preku 7 cinii krastavici(a zgora na se skrisno stavav ocet-ama ocetna kiselina ne vinski ili jabolkov-ne gi podnesuvam:))

e ondak u 3 casot zavrsiv na toksikologija od truenje UM..a i denes jadam(i go pijam ocetot) samo so UM:toe:
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
129
Супа без оцет неможам да замислам така да редовно оцет,И секако во оние салати каде што се става оцет без оцет не ми е вкусно јадењето.
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
НЕ јадам оцет, не ставам односно :0
 

Kajgana Shop

На врв Bottom